Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zapobiegamy rozstępom

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zapobiegamy rozstępom

    W tym miejscu zamieszczamy krótkie odpowiedzi na pytanie: W jaki sposób dbać o ciało, aby w ciąży nie mieć rozstępów?

    Czekamy na ciekawe wypowiedzi. Za każdą opublikowaną historię ze zdjęciem płacimy 100zł.
    Prosimy zamieszczać zdjęcia w formacie jpg o rozdzielczości 300 dpi i podstawie 15 cm.

    Przed przystąpieniem do konkursu prosimy przeczytać regulamin >>

  •    
       

    #2
    Odp: Zapobiegamy rozstępom

    Trzeba systematycznie nawilżac ciało przed jak i po zajciu w ciązę.Najważniejszym elementem w pielęgnacji brzucha i innych częsci ciała jest stosowanie odpowiednich preparatów przeciw rozstępom.W czasie ciazy od samego początku masujemy brzuszek pod strumieniem wody zas po kąpieli nakładamy i dobrze wmasowywujemy kremy.To bardzo wazne żeby uelastycznic skórę brzucha i przygotowac na rozciąganie w czasie kiedy jeszcze brzuch jest niewidoczny.
    Prawdą jest ze w ostatnich miesiącach brzuszk przybiera najwięcej więc ciało w 3 trymestrz ciązy jest najbardziej narazone na pojawienie się niechcianych rozstępów, lecz dobrze nawilżone i przygotowane ciało może uniknąc ich pojawieniu się. Mam dwójkę dzieci a mój brzuszek wygląda rewelacyjnie dzięki dobremu nawilżeniu.
    Mimo zmęczenia w czasie ciązy znjdowałam chwile na pielęgnacje i masaze brzuszka,często pomagał mi mąż.
    Jesteśmy w stanie zapobiec rozstępom, jesli którejś sie to nie uda to są sposoby na zmniejszenie rozstępów po ciaży.
    Attached Files
    Doriaś ur.17.03.2008




    Tristaś ur. 11.03.2010

    Skomentuj


      #3
      Odp: Zapobiegamy rozstępom

      Witam przyszłe mamusie. Nie ma złotego środka na to, aby nie mieć rozstępów. Wiem to, ponieważ moja przyjaciółka pielęgnowała skórę jak należy, czyli brała prysznic naprzemienny, aby wzmocnić i ujędrnić skórę, nawilżała skórę kremami przeciw rozstępom. I nic to nie dało, bo i tak miała rozstępy po porodzie. Wszystko zależy od stanu skóry przed okresem ciąży, czy ma skłonność do rozstępów itp. Poza tym zależy od wielkości brzucha, ona miała duży brzuch i bardzo powoli dochodziła do swojej budowy ciała sprzed ciąży. Skóry ma w dalszym ciągu nadmiar. Nic a nic się tym stanem nie przejmuje, bo jak mówi :nie ma czasu się nad tym zastanawiać, jak się ich pozbyć. Może jak dojdzie do swojej budowy, to same znikną? Nie wydaje mi się jednak, żeby tak mogło być. Wiem jednak, że to w tej chwili nie jest dla niej najważniejsze. Urodziła dziecko, na które czekała, pielęgnowała brzuszek, uda, pośladki, a że jest kilka pomarańczowych kresek, to wszystko nic. Ja natomiast nic żadnych specjalnych zabiegów nie przeprowadzałam, owszem brałam prysznic jak zwykle zresztą, wklepywałam krem po kąpieli, bo mam suchą skórę, pracowałam do końca ciąży, dobrze się czułam w tym okresie. I co? Nie mam rozstępów, a ona ma. Może mam elastyczniejszą skórę, jestem szczuplejsza, bardziej wysportowana. Może. Wiem jedno: na pewno lepiej nie mieć rozstępów, lepiej zapobiegać, a gdy już i tak się pojawią, to nie załamywać się, bo to wtenczas nie jest najważniejsze. Agusia 2
      Attached Files

      Skomentuj


        #4
        Odp: Zapobiegamy rozstępom

        Witam,
        Całą ciąże smarowałam ciało oprócz brzucha balsamami nawilżającymi na zmiane z balsamami przeciw rozstępom oczywiście przeznaczonymi dla kobiet w ciąży. Brzuch co wieczór mąż smarował oliwką dla dzieci. Pozatym starałam się codziennie ćwiczyć i chodzić na spacery.
        Attached Files
        Alicja urodziła się 08.09.2009 r. godz. 6.40 waga 2,5 kg wzrost 49cm.





        Aniołek[*]-10 tc- 31.07.2012r.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Zapobiegamy rozstępom

          Chyba nie ma w 100% skutecznej metody na to, by uniknąć rozstępów. W pierwszej ciąży dbałam o brzuszek - smarowałam, nawilżałam i do ok.8,5 miesiąca wszystko było ok. Niestety - ostatnie 2 tygodnie ciąży to było jedno wielkie pękanie mojego brzuszka... Synek urodził się mając 4160gram, był niesamowicie ruchliwy i po prostu - skóra tego nie wytrzymała pomimo prowadzenia fantastycznej pielęgnacji. Za 10 dni mam termin porodu drugiego synka - tym razem używam tylko kremu przeciw rozstępom ZIAJKA i... póki co żadnych rozstępów (prócz tych z poprzedniej ciąży) nie ma. Mały jest jeszcze bardziej ruchliwy niż pierwszy synek, ale póki co moja skóra jakoś się trzyma.
          Niemniej jednak.... Mój mąż, kiedy miałam wątpliwość, czy ubrać dwuczęściowy strój kąpielowy na plaży powiedział mi: bądź dumna, bo jesteś wspaniałą matką, a rozstępy po prostu będą pamiątką, że urodziłaś nasze wspaniałe dziecko. I nie masz się ich wstydzić, bo jesteś piękną kobietą. I tego się trzymam

          na fotce - brzuszek z drugim synkiem w obecnym stanie
          Attached Files
          Last edited by J-IKA; 05-05-2011, 13:54. Powód: fotka

          Skomentuj


            #6
            Odp: Zapobiegamy rozstępom

            Witam Jestem mamą1,5 rocznego synka i spodziewam sie drugiego . Uwazam że rozstepy w duzej mierze zaleza od genów jednakze mozna pomóc troche naszemu ciału gdy te odmawia nam posłuszeństwa nigdy nie miałam i nie mam rozstepów. w cazy nie doświadczyłam tego i nie wiem czy to przez pielegnacje czy przez geny. Jedno jest pewne- duzą role odgrywa tu elastycznosc skóry . Przed ciaża troche cwiczyłam i mówj brzuch był w nienagannej formie. Jak do tej pory stosuje te same zabiegi i metody co przy 1 ciąży tzn. kontroluje wage by nie przytyc wiecej niz 10-14 kg, wykonuje ćwiczenia odpowiednie dla kobiet w ciazy lub w połogu, masuje brzuch najlepiej raz zimnym raz ciepłym strumieniem prysznica, wcieram w skóre balsam lub oliwke to co mam pod reka. Pozdrawiam i zycze udanej walki z rozstepami :*:*
            Attached Files

            Skomentuj


              #7
              Odp: Zapobiegamy rozstępom

              No cóż moje mamy-przyszłe i te obecne....rozstępy są nieuniknione, nie ma cudownego leku na ich usunięcie, można je łagodzić ale i tak będą. Brzuszek dobrze jest zacząć nawilżać juz od 4 miesiąca ,jest masa kosmetyków, droższych i tańszych, ale powiem szczerze ,że pomagają na ich kolor a nie na ich ilość.
              Zdradzę parę moich rad jakie stosowałam w moich trzech ciążach:
              -po każdym myciu ciało dobrze wytrzeć ,wręcz je natrzeć ręcznikiem aby lepiej było ukrwione i wtedy wmasować balsam typowy na rozstępy( ja używałam Ziai)
              -gdy tylko znajdziemy wolny czas proponuje ,kąpiel w rumianku i aromatycznych olejkach a potem balsam
              -nie tylko brzuch jest narażony na rozstępy ale piersi i uda i tu mam przepis babci. Serek biały utrzeć ze skórką ze startej pomarańczy, 2 łyżki miodu i taką maseczkę nałożyć na piersi -rewelacja. Uda i pośladki natomiast proponuje masować w kąpieli szorstką myjką.
              -No i myślę najważniejsze-po porodzie -specjalna ściągająca bielizna: majtki elastyczne z golfem na brzuch i długimi nogawkami i specjalny biustonosz (niekoniecznie ten przeznaczony do karmienia)
              Drogie mamy są to tylko rady jakie ja stosowałam i jako 37-latka muszę powiedzieć, mam rozstępy ,ale są w takich miejscach w których nie muszę się ich wstydzić i nie są czerwone lecz blade i mało widoczne i wcale nie prawda ,ze jak się je dużo i przybiera sporo w ciąży na wadze to będzie ich znacznie wiele . Nieprawda -każdy organizm reaguje inaczej ,każda skóra ma inną kurczliwość i rozciągliwość, ale ważne jest by o nią od początku ciąży i po jej zakończeniu odpowiednio zadbać. Życzę jak najmniej rozstępów -koliberek71
              Attached Files
              Last edited by koliberek71; 08-05-2011, 13:16.


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Zapobiegamy rozstępom

                Krzys urodzil sie 2 tygodnie po terminie... Moj brzuszek do 9 miesiaca wygladal wrecz slicznie, nawet egoistycznie smialam sie z kolezanki, ktora miala rozstepy... Codziennie od poczatQ ciazy smarowalam sie balsamami zapobiegajacymi rozstepom... No i masz babo placek w trakcie ostatkich tygodni (ktore spedzilam w szpitalu) zaczely wychodzic rozstepy... Mimo tego że w szpitalu wcale sie nie zaniedbywałam... Mysle ze od tego czy bedziemy miec rozstepy zalezy jakie jest nasze cialo... Znam kobiety, które nie robiły w ciąży nic, nie dbały o siebie, a ich ciało wygląda lepiej niż przed ciążą... Ale przecież nie to jest ważne... Rozstępy są pewnego rodzaju "pamiątką" z cudownego okresu, kiedy nosiłyśmy pod sercem nasze małe iskierki...


                I LoVe YoU - KrzyŚQ

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Zapobiegamy rozstępom

                  Chciałabym zaapelować do wszystkich przyszłych mam, żeby od początku ciąży szczególnie dbały o skórę na rosnącym brzuchu, a także udach, plecach i piersiach, bo tam najczęściej pojawiają się rozstępy..
                  Jedne z Nas odziedziczyły predyspozycje do ich pojawiania się, inne nie. A prawda jest taka, że żadna z Nas nie wie co ją czeka.
                  Moja mama nie miała rozstępów, a u mnie przy pierwszej ciąży mimo tego, że smarowałam skórę pojawiły się. (Na szczęście później zbladły i nie było ich widać). 20 miesięcy temu urodziłam drugą córeczkę. Nie przykładałam sie zbytnio do nawilżania skóry, tzn. np. kilka dni smarowałam, a później 1-2 dni przerwy) i mimo tego, że nie pojawiły się same rozstępy, w okolicy pępka skóra jest bardzo rozciągnięta.
                  Żałuję tego, że nie smarowałam 2 razy dziennie, ale z drugiej strony moje dzieci ważyły 4270g i 4370g, miałam wielkie brzuchy i nie wiadomo, czy byłoby lepiej.
                  A defektami się za bardzo nie przejmuję, akceptuję swoje ciało i nie mam za bardzo kiedy przy tych dwóch księżniczkach o tym myśleć.
                  No może trochę kiedy nadchodzi lato i trzeba założyć strój kąpielowy...
                  Attached Files
                  Last edited by arqo; 10-05-2011, 01:59.




                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Zapobiegamy rozstępom

                    Rozstępy to powszechna zmora kobiet w ciąży. Każda przyszła mama chce ich uniknąć, każda marzy, by jej ciało po ciąży wyglądało tak samo jak przed. Ja również zadawałam sobie pytanie: Jak pielęgnować ciało, by po ciąży nie pozostały niezbyt estetyczne pamiątki w postaci "kreseczek" na skórze? Niestety nie ma jednego, niezawodnego przepisu zapobiegającemu rozstępom w ciąży (Nobla dla tego, kto by taki przepis wymyślił!). Mimo, iż wiele mają do powiedzenia nasze geny to jednak są sposoby, które pomogą w walce z rozstępami. Warto jeszcze przed zajściem w ciążę dbać o prawidłowe nawilżenie ciała. Wiadomo, że w trakcie ciąży nasze ciało musi wykonać ogromną pracę, a skóra na brzuchu musi rozciągnąć się, tak by pomieścić małego człowieczka. Używanie specjalnych preparatów na rozstępy bardzo pomaga w zwiększeniu elastyczności skóry. W zależności od zasobności portfela można także zastosować zwykłą oliwkę dla dzieci lub oliwę z oliwek. Warto też zwrócić uwagę na dietę w czasie ciąży, jeść zdrowo i rozsądnie. Przeciętnie zdrowa kobieta tyje w ciąży 12-15 kilogramów. Im więcej ponadprogramowych kilogramów nam przybędzie, tym więcej będzie musiała rozciągnąć się nasza skóra. Ponieważ nie może się ona rozciągać w nieskończoność, w pewnym momencie, po prostu pęknie, zostawiając brzydki ślad. Gimnastyka w ciąży również pomoże w walce z rozstępami, zwiększy elastyczność skóry a ponadto poprawi przyszłej mamie samopoczucie. Ja przez całą ciążę smarowałam się preparatami nawilżającymi dla mam, ćwiczyłam jogę i zdrowo się odżywiałam. Efekt? Zero rozstępów. Może to kwestia genów, ale ja wierzę, że trochę im pomogłam...
                    Attached Files
                    Last edited by Olaska; 10-05-2011, 11:39.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Zapobiegamy rozstępom

                      Wiadomość o ciąży niosła ze sobą pasmo nieustannej euforii i radości...Cieszyłam się jak dziecko, chociaż to ja za parę miesięcy miałam stać się matką...Nie zrażały mnie poranne mdłości, zawroty głowy ani...mogące pojawić się w każdej chwili rozstępy...Doskonale bowiem zdawałam sobie sprawę, że ich bezpośrednią przyczyną jest rozciąganie się oraz pękanie włókien kolagenu znajdującego się w skórze. A ciąża to przecież nieustannie rosnący brzuszek! Rozpieszczałam więc swoje ciało, wykonując codziennie pod prysznicem bardzo przyjemny, a jednocześnie prosty w wykonaniu, wodny masaż. Na przemian polewałam swe ciało ciepłą i chłodną wodą. Nie zbyt silnym strumieniem wody masowałam piersi, brzuch i biodra. Za namową lekarza prowadzącego, kupiłam serię kosmetyków zapobiegających rozstępom przeznaczonych specjalnie dla kobiet w ciąży, które wmasowywałam w ciało zaraz po wyjściu z prysznica. Ich zadaniem jest nie tylko wzmocnienie włókien kolagenowych i nawilżenie skóry, ale i spłycenie blizn już istniejących. Ale uwaga! Stosujcie je regularnie. Efekty ich działania są bowiem najczęściej widoczne dopiero po wielu miesiącach stosowania. I nie rezygnujcie z nich od razu po porodzie! Przecież skóra musi się zregenerować. Jeśli jednak jesteście zwolenniczkami natury, kosmetyki z drogerii zastąpcie zwykłą oliwą z oliwek, która dzięki zawartości wielu witamin i mikroelementów, doskonale nawilża i odżywia skórę. Wystarczy tylko nanieść ją na dłoń i delikatnie wmasować w brzuch, biodra i piersi. Moim sprzymierzeńcem w walce z rozstępami okazała się także odpowiednio dobrana, niekrępująca ruchów wygodna bielizna przeznaczona specjalnie dla kobiet w ciąży. Powiększającym się piersiom pomoże wygodny biustonosz z szerokimi ramiączkami, a rosnącemu brzuszkowi specjalne majtki które dopasowują się stopniowo do ciała kobiety ciężarnej w kolejnych miesiącach ciąży. Warto o tym pamiętać!A potem już tylko cieszyć się pięknym ciałem...

                      A jeśli i tak rozstępy się pojawią?No cóż...Trzeba je po prostu pokochać...
                      Attached Files

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Zapobiegamy rozstępom

                        witam mamy .ja mam roztępy chociaż smarowałam się dobrymi kremami,robiłam masaże itd.na brzuchu zero roztępów ,na biodrach też niema ale na łydkach są.po urodzeniu synka smarowałam się przez pewien czas jeszcze preparatami na roztępy i chociaż mam ich kilka na łydkach to trudno.cieszę się ,że mam zdrowego,ślicznego synka i jest mi z tym dobrze ,nierozpaczam nad kilkoma kreskami .

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X