Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dania z owoców

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Dania z owoców

    awokado inaczej
    70 g ugotowanego, rozdrobnionego mięsa kraba
    65 g (1/2 szklanki) małych ugotowanych krewetkek
    2 łyżki ogórka, obranego i pokrojonego w kostkę
    1 łyżka majonezu
    1 łyżeczka posiekanej świeżej natki pietruszki
    1 szczypta soli
    1 szczypta mielonego czarnego pieprzu
    1 szczypta papryki
    1 awokado
    Sposób przygotowania
    W miseczce wymieszać mięso kraba, krewetki, ogórek, majonez i pietruszkę. Doprawić solą i pieprzem. Przykryć i wstawić do lodówki do czasu podania.
    Przekroić awokado wzdłuż i usunąć pestkę. Wyjąć łyżką część miąższu, pozostawiając około 1 cm na skórce. Napełnić wydrążone połówki nadzieniem i posypać wierzch papryką.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Dania z owoców

      Tarta bananowo-śmietanowa
      Składniki
      ilość porcji: 8
      150 g (3/4 szkl.) cukru
      40 g (1/4 szkl.) mąki pszennej
      1/4 łyżeczki soli
      500 ml (2 szkl.) mleka
      3 ubite żółtka
      2 łyżki masła
      1,25 łyżeczki aromatu waniliowego
      1 opakowanie gotowego spodu do tarty
      4 banany pokrojone w plasterki

      Sposób przygotowania
      Przygotowanie: 25min. › Gotowanie: 15min. › +1godz. studzenie › Gotowe w: 1godz.40min.
      W rondelku wymieszać cukier z mąką i solą. Stopniowo dodawać mleko delikatnie mieszając. Gotować na średnim gazie, stale mieszając, aż zaczną pojawiać się bąbelki. Nadal mieszać i gotować przez około 2 minuty, a następnie zdjąć z ognia.
      Dodać niewielką ilość gorącej mieszaniny do ubitych żółtek i natychmiast wlać tę mieszaninę do pozostałej gorącej mieszaniny. Gotować jeszcze 2 minuty, pamiętając o ciągłym mieszaniu. Zdjąć mieszaninę z ognia, dodać masło i wanilię. Mieszać, aż cała masa nabierze gładkiej konsystencji.
      Piec w temperaturze 175°C przez 12 do 15 minut. Studzić 1 godzinę.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Dania z owoców

        Tarta z rabarbarem i truskawkami
        Składniki
        ilość porcji: 8

        200 g (1 szkl.) cukru
        60 g (1/2 szkl.) mąki pszennej
        500 g świeżego rabarbaru, drobno posiekanego
        700 g świeżych truskawek
        1 ciasto kruche (podwójne) na blachę o średnicy 23 cm
        2 łyżki masła
        1 żółtko
        2 łyżki cukru
        Sposób przygotowania
        Przygotowanie: 15min. › Gotowanie: 40min. › +30min. odstawienie › Gotowe w: 1godz.25min.
        Nagrzać piekarnik do 200°C.
        W dużej misce wymieszać mąkę z cukrem. Dodać truskawki i posiekany rabarbar. Wymieszać owoce z cukrem i mąką i pozostawić na 30 minut.
        Wyłożyć nadzienie do gotowego spodu tarty. Na wierzch położyć kilka kawałeczków masła, a następnie przykryć drugą częścią ciasta. Brzegi górnej i dolnej części ciasta zlepić zwilżając wodą.
        Za pomocą pędzla posmarować wierzch żółtkiem. Posypać cukrem. Wyciąć małe otwory w wierzchniej części ciasta, aby umożliwić uciekanie pary.
        Piec w temperaturze 200°C od 35 do 40 minut lub do czasu kiedy nadzienie będzie bulgotać a ciasto będzie brązowe. Studzić na podstawce.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Dania z owoców

          Tarta bananowa z kremem cytrynowym
          Składniki
          Ciasto
          120 g mąki i trochę do wyrabiania
          25 g cukru pudru
          szczypta soli
          skórka otarta z 1 cytryny
          60 g chłodnego masła
          1 żółtko
          suszony groch do zapieczenia ciasta
          masło do nasmarowania formy

          Na wierzch ciasta
          4 łyżki konfitury truskawkowej
          3 twarde banany
          5 łyżek lemon curd
          250 g chudego twarogu
          2 jajka
          truskawki do przystrojenia
          Wsypać mąkę do miski i dodać cukier puder, sól i otartą skórkę cytrynową. Zagniatać, dodając podzielone na kawałki zimne masło, aż powstaną grudki. Dodać żółtko i zagnieść ciasto, żeby powstała jednolita, elastyczna masa. Uformować je w kulę, zawinąć w folię spożywczą i odłożyć na co najmniej 30 minut w chłodne miejsce.
          Nagrzać piekarnik do 200°C. Nasmarować formę masłem. Cienko rozwałkować ciasto na blacie posypanym niewielką ilością mąki. Włożyć je do formy, wyklejając boki. Ponakłuwać dno gęsto widelcem, potem wyłożyć papierem do pieczenia i nasypać groch. Zapiekać 10 minut. Usunąć papier do pieczenia i groch, i piec jeszcze 5 minut, a następnie wyjąć z piekarnika.
          Zmniejszyć temperaturę piekarnika do 180°C. Rozsmarować konfiturę na wierzchu ciasta. Obrać banany, pokroić je w plasterki i położyć na konfiturze. Rozrobić lemon curd najpierw z 1/2 twarogu, potem dodać resztę twarogu, jajka i znów dokładnie wymieszać. Wyłożyć masę na banany.
          Piec tartę 30–35 minut. Wyjąć z piekarnika i ostudzić w formie na drucianej podstawce. Ostrożnie wyjąć z formy i ułożyć na paterze. Przystroić z wierzchu truskawkami.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Dania z owoców

            DOMOWE PIEROGI z truskawkami
            Ciasto:
            pół kg mąki
            100 ml oleju
            200 ml gorącej wody
            szczypta soli
            Dodatkowo:
            truskawki albo inny ulubiony owoc
            cukier
            masło

            Sposób przygotowania:
            Mąkę wysypać na stół. Następnie w środku mąki zrobić wgłębienie, dodać olej i sól. Delikatnie wymieszać i powoli, stopniowo dolewać wodę. Zagniatać wszystkie składniki do momentu powstania sprężystego ciasta. Truskawki obrać i umyć. Ciasto rozwałkować. Wyciąć krążki przy pomocy szklanki. Na środku krążków ułożyć truskawki, można dodać troszeczkę cukru i lepić pierogi. Pierogi gotować partiami w osolonym wrzątku, delikatnie mieszając, żeby się nie pozlepiały. Kiedy pierogi wypłyną na powierzchnię, gotować jeszcze 3-4 minuty. Odcedzić i powtórzyć to samo z resztą pierogów. Podawać polane masłem lub posypane cukrem.



            Skomentuj


              #21
              Odp: Dania z owoców

              Składniki na 2 porcje:

              granulowane otręby pszenne - 4 łyżki (u mnie z dodatkiem śliwek)
              500 ml jogurtu naturalnego ( u mnie standardowo 0,1%, ale możecie użyć innego, np. greckiego lub waniliowego)
              2 banany + 2 brzoskwinie
              250 g jagód
              2 marakuje (można pominąć)


              Brzoskwinie i banany obrać, zmiksować na mus. Jagody również zmiksować.
              W pucharkach lub szklankach układać warstwami:
              otręby - 2 łyżki
              2 łyżki jogurtu (jeśli nie jesteście na diecie, jogurt można posłodzić i dodać do niego cukier waniliowy. Ja nie dodawałam nic, przez co deser wyszedł lekko kwaskowaty, następnym razem dodałabym odrobinę cukru)
              połowę musu bananowo-brzoskwiniowego
              2 łyżki jogurtu
              połowę zmiksowanych jagód
              1 łyżka jogurtu
              1 marakuja (jak pisałam wcześniej, można z niej zrezygnować. U mnie zalegały w lodówce kupione w promocji, więc postanowiłam je dodać)
              Attached Files

              Skomentuj


                #22
                Odp: Dania z owoców

                Sałatka wg przepisu mojej szwagierki

                100 g młodego szpinaku
                garść orzeszków piniowych
                10-15 truskawek
                50 g sera

                sos:
                1,5 łyżki oliwy
                łyżeczka octu balsamicznego
                łyżeczka soku z cytryny
                sól
                pieprz


                Szpinak myjemy, orzeszki prażymy na suchej patelni, truskawki myjemy i kroimy na ćwiartki, ser skrawamy na cienkie wiórki obieraczką do warzyw. Łączymy wszystkie składniki. W miseczce mieszamy składniki sosu, polewamy sałatkę i podajemy.



                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Dania z owoców

                  owocowy Sernik na zimno z białą czekoladą i truskawkami
                  Składniki:

                  500 g twarogu tłustego lub półtłustego, zmielonego przynajmniej dwukrotnie
                  300 g białej czekolady, roztopionej w kąpieli wodnej
                  ziarenka z 1 laski wanilii
                  150 ml śmietany kremówki (36%)
                  1 łyżka żelatyny rozpuszczona w minimalnej ilości wrzącej wody*
                  600 g świeżych truskawek, przepołowionych

                  Twaróg zmiksować z roztopioną białą czekoladą (może być lekko ciepła). Dodać wanilię i zmiksować.

                  W osobnym naczyniu ubić śmietanę kremówkę, delikatnie wmieszać do masy serowej.

                  Żelatynę, przestudzoną, wymieszać z masą serową; najlepiej robić to stopniowo - do lekko przestudzonej żelatyny dodawać masę serową, łyżkę lub dwie, dokładnie wymieszać, połączyć z resztą masy.

                  Tortownicę o średnicy 18 cm wyłożyć papierem do pieczenia. Przelać masę serową, Włożyć do lodówki do stężenia, na całą noc.

                  Przed podaniem udekorować truskawkami.

                  Przechowywać w lodówce.

                  * sernik uda się również bez żelatyny, struktura będzie mniej zwięzła, bardziej drżąca, ale sernik zachowa swój kształt podczas krojenia,

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Dania z owoców

                    PIEROGI Z TRUSKAWKAMI - składniki:
                    Ciasto:
                    pół kg mąki
                    100 ml oleju
                    200 ml gorącej wody
                    szczypta soli
                    Dodatkowo:
                    małe truskawki
                    cukier
                    masło
                    ewentualnie listki mięty i płatki migdałów do dekoracji
                    PIEROGI Z TRUSKAWKAMI - sposób przygotowania: Mąkę wsypać na stolnicę. Następnie w środku mąki zrobić wgłębienie, dodać olej i sól. Delikatnie wymieszać i powoli, stopniowo dolewać wodę. Zagniatać wszystkie składniki do momentu powstania sprężystego ciasta (w trakcie wyrabiania ciasta, może się okazać, że wody należy dodać troszeczkę mniej lub więcej). Truskawki obrać i umyć. Ciasto rozwałkować. Wyciąć krążki przy pomocy szklanki. Na środku krążków ułożyć truskawki, można dodać troszeczkę cukru i lepić pierogi. Pierogi gotować partiami w osolonym wrzątku, delikatnie mieszając, żeby się nie pozlepiały. Kiedy pierogi wypłyną na powierzchnię, gotować jeszcze 3-4 minuty. Odcedzić i powtórzyć to samo z resztą pierogów. Podawać polane masłem lub posypane cukrem. Można również posypać płatkami migdałów.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Dania z owoców

                      Pierogów z truskawkami nigdy nie jadłam i nie miałam okazji próbować

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Dania z owoców

                        W sumie moje dzieci uwielbiają owoce, ale nie kwaśne. Kwaskową mandarynkę, czy pomarańczę nie zjedzą chętnie.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Dania z owoców

                          Ależ mnóstwo świetnych pomysłów na dania z owocami. Na pewno cześć z nich wykorzystam w najbliższym czasie.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Dania z owoców

                            U nas synek nie przepada za pomarańczami, ale ostatnio zasmakowała się w mandarynkach. Widocznie kupiłam te bardziej słodsze. Ja czesto dodaje owoce do jogurtu naturalnego.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Dania z owoców

                              najcześciej z owocami to robię własnie sałatki, ciasta biszkoptowe, serniki na zimno albo własnie tarty. Fajne są też same owoce zapiekane, np jabłka czy gruszki.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Dania z owoców

                                ja najczęsciej salatki robię albo jem na surowo. w dzieciństwie mama mnie meczyła zupami owocowym, nie cierpiałam tego

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X