Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Torba mojej Mamy"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Konkurs "Torba mojej Mamy"

    Weź udział w konkursie i wygraj jedną z pięciu funkcjonalnych Toreb dla Mam firmy JJCole.

    Zobacz galerie:


    Czytaj więcej:


    Każda młoda mama wie, jak niezastąpiona jest pojemna i funkcjonalna torba. Nie raz mogła się o tym przekonać, planując wyjście z dzieckiem na spacer, wypad na zakupy czy odwiedziny u znajomych. Przy małym dziecku jest tyle niezbędnych rzeczy do spakowania, a damska torebka jest taka mała... Teraz jest na to rozwiązanie!

    Zadanie konkursowe:

    Aby zdobyć jedną z pięciu Toreb dla Mam wystarczy na forum mamacafe.pl w zabawny sposób opisać co na 100% powinno się znaleźć w torebce młodej mamy?

    Konkurs trwa od 22 lutego do 15 marca 2010 roku.

    Nagrody:

    5 sztuk Toreb dla Mam, model Mode firmy JJCole (więcej o nagrodzie czytaj w galerii).



    Torba firmy JJCole, model Mode to klasyczna torba, która dzięki przemyślanym rozwiązaniom stanowi fantastyczną pomoc dla każdego rodzica. Cena: 219 zł/szt.


    Przed przystąpieniem do konkursu prosimy uważnie przeczytać Regulamin »
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

    Torba młodej mamusi powinna być pakowna i duża,aby zmieściły się wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne dziecku,gdy wychodzimy z nim na spacer lub gdzieś wyjeżdżamy.A więc kilka pieluch jednorazowych,chusteczki nawilżane i zwykłe chusteczki higieniczne,krem do posmarowania pupci.Pielucha tetrowa również się przyda,moje dziecko nie umiało bez niej zasnąć.Do torby zapakujmy też krem z filtrem przeciwsłonecznym,jakieś ciasteczka do pochrupania lub deserek w słoiczku i łyżeczkę,gdyby maluch zgłodniał.Obowiązkowo butelkę z piciem,bez tego ani rusz,szczególnie jak już się zrobi ciepło.Można też wrzucić do torby ulubioną książeczkę dziecka lub jakąś małą zabaweczkę,aby dziecko się nią zajęło i nie marudziło.To chyba najbardziej podstawowe rzeczy,jakie musimy zabrać,gdy wychodzimy z dzieckiem.Uzbierało się tego troszkę,prawda?

    Skomentuj


      #3
      Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

      Pewnego dnia, słonecznego i nadwyraz ładnego stałam na przystanku z moim dziecięciem na ręku i....próbowałam znaleśc bilet autobusowy w mojej torbie "torbie mamy". Jedną reka trzymałam dziecie (krzyczące i wyrywające się niemiłosiernie) a druga grzebałam w torbie...grzebałam, grzebałam, tony paragonów, zapisków kartek, skarpetek...a biletu nie widać...w geście rozpaczy widząc nadjeżdżający autobus wysypałam WSZYSKTO z torby prosto na chodnik...
      ku szokowi przechodniów na chodniku lezały pieluszki jednorazowe, kremy, spioszki, jakaś zabawka, portfel, komórka, notes, paragony, bilety, butelka z soczkiem, paczka ciastek, gumy do rzucia, błyszczyk, tusz do rzęs częściowo wylany, chusteczki naawilżane, ze 3 paczki napoczetych chusteczek jednorazowych, pojemnik z jabłuskziem, słoiczek z obiadkiem, pieluszka tetrowa, klucze od domu, dokumenty, stary smoczek, zgubiony dawno temu bucik - już za mały, czapeczka zapasowa, zegarek ktory nie chodzi od lat, kamienie (moje dziekco zbierało je wszędzie) a wszyskto to było delikatnie przypudrowane na biało, pudrem do pupci!
      Nie było szans znaleśc tego biletu, nie było szans tego pozbeirać zanim odjedzie autobus... ale jakas starsza pani podeszła do mnie i mówi...czy coś się stało...moje dziecie darło się tak jakby sie coś stało...a ja...
      z uśmeichem i łzami w oczach
      - nie suzkam tylko biletu!!
      kobieta pozbierała wszyskto do mojej torby, widząc ze zaraz chyba rozsypię się na kawalki i powiedziała, że ma grupę inwalidzka i ze tak naprawde powinna jezdzic z kims dlatego moge jechac z nia bezpeicznie bez biletu...a bilet znajde w domu!

      teraz cała sytuacja wydaje mi się śmieszna, ale wierzcie mi, ze mało ie tam nie poryczałam!!
      pakowna, porządna torba z rpzegródkami to PODSTAWA! bo inaczje można zginąć....

      Skomentuj


        #4
        Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

        Torba mamy? Musi się w niej znaleźć kilka pieluszek, akcesoria do przewijania - jakiś podkład (ceratka, czy specjalny - no bo przecież nie można dziecka przewinąć na byle czym!), chusteczki nawilżane, krem pielęgnacyjny i przeciw odparzeniom oraz kilka woreczków na zużyte pieluszki (w razie, gdyby w pieluszce znalazło się "coś jeszcze").
        Ja mam jeszcze dwa komplety ubrań na zmianę (już nie raz z nich korzystałam i wiem, że jeden komplet to za mało), jakaś maskotka lub zabawka, chusteczki, krem ochronny na wiatr, zimę itd. oraz na słońce. Oprócz tego często noszę picie i jakąś przegryzkę dla dziecka i siebie, szeleczki (jak jestem na zakupach i mam małą w wózku sklepowym, to zawsze ją przypinam - tak w razie co - nie chcę, żeby wypadła lub w chwili mojej nieuwagi ktoś mi ją łatwo zabrał), szczoteczka do włosów (bo po zdjęciu czapki mamy afro) i zestaw do małych skaleczeń.
        Czasem włożę do torby aparat fotograficzny (jak idziemy na spacer do lasu lub parku)
        Pozdrawiam
        Daria





        Skomentuj


          #5
          Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

          Sama już jestem mamą więc napiszę co ja zabieram zawsze do torby:
          *butelka z mlekiem, na wypadek gdy naszemu maluszkowi zaburczy w brzuszku
          *sok, ogólnie coś do picia bo na długim spacerze jest duże pragnienie.
          *pampers-y....wiadomo dlaczego
          *chusteczki nawilżane
          *obowiązkowo smoczek jeśli nasze dziecko jest do niego przyzwyczajone,
          *mała zabawka.

          Ogólnie wolę zawsze być na zaś zabezpieczona bo nawet na krótkim spacerze nasza dzidzia potrzebuje opieki a niezbędne akcesoria są niezastąpione.Często biorę ze sobą jeszcze bluzkę czy spodnie do przebrania w wypadku nie miłej niespodzianki.W gorący dzień kremy z filtrami a w nie pewną pogodę cieplejszą bluzkę lub kurteczkę oraz parasol.
          Trochę tego jest ale przezorny zawsze ubezpieczony.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

            Witam

            Tak jak każdy mały dzidziuś potrzebuje pieluszek na swój mały pępuszek
            tak każda młoda mama, a właściwie mama w każdym wieku potrzebuje szminki w kolorze soczystej czerwieni, by nie zapomniała, że oprocz tego, że jest mamą jest także kobietą.
            Tak jak każdy malec potrzebuje chusteczek nawilżających tak każda mamusia potrzebuje małego podręcznego lusterka, by za każdym razem, gdy patrzy w lustro widziała w sobie nie tylko wspaniała matkę, ale także niesamowitą kobietę.
            Tak jak każdy bobas potrzebuje ubrania na zmianę, tak każda mamuśka szczotki do włosów, by móc za każdym razem kontrolowac swoją bujną czuprynę, która bedzie zadziwiała wszystkich za każdym razem, gdy wyjdzie do parku ze swym maluszkiem.
            Tak jak każdy malec potrzebuje male co nieco w postaci butelki ze swoją ulubiona mleczna zawartością, tak i my musimy sie zdrowo posilić, dlatego tez czerwone, dorodne jabłko lub kilka innyh pysznych owoców zawsze doda nam sił i energii na cały dzień.
            Tak jak każdy bobas nie potrafi żyć bez swojego "smoka" tak i my nie potrafimy "nie" zapakowac do torby swojej ulubionej ksiazki pod postacią kolejnego romansidła, ktore przyprawi nas o fontanne łez
            Podsumowując:
            Tak jak każdy maly dzidziuś potrzebuje swoich "zabawek" tak i mama potrzebuje swoich, dlatego też nie zapominajmy, że oprocz tego, że jestesmy kochanymi mamusiami, jestesmy takze kobietami Oto cala zawartość mojej torebki

            Skomentuj


              #7
              Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

              Mama bliźniacza to właśnie ja,
              Mama bliźniacza to wszystko ma,
              Torba ogromna, choć zawsze za mała,
              Musi spakować dwa małe ciała.
              Osiem pampersów na siku lub kupki,
              no i chusteczki by wytrzeć dwie pupki.
              Cztery butelki na mleczko i soczek,
              a także podwójny uspokajający smoczek.
              Gdyby mleczko było blee,
              mama szybko dowie się...
              Będą brudne dwa ubranka,
              Więc zapas wziąć trzeba a te do pranka.
              Aby osłodzić życie bliźniakom,
              Weźmy deserki dwóm małym chłopakom.
              Chrupki by pewnie też się przydały,
              choć dzieci by bardzo umorusały.
              Idąc w gości mama wie,
              że przewijak przyda się,
              by u mamy koleżanki
              nie zostały niespodzianki...
              Dwa śliniaki lepiej mieć,
              by na bluzeczkach nie został od śliny "śledź".
              Weźmy też aparat niewielki by uwiecznić dwie małe kropelki.
              Telefon trzeba wziąć bo tata w domu czeka
              gdyby zabrakło dzieciom mleka,
              choć pewnie słychac będzie nas z daleka...
              Morał z tego taki wynika,
              torbę na walizkę zmień i zatrudnij konika
              Wózek, dwa brzdące i walizka cała,
              tak się ta nasza wycieczka udała!!!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                Torba mamy zawsze jest przepełniona, mama ma bujna wyobraźnię, pakując się widzi jej oczami jak dziecko brudzi się, jak nagle potrzebuje drugiej bluzy gdy zrobi się chłodniej, gdy zacznie być głodne i wtedy zapakowana przekąska lub picie będą jak znalazł.
                Mama pakuje wiec do torby wiele niezbednych i zbędnych rzeczy, które jednak mogą okazać się niezbędne... sa w niej więc: pieluszki, nie dwie nie trzy -5,bo co jeśli dziecko nagle zacznie robić kupki jedną po drugiej, chusteczki nawilżane do wycierania pupki i buzi, pielucha tertowa, zabawki, śliniczek, dodatkowa para ubranek, jakaś przekąska, smoczek...
                a torba rośnie i rośnie. Już ledwo się dopina. Znalezienie w niej porządanej rzeczy graniczy z cudem, ale w końcu się udaje i mama ma satysfakcję, że jest tak wspaniale zapobiegawcza.
                Mama nie moze też zapomnieć o rzeczach niezbędnych dla niej: portfel, klucze, telefon, błyszczyk, perfum, lusterko, cyfrówka by co chwilę uwieczniać swojego małego modela -wszystko to i tak zjamuje dużo mniej miejsca niż rzeczy dziecka.

                Cieszę się że ciągle modne są duże, pojemne torby. Bo kopertówki z pewnością żadnej mamie by nie wystarczyły.
                Last edited by arqo; 22-02-2010, 23:37.




                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                  witam! przede wszystkim torba jest duża i pakowna, zawsze są w niej oczywiscie pampersy, chusteczki nawilżone, picie dla dziecka, coś na przekąske dla dziecka, zapasowe ubranko w razie czego, gagusia córeczki czyli smoczek, ulubiony pluszaczek,oczywiście ja mam też plastry, bo co jak dziecko się skaleczy, i teraz rzeczy mamy, więc tak, telefon, oczywiscie aparat, by uwiecznić wspaniałe chwile, błyszczyk, lusterko, klucze, portfel itp. tak wiec troche tego jest ale warto to mieć bo co by było jakbyśmy tego nie wzięły wyobrazcie sobie. ale my mamy zawsze mamy wszystko i wiele wiecej w swojej torbie, bo kto jak kto ale mama zawsze o wszystko dba i ma .
                  Last edited by patiska; 26-02-2010, 14:52.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                    W torebce młodej mamy powinna być pomadka, bo przecież mama to kobieta piękna i powabna. Malutkie lustereczko, które mojej mamie rzecze, że jest najpiękniejszą mamą na świecie. A jeśli chodzi o mnie to pielucha w zapasie, smoczek bezwzględnie i do picia coś dobrego podczas spaceru długiego. Chusteczki też by się przydały i grzechotka mała i komórka koniecznie by tata zadzwonił, gdy będę płakała. No i oczywiście portfel moża wrzucić mama by mi czasem zabawki kupowała.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                      Niech każda mamusia
                      odda torbę dla tatusia.
                      Taki ciężar dźwigać - trudna sprawa,
                      szczególnie gdy malucha interesuje zabawa.
                      Mama zawsze pamięta, co spakować musi,
                      dwie pieluszki zapasowe, mokre chusteczki dla córusi.
                      I jeszcze butelka z sokiem, już nam spacery z małą torbą wychodzą bokiem.
                      Torba pakowna by się tu przydała,
                      gdzie zmieści się smoczek, jakaś przekąska mała.
                      Oj! Nie zapomnij o ulubionej zabawce,
                      żeby się nie nudzić na parkowej ławce.
                      A gdzie miejsce na krem do pupy, dodatkowy kocyk?
                      Chyba trzeba skorzystać z tatusiowej pomocy...
                      Gdy dzidziuś malutki smacznie w wózeczku śpi,
                      wtedy odpoczywasz sobie TY.
                      Zatem zabierz jeszcze książkę, gazetę, coś do picia,
                      nie zapomnij dla siebie wziąć chustek do rąk mycia.
                      Szkoda nerwów, zamek w nowej torebce pęka,
                      potrzeba nowej, funkcjonalnej torby, bo spacer to nie udręka!

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                        Ja jako mama bliźniąt małych, bagaż doświadczeń mam już ogromny,
                        dlatego każdy nasz wspólny spacer od pakowania wielkiej zaczynam torby.
                        Pieluszki, na wszelki wypadek kilka, chusteczki i podkład z ceratki zrobiony,
                        krem, buteleczki, z soczkiem kubeczki, paczkę ciasteczek ulubionych.
                        Ponadto smoczki, zabawek parę i miejsca już w torbie niewiele zostaje,
                        a jeszcze śliniaczki i dwa gryzaczki, no i to wszystko, tak mi się wydaje.
                        Swoich też rzeczy zabieram parę : portfel, komórkę , paczkę chusteczek, lusterko, i błyszczyk dla moich moich usteczek.
                        Parasol też wkładam, choć słońce na dworze, różnie to bywa,przydać się może.
                        Na koniec aparat muszę gdzieś włożyć, bo zdjęcia uwielbiam maluchom robić!
                        Teraz już zamek zapinam na siłę, potrwa to jeszcze zapewne chwilę...
                        Gotowe! Nareszcie! Ulga to dla mnie, kochani uwierzcie!
                        Teraz następne przede mną zadanie: po całym mieście tej torby dźwiganie,
                        więc bardzo ważne jest by była wygodna, mocna, zgrabna, no i też modna,
                        bym nie wyglądała jak jakiś pachołek, co chodzi po mieście z ogromnym worem!

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                          W torbie młodej mamy
                          cały ekwipunek dla dziecka jest schowany
                          Pieluszki, smoczek, buteleczka,
                          gdyby maleństwu zachciało się mleczka.
                          Wilgotne chusteczki,
                          aby wytrzeć rączeczki
                          Przyda się także zabawka mała,
                          to nasza "broń"na płacz doskonała!
                          Portfel warto miec przy sobie,
                          aby kupić cos dzieciątku lub sobie.

                          i coś dla nas drogie panie
                          w tej torebce też zostanie:
                          perfum, grzebień, może szminka,
                          aby zawsze wyglądać jak apetyczna malinka!

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                            Hmm... Taka torba jest jak apteczka pierwszej pomocy. Jak koło ratunkowe albo jak kosmetyczka na imprezie. Niezbędna, w sam raz i niezastąpiona. W takiej torbie bezwzględnie powinny znaleźć się akcesoria takie jak:

                            teleporter- który pozwoli młodej mamie i jej maleństwu czym prędzej przenieść się w inne miejsce, gdy podczas spacerku napotka się teściowa. Potwierdzone pozytywne działanie na system nerwowy, ochrona przed stresem.

                            suszarka - jeśli w porę nie zdąży się wyjść parasola

                            podręczna maszynka do robienia popcornu- mama i maluch mogą komfortowo oglądać bilbordy

                            aparat fotograficzny- by wspólne chwile na zawsze pozostały w albumie w postaci pamiątkowych fotografii

                            ogromny bochenek chleba - aby karmić kaczki i łabędzie

                            BO NAJWAŻNIEJSZA JEST DOBRA ZABAWA!

                            dodatkowo kilka przedmiotów takich jak: pieluszka, butelka, smoczek uspokajający, pluszak, kosmetyczka, portmonetka, klucze do mieszkania, chusteczki odświeżające, tabliczka nadziewanej czekolady, bilety autobusowe, telefon komórkowy, ulubiona książka mamy, mp3, otwieracz do konserw, zapasowe rajstopy, klej szybkoschnący, dokumenty, napój kawowy, okulary przeciwsłoneczne, krem do rąk, totalny bałagan

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Konkurs "Torba mojej Mamy"

                              Bycie mamą wcale nie jest łatwe i właściwie nikt nie obiecywał, że takie właśnie będzie nasze macierzyństwo. Wyjście z dzieckiem nawet na krótki spacer to dla nas często wielka wyprawa. Przez pierwsze pół godziny (to opcja dla tych zorganizowanych ) biegamy po domu w poszukiwaniu "wszystkich niezbędnych rzeczy, które na pewno przydadzą się na spacerze". Tatusiowie- "ludzie bez wyobraźni", często z politowaniem w oczach patrzą na nasze przygotowania. Na szczęście jesteśmy istotami upartymi i nie pozwalamy tak łatwo zburzyć naszego planu zabrania na spacer kilkunastu zabawek (to na wypadek, gdyby dziecko się nudziło) i setek pampersów (przecież nigdy nic nie wiadomo!). Przygotowaną stertę rzeczy rzucamy przy wózku i...tu się zaczyna robić gorąco. Pot cieknie z naszego czoła, a policzki czerwienią się jak buraki, bo za nic w świecie nie da się tego wszystkiego upchnąć do wózka. Torebka też znowu się skurczyła, a wydawała się taka pojemna. Złośliwość rzeczy martwych- znamy to doskonale! Po chwili namysłu stwierdzamy, że może jednak trzeba z czegoś zrezygnować, choć wcale nie przychodzi nam to łatwo. Odrzucamy zapasowe ubranka w trzech kompletach, cztery kocyki (były na wypadek śnieżycy w środku lata), nadmiar butelek z wodą (może nie wylądujemy na Saharze) i zabawkę rozmiarów wózka. Selekcja nie należy do łatwych. Jak wybrać rzeczy niezbędne z niezbędnych? Zniecierpliwione dziecko przypomina nam o upływajacym czasie, trzeba się wziąć w garść, podjąć decyzję, zaryzykować. Szybka kalkulacja, cztery zerknięcia na prognozę pogody, dwa wychylenia się przez okno w celu sprawdzenia czy na pewno nie pada i zaczynamy wszystko od nowa.
                              Chusteczki- rzecz praktyczna i zdecydowanie niezbędna. Posłużą do wytarcia umazanej buźki dziecka, rączek, które znowu postanowiły zbadać nieznane terytorium i ławki w parku, którą znowu ktoś pobrudził błotem. W chwilach krytycznych można z nich robić ciekawe zabawki (prawie origami), a jeżeli już to nie pomoże, otrzeć łzy spływające po naszych policzkach.
                              Kocyk (niewielki, cienki, "ten ulubiony")- to na wypadek, gdyby jednak pojawiła się ta śnieżyca w środku lata. Można też rozłożyć go w parku pod drzewkiem, by posiedzieć i pozachwycać się cudną naturą.
                              Pieluszki (ale tylko dwie). Każda mama wie, że bez nich ciężko się ruszyć. Zastosowanie raczej konkretne, ale w momentach desperacji młode mamy mają miliony wspaniałych pomysłów i ze zwykłych pampersów są w stanie stworzyć rzeczy cudowne.
                              Smoczek- bez Monia, Ciumka, Nynia (wybierz właściwie) nawet nie próbuję wychodzić Szkoda tylko, że smoczek nie jest na tyle praktyczny, by sam pakował do torby te wszystkie "niezbędne rzeczy".
                              Telefon z numerem do tatusia na chwile słabości

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X