Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Klub Starających się o Maluszka :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Oczekująca to widzę, że sporo nas łączy. A ilo dniowe masz cykle? Liczycie sobie dni płodne? Bo ja już przestałam. Staram się wyluzować, ale to wcale nie takie łatwe jak się zdaje. To już jest przyzwyczajenie!
    Póki co biorę FOLIK i czekam na... @? Nie, nie. Czekam na fasolinkę!
    Trzymajcie kciuki! Fajnie, że jest taka "Grupa wsparcia" .
    Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
    - Skąd pochodzi to światło?
    Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
    - Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.


    Skomentuj

    •    
         

      dzieki oczekujaca Tobie też życze powodzonka
      Carin myśle że oczekujaca ma racje, po prostu sie nie zabezpieczajcie a kiedy sie przytrafi to sie okaże, a dzieciaki beda sie razem wychowywac
      Ja wczesniej sie zażekałąm, że przerwa meszy dziecmi musi byc 2-3lata, ateraz nawet pierwszego nie mami i mysle, że jak urodze to nie bede sługo czekac, bo bede sie bała, że znów bedzie mie czekał wielomiesieczny okres staranek
      Pogadajcie z meżem co o tym oboje sadzicie i ....

      ps: czy partner którejś z was robił badanie nasienia? ile takie coś kosztuje?

      Skomentuj


        Odp: Klub Starających się o Maluszka

        Tak, badanie takie to koszt w okolicach 200zł .
        Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
        - Skąd pochodzi to światło?
        Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
        - Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.


        Skomentuj


          Odp: Klub Starających się o Maluszka

          Katya a gdzie takie badanie się wykonuje? może to głupie pyt ale nie wiem


          Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz - one przyjdą same !!!

          Skomentuj


            Odp: Klub Starających się o Maluszka

            Bierzesz skierowanie od ginekologa i idziesz do poradni andrologicznej. My byliśmy prywatnie stąd to 200zł. Ale jeśli się zarejestrujesz to zapłacisz mniej. Około 40-80zł.
            Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
            - Skąd pochodzi to światło?
            Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
            - Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.


            Skomentuj


              Carin no fajnie miec maluchy w tak malej roznicy wieku ale ja bym chyba sie nie zdecydowala planuje roznice miedzy dziecmi ok.2 latek zobaczymy co z tego wyjdzie jak na razie czekam na pierwsza fasoleczke i mam nadzieje, ze juz jest Dziewczynki jak jest z beta?? ile dniowa ciaze wykrywa??? bo w sobote mam urodzinki siostry okragle i chcialabym wiedziec czy juz jestem zafasolkowana

              Skomentuj


                dzieki za info Katya
                Powiedz mi czy facet musi to na miejscu zrobic czy moze w domku i dowiezc do ambulatorium - sory za bezpośredniośc

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Klub Starających się o Maluszka

                  Napisane przez beata1988 Pokaż wiadomość
                  Carin no fajnie miec maluchy w tak malej roznicy wieku ale ja bym chyba sie nie zdecydowala planuje roznice miedzy dziecmi ok.2 latek zobaczymy co z tego wyjdzie jak na razie czekam na pierwsza fasoleczke i mam nadzieje, ze juz jest Dziewczynki jak jest z beta?? ile dniowa ciaze wykrywa??? bo w sobote mam urodzinki siostry okragle i chcialabym wiedziec czy juz jestem zafasolkowana
                  Są różne jednostki wg których interpretuje się wyniki. Zależy w jakich
                  jednostkach dostaniesz wynik.

                  -----
                  Pierwsze oznaczenie:
                  -----

                  Przykładowe normy
                  Tygodnie ciąży -poziom beta hcg

                  3 - 5-50 mIU/ml
                  4 - 5-430 mIU/ml
                  5 - 19-7340 mIU/ml
                  6 - 1000-56000 mIU/ml

                  -----
                  Drugie oznaczenie:
                  -----

                  NORMY beta hcg:
                  Kobiety i mężczyźni poniżej 3 U/l
                  Kobiety w okresie menopauzy poniżej 9 U/l
                  Kobiety ciężarne
                  1 tydzień 10-30 U/l
                  2 tydzień do 100 U/l
                  3 tydzień do 1000 U/l
                  4 tydzień do 10000 U/l
                  5-12 tydzień do 290000 U/l
                  12-16 tydzień do 53000 U/l
                  29-40 tydzień do 60000 U/l

                  -----
                  Trzecie oznaczenie:
                  -----

                  dodatni - jesteś w ciąży
                  ujemny - ciąży nie ma

                  Skomentuj


                    Odp: Klub Starających się o Maluszka

                    No fajnie by mieć dwa dzieciaczki w tak zbliżonym wieku tylko, że ja prawie do 7 miesiąca wymiotowałam i nie wiem czy bym sobie dała rade gdyby historia się powtórzyła.

                    Skomentuj


                      Odp: Klub Starających się o Maluszka

                      Napisane przez edzia7891 Pokaż wiadomość
                      dzieki za info Katya
                      Powiedz mi czy facet musi to na miejscu zrobic czy moze w domku i dowiezc do ambulatorium - sory za bezpośredniośc
                      Będą kazać Twojemu partnerowi nie kochać się przez około 3 dni. W laboratorium dostaniecie czysty sterylny pojemniczek. I o ile dobrze pamiętam ten pojemniczek przed wytryskiem musi mieć temperaturę ciała człowieka. I dostarczyć natychmiast do laboratorium.
                      Przed badaniem przeprowadza się jeszcze wywiad (np. o to jak uzyskaliście nasienie , czy Twój partner pije, pali itp. itd.) .
                      Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
                      - Skąd pochodzi to światło?
                      Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
                      - Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        dzieki Catya jutro jak pojde do gina to sie zapytam co i jak dokladniej i moze sie wybiore na bete

                        Skomentuj


                          Odp: Klub Starających się o Maluszka

                          Napisane przez beata1988 Pokaż wiadomość
                          dzieki Catya jutro jak pojde do gina to sie zapytam co i jak dokladniej i moze sie wybiore na bete
                          A co podejrzewasz, że jesteś w ciąży?

                          Skomentuj


                            O widzę, że mamy nową staraczkę Witaj Katya





                            http://adaslodkieprzepisy.blogspot.com/

                            Skomentuj


                              badanie nasienia...

                              Hej dziewczyny. Jeśli mogę się wtrącić to takie badanie mój mąż robił ok. miesiąc temu. Badanie nasienia to seminogram lub spermiogram można je wykonać w większości labolatoriów tam gdzie się robi inne badania. W Tarnowie prywatnie to koszt 60zł. trzeba się wcześniej dowiedzieć w jakie dni i w jakich godzinach można oddać nasienie, można oddać na miejscu lub w domu do jałowego pojemniczka takiego jak na mocz tylko musi być jałowy i dostarczyć w ciągu godziny, nasienie powinno być utrzymane w temp. ciała. Trzeba zachować abstynencję od seksu 3-5 dni, nie wolno brać żadnych antybiotyków i należy podać dokładną godzinę wraz z minutami oddania nasienia do pojemniczka dlatego, że żywotność plemników jest badana również po dobie od oddania i faktycznie pytają czy mąż pali i pije.


                              Skomentuj


                                Czesc dziewczyny!!!!!!!

                                Carin ja tez mysle jak edzia-kiedys sobie mówiłam ze conajmniej 2-3 lata rórnicy miedzy dziecmi bede chciała a teraz 3 lata i nic takze uwazam ze to jak naprawde nie jest nasza decycja-tylko kogos tam u góry ja ju mezowi powiedziałm ze jak nam sie uda juz jedno szczescie na swiat przyniesc to ja sie w ogóle nie zabespieczam bo nie wiem ile na drugie bede musiał czekac-był zadowolony-ale to jest sprawa indewedualna kazdego człowieka,bo tylko wy mozecie podjac taka decyzje dla siebie

                                Katya Ja ma cykle 28 dniowe jak w zegarku(raz miałam zsózniony chyba o 6-7 dni-ale ryczałam wtedy jak mi sie @ pokazała-no bo myslałam ze to juz) Takze u mnie nie widza zadnych powodów dlaczego nie moge zajsc w ciąże-i to mnie martwi-dlatego zdecydowałam sie na laparo zeby miec pewnosc co w trawie piszczy-a moze sie uda potym.

                                Beata mój ma tez robił te badania-mysmy je robili w prywatnej klinice koszt to 140 zł za badania całkowite tzn. badaja wszystkie funkcie żołnieżyków-bo był jeszcze jeden za-jak sie nie myle 80 ale tam badali tylko te podstawowe. Jak anet napisała beda kazali sie wam wstrzymac 3-5 dni, beda sie pytali czy maz pali pije czy ma stresowy tryb zycia,problemy z erekcja,Mysmy dostali wyniki w ten sam dzien bo nasza lekarka je potrzebowała takze było szybko ale tak to nie wiem ile sie czeka

                                No a moja @ dzis z rana mnie obudziła-no ale spodziewała sie jej tak jak mówiłam.trudne jest to wstrzymywanie sie -no bo zawsze jest ta mysl a moze sie uda w tym miesiacu-no ale wiem ze potem bede miała wieksze szanse i to mnie pociesze.Takze sie nie poddaje

                                Przesyłąm buziole dziewczynki


                                Uważam za szczęśliwego tego,
                                który szczecie swoje zawdzięcza naturze,
                                ale podziwiam i szanuję tego,
                                który szczęcie stworzył sobie sam,
                                który stworzył je silną wola i energią.
                                Hippolyte Taine

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X