Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

sprzatanie z dzieckiem?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    sprzatanie z dzieckiem?

    Czy wasze pociechy pomagaja wam w sprzataniu??
    Moje dzieci jeszcze bardziej balagania przy tym ale za to pomagaja rozwieszac pranie, robic ciasto, przygotowywac kapiel, i scierac kurze.
    Ale w swoim pokoju w ogole nei chca sprzatac, jak prosze o posprzatanie to jest gorzej niz bylo przed tym jak poprosilam hehe
  •    
       

    #2
    Odp: sprzatanie z dzieckiem?

    Przeważnie tak jest, iż małe dzieci lubią naśladować czynności życia codziennego, które wykonuje mama i tata. Dlatego tak chętnie robią kluski, ucierają ciasto, podają talerze. No i zazwyczaj jest tak, że swojego pokoju nie lubią sprzątać. Może zorganizujesz jakąś zabawę na sprzątanie pokoju - wyspa skarbów. Pochowasz zabawki w skrzyni i w szufladach, bądź na półkach. Takie ich małe skarby.

    Skomentuj


      #3
      Odp: sprzatanie z dzieckiem?

      Moja pomaga wypakować mi zmywarkę muszę wszystko szybko łapać żeby nic się nie potłukło. U 16 miesięcznej ta koordynacja ruchowa jest nie do przewidzenia Często też miesza w ziemi od kwiatów także nie wiem czy chce mi pomóc w przesadzaniu kwiatków i to by było na tyle...lepsze to niż nic



      Skomentuj


        #4
        Odp: sprzatanie z dzieckiem?

        Zapomniałam jeszcze dodać,że nasza Maja od małego kontroluje nam suchość prania na suszarce Wcześniej brała je do buzi a teraz wszystko ściąga i kładzie na podłodze



        Skomentuj


          #5
          Odp: sprzatanie z dzieckiem?

          o tak moje w praniu tez mi pomagaja ne za to uwielbiaja rozwieszac pranie i wyjmowac z pralki

          Skomentuj


            #6
            Odp: sprzatanie z dzieckiem?

            Moj malec jest swietna kopiarka:P wpierw podpatruje co ja robie pozniej robi to samo co ja najwiecej radochy mamy ze szmatka no scierania kurzu

            Skomentuj


              #7
              Odp: sprzatanie z dzieckiem?

              Wszystkie sprzątają bo są nauczone od małego ze matka to nie automat.
              Kazde sprzata po sobie, zmywa( Ola ma narazie luz) pranie ma być w koszu przygotowane do prania bo nie odpowiadam za skarpetki na lewej stronie czy kase w kieszeniach.Kazde ma obowiązek sprzątania u siebie- bo jak nie to przez okno( tak nauczyłam Monie układać w szafce)
              Ola sprzata zabawki bo wie ze jak bedą rozwalone to odkurzacz zje. Ona rano zawsze wydziera potwora i odkurza...( zdjęcie robione jak miała niecałe 2 lata)
              Attached Files


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: sprzatanie z dzieckiem?

                Jak narazie nie mam problemu z porządkiem w pokoju syna. W ciagu dnia jest tam istne eldorado, nie sprzatam.Wieczorem przed spaniem idziemy i sprzata. Narazie tak jak umie, ale kolcki, tory zbiera. Zabawki wrzuca do skrzyni. Nie potrafi układac zabawek na połkach, wiec to robie ja. Pilnuje tego, zeby nie wyszedł z wprawy . W kuchni tez bardzo lubi pomagac, ale to głownie tatusiowi. Mi dodatkowo pomaga w praniu. W trakcie niesienia z łazienki,połowe gubi podrodze heheh ale liczy sie ze pomaga.... Moj maz smieje sie ze szykuje dobra partie dla jakies kobiety. no bo gotuje, sprzata i chetnie na zakupy chodzi hahah

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: sprzatanie z dzieckiem?

                  Napisane przez koliberek71 Pokaż wiadomość
                  Wszystkie sprzątają bo są nauczone od małego ze matka to nie automat.
                  Kazde sprzata po sobie, zmywa( Ola ma narazie luz) pranie ma być w koszu przygotowane do prania bo nie odpowiadam za skarpetki na lewej stronie czy kase w kieszeniach.Kazde ma obowiązek sprzątania u siebie- bo jak nie to przez okno( tak nauczyłam Monie układać w szafce)
                  Ola sprzata zabawki bo wie ze jak bedą rozwalone to odkurzacz zje. Ona rano zawsze wydziera potwora i odkurza...( zdjęcie robione jak miała niecałe 2 lata)
                  Ale masz wspaniala coreczke :-)) no mala pomocnica jak nic!!

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: sprzatanie z dzieckiem?

                    Dzięki tylko wstaje zaraz odkurza nie da nawet łózek poscielić, ale bałagani w równym stopniu


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: sprzatanie z dzieckiem?

                      koliberek zgadzam się z Tobą w 100% mama to nie automat i nie służąca. Dlatego moi od dawna są uczeni pewnych zasad. Oczywiście wymagania są dostosowane do wieku, ale posprzątać zabawki po sobie muszą, i nie mają z tym żadnego problemu już od dawna. A jak sprzątam to biorą swoje ściereczki i sprzątają ze mną, oczywiście muszę po nich poprawiać często (jak nie widzą) ale ważne żeby się uczyli, na razie traktują to jako zabawę, ale niech im wchodzi w nawyk.
                      Ale talerzyk, czy kubeczek po sobie to 3 latek już może odnieść do kuchni, i moi robią to, to samo z ubraniami: nie ma rzucania tam gdzie się rozebrał.
                      evelinek a do do sprzątania w swoim pokoju to ja ich nie prosiłam, tylko informowałam że ma być posprzątane, i nie wyjdą z pokoju dopóki tego nie zrobią i tak się nauczyli więc nie ma problemu. jak byli mniejsi to pomagałam im w tym ale sami też musieli się wykazać teraz idą sami.
                      co do gotowania to wiele potraw nauczyli się jeść właśnie dzięki temu że im pozwalam coś pomieszać, coś wsupać. Jask sami brali w tym udział to chętniej próbowali.


                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: sprzatanie z dzieckiem?

                        Bagnes dobre materiały na męza, te twoje synowe będą Ci wdzięczne, bo chłopaki to z reguły nie przykładają się do sprzątania.
                        Moj Grześ ma czyściej jak Monika ale to moja natura a córka to wypisz wymaluj tatuś.Nie powiem ze bałaganiarz ale nie koniecznie odkłada rzeczy na miejsce.
                        Ale czym skorupka za młodu.....


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: sprzatanie z dzieckiem?

                          moich chłopaków też muszę gonić do sprzątania pokoju,naprawdę rzadko się zdarza żeby sami posprzątali,z reguły jest tak jak u bagnes,nie wyjdą z pokoju dopóki nie będzie porządku,młodszemu czasami pomagam chociaż zauważyłam ,ze pięknie sprząta sam oczywiście zajmuje mu to więcej czasu.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: sprzatanie z dzieckiem?

                            o tak nasze dzieci (córka 4,5 latek i synuś prawie 2 latka)uwielbiają pomagać i to we wszystkim ścierać kurze,podlewać kwiatki,przygotować pranie do prania ,synek uwielbia podawać mamusi rzeczy do prasowania ,gotowanie i pieczenie to po prostu nasze kulinarne przygody razem zbieramy zabawki,układamy książeczki,zamiatamy i wycieramy a jak coś rozleją to zaraz biegną po ścierkę by zetrzeć i nawet na działce lubią z nami pracować choć czasem wyrwą kwiatek zamiast chwastu ale to nic ważne że robimy to razem jesteśmy razem i bawimy się przy tym

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: sprzatanie z dzieckiem?

                              Kiedyś czytałam, że warto dziecko uczyć sprzątania nawet kosztem tego, że w trakcie jest gorszy syf niż przed tym dziecięcym sprzątaniem. W każdym razie takie rzeczy jak jakieś zabawki czy puzzle dla dzieci i inne gadżety maluchów dzieci powinny sprzątać same, najlepiej od razu po zakończonej zabawie.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X