Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pomaganie organizacjom charytatywnym/społecznym

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Pomaganie organizacjom charytatywnym/społecznym

    Napisane przez kyasarin Pokaż wiadomość
    Tylko często bywa, że ci bezdomni to wcale jedzenia nie chcą. Nie raz miałam sytuację, kiedy podchodził do mnie jakiś bezdomny i prosił o sypnięcie groszem, bo jest głodny, a dziwnym trafem zawsze rezygnował, kiedy oferowałam kupno jakiegoś produktu spożywczego. Tylko jeden raz trafił się dość młody chłopak, który przyjął taką propozycję i zaraz po otrzymaniu prowiantu zabrał się do jedzenia...
    Właśnie mnie wczoraj pod biedronką zaczepił jeden pan i prosił o jedzenie Nie chciał pieniędzy I właśnie tak pomyślałam że pieniędzy nie dam bo nie wiem na co wyda Ale miałam kupione pieczywo i inne rzeczy które myślałam że zje ale wychodząc tego Pana już nie było :/ Być może ktoś wychodząc już mu podarował coś do jedzenia
    Siostra kiedyś opowiadała coś o akcjach że na ciucholandach ludzie kupują bezdomnym koce kołdry czy inne tego typu rzeczy dla biednych bo ile się teraz słyszy że ludzie umierają na mrozie :/ Ale to chyba w większych miastach takie akcje
    U nas w szkole teraz jest szlachetna paczka

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Pomaganie organizacjom charytatywnym/społecznym

      Teraz w okresie przedświątecznym często przed sklepami stoją ludzie którzy zbierają pieniądze na fundacje, ale czy na pewno je przekazują?
      Ja takim ludziom nie daję pieniędzy wolę przekazać kwotę bezpośrednio do fundacji.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Pomaganie organizacjom charytatywnym/społecznym

        Ja w ogóle nie przekazuję pieniędzy. Wrzucam tylko dla WOŚPu do puszki i robię na Mikołaja paczki dla dzieci z hospicjum. Unikam finansowych pomocy, bo nigdy nie wiadomo, jaki tak naprawdę procent trafia do osób, do których ma trafić.
        Masło kakaowe Ziaja - kompleksowa pielęgnacja Twojej skóry!

        Skomentuj


          #19
          Odp: Pomaganie organizacjom charytatywnym/społecznym

          Ja nie przekazuję pieniędzy jeżeli ktoś stoi pod jakimś sklepem czy w innym miejscu i zbiera pieniążki, ale jeżeli są akcje, że zbierają żywność to czasem kupuję np jakiś makaron i przekazuję.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Pomaganie organizacjom charytatywnym/społecznym

            Ja najczesciej włączam się w akcje kościelne, szczegolnie u zakonników, bo tam mają najbardziej sprawdzone źródła i docierają z pomocą do najbardziej potrzebujących. Na ulicy nigdy nie daję pieniedzy, moge kupic cos, ale nie dam kasy. Moge np kupic kwiatki od starszej pani

            Skomentuj


              #21
              Odp: Pomaganie organizacjom charytatywnym/społecznym

              Pewnie, ze pomagam!
              Wspieram od kilku lat Fundacje Pociecha - zobaczcie same czym sie zajmuja: http://fundacjapociecha.pl - w skrocie - pomagaja najbiedniejszym polskim dzieciom, organizuja im roznego rodzaju wyjazdy,np ferie czy wakacje, dozywiaja itp.
              Przekazuje im 1% podatku - nic to mnie nie kosztuje, a zawsze to jakas kwota ktora moze pomoc. Tutaj: http://pit.FundacjaPociecha.pl jest do pobrania program do wypelniania PITow - legalny i darmowy.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Pomaganie organizacjom charytatywnym/społecznym

                Doskonałym pomysłem jest wspomaganie akcji charytatywnych. Dość często staram się brać w nich udział. Nie tylko przekazuję 1% z podatku, ale też wpłacam a konto pieniążki lub wysyłam SMS-a. Ostatnio wsparłam w ten sposób Fundację Szlachetny Gest http://szlachetnygest.pl/ . Dzięki niej chore dzieci mają szansę na wyleczenie.

                Skomentuj

                       
                Working...
                X