Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak oduczyć dziecko spania ze smoczkiem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    jak oduczyć dziecko spania ze smoczkiem

    Witajcie moja córcia ma już rok, myślę że już pora pożegnać pana smoczka.


    Jako że jestem początkującą mamą nie bardzo wiem a raczej boję się co będzie gdy zabraknie smoczka. Moja córka usypia się ze smoczkiem, w ciągu dnia gdy nie widzi smoczka wcale go nie chce, jak już zobaczy...nie ma zmiłuj. Chciałabym żeby przestała go całkowicie używać, ale jak już jest śpiąca... podchodzi do stołu gdzie zawsze kładę smoczka wyciąga rączki do góry i mówi da ... więc dostaje smoczka idziemy spać. Zasypia ale często budzi się np w nocy i szuka smoczka, jak znajdzie to zasypia dalej jak nie to będzie wrzeszczeć do momentu aż jej go podam. I co tu robić? Jak odzwyczaić dziecko od sokania smoczka w nocy bądź zasypiania z nim?

    Jakie są Wasze doświadczenia? Jakimi sposobami sobie poradziłyście?
  •    
       

    #2
    Odp: jak oduczyć dziecko spania ze smoczkiem

    u nas pożegnanie z mele było coś koło półtora roczku - mimo moich obaw, że będzie histeria poszło bez problemu, ja niby chciałam wcześniej go pożegnać ale córa go w moim odczuciu potrzebowała, po półtora roczku gdy Zosia więcej rozumiała pewnego razu gdy przegryzła chyba 3 z kolei smoczek w tygodniu podjęłam próbę nie podania go na wieczorne usypianie, potem na drzemkę - jakoś nie protestowała za bardzo ku mojemu z dziwieniu i tak to już u nas zostało, tłumaczyłam jej wcześniej, że jest już duża i jest dzielną dziewczynką gdy rano wstawała i z usmiechem mówiła " mela nie ma". ponoc dobym sposobem na pozeganie jest obcięcie silikonowej części mela - u dzieci znajomych zadziłało

    Skomentuj


      #3
      Odp: jak oduczyć dziecko spania ze smoczkiem

      Justyna u nas jak Majka silikon przegryzła to było: mama kup nowy

      linka2609 ja Ci nie pomogę bo mam ten sam problem, tylko ze moja córa ma ponad 2 latka już, i niestety wiem że nas tak sobie urobiła że w tej kwestii jesteśmy nieporadni. W żłobku jakiś czas temu sama go odrzuciła, po prostu nie chciała go do spania i już, czyli od 7 do 16 wytrzymuje bez smoczka i w ogóle o niego nie woła. Jak tylko odbieram ją ze żłobka i wsiadamy do samochodu to zaraz jest pytanie: dasz mi dida? Do póki nie pójdzie spać to jakoś jestem w stanie odciągnąć jej uwagę od smoczka żeby go nie chciała, ale do spania musi być i koniec i żadne tłumaczenie nie pomaga bo ma na to odpowiedź: poszukaj mi, jedź do cioci i przywieź itp....
      Wniosek z tego jest jeden, jestem za miękka i tyle, ale nie mam pomysłu jak to zrobić, w nocy tez jak się przebudzi to go szuka i płacze dopóki nie znajdzie. Widzę że Twoja córka zachowuje się bardzo podobnie i czuję że to jeszcze nie jest dla niej ten moment, ale próbuj byc może na nią jakiś sposób zadziała

      Skomentuj


        #4
        Odp: jak oduczyć dziecko spania ze smoczkiem

        Asiu w kwestii wyczucia momentu masz rację - u nas obyło się bez histerii a strasznie się jej obawiałam, ja też byłam strasznie konsekwentna w kwestii tej, że smoczek służył tylko do spania tylko po przebudzeniu było tak, że Zosia oddawała mela i ja go chowałam tak by nie był na widoku, nie chodziło w nim od tak sobie, Asia a czy Maja nie da się namówić na handel wymienny - może coś bardzo pragnie z zabawek książek? i dać to czego prania w zamian za smoczka? Twoja Panna taka rezolutna i mądra dziewczynka, że może by się udało ją namówić do wymiany a jak będzie pytać to przypominać, że mela wymieniła na ksiązkę, misia? ta metoda ponoc sie tez sprawdza, ale dziecię musi już duzo rozumiec i kojarzyć fakty

        Skomentuj


          #5
          Odp: jak oduczyć dziecko spania ze smoczkiem

          Czasem próbowaliśmy go wymienić ale raczej na takie rzeczy które wiesz dostępne są w domu, wtedy zgadza się na 3 sekundy potem oddaje i mówi że chce jednak didusia i wtedy z taką miłością go do buźki wkłada że ja tracę nadzieję że do 5 roku życia uda nam się jego pozbyć może faktycznie trzeba by zabrać ją do sklepu i kupić jej jakąś nową rzecz i wtedy spróbowac z wymianą, z drugiej strony tak sobie myślę czy jeszcze nie przeczekac trochę, może w domu stanie się tak jak w żłobku, że sama nagle stwierdzi ze go nie potrzebuje.

          Skomentuj


            #6
            Odp: jak oduczyć dziecko spania ze smoczkiem

            Widzę że raczej nie jest łatwo pozbyć się smoczka z życia dziecka, moja mama mówi że jeszcze do półtora roku ok ale później żeby już zabrać. Ola jak smonia nie widzi to go nie chce i jest oki a do spania musi być obowiązkowo i w sumie tego najbardziej się obawiam, raz próbowałam uspać ją bez smoka, oczywiście był płacz a że mała ma donośny głos ...aż uszy bolą. Może to jeszcze nie czas ale z drugiej strony widzę jaką sytuację ma moja kuzynka, jej syn ma już 3 lata i dale ciąga smoczka aż się boję żeby u mnie nie było takiej akcji bo to już przegięcie. Słyszałam o metodach na cytrynę żeby skropić smoczka sokiem z cytryny żeby dziecku go obrzydzić, o ucinaniu części smoczka też słyszałam ale boję się spróbować bo obawiam się płaczu i nie tylko. Moja córcia to buntownik jak coś nie po jej myśli daje w kość.

            Skomentuj


              #7
              Odp: jak oduczyć dziecko spania ze smoczkiem

              Ucięcie smoczka jest najlepszym wyjściem. Szkraby się do niego przyzwyczaiły, jednakże po ucięciu poczuły, że mają w buzi coś innego i tym sposobem z niego zrezygnowały.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: jak oduczyć dziecko spania ze smoczkiem

                też słyszałam, że ucięcie smoka, to najlepsze rozwiązanie - i tłumaczenie, że jest zepsuty i trzeba wyrzucić

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: jak oduczyć dziecko spania ze smoczkiem

                  Super Niania pokazywała kiedyś taki trick jak bezboleśnie zabrać dziecku p. butelke do picia. trzeba urządzić jej pożegnanie, wytłumaczyć dziecku ze ona juz nigdy ie wróci, że np idzie innemu dziecku pomagać a ono dostanie w nagrodę coś innego, np. miśka . Dziecko powinno samo włożyć np moczek do woreczka, zapakować i pożegnać. Więcej sposobów na pożegnanie się ze smoczkiem masz tutaj opisanych http://dumnamama.pl/pozbywamy-sie-smoczka/

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: jak oduczyć dziecko spania ze smoczkiem

                    Świetne rady, na pewno się przydadzą. Ja też obawiam się tego momentu kiedy będę musiała oduczyć małą ssania smoczka. Jak na razie niema mowy, żeby zasnęła bez smoczka.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: jak oduczyć dziecko spania ze smoczkiem

                      Napisane przez kotek_85 Pokaż wiadomość
                      Świetne rady, na pewno się przydadzą. Ja też obawiam się tego momentu kiedy będę musiała oduczyć małą ssania smoczka. Jak na razie niema mowy, żeby zasnęła bez smoczka.
                      kotek_85 córcia jest maleńka z tego co kojarze, a oduczanie macie czas - w moim odczuciu ważne aby dziecko było na to gotowe i wówczas zrobić ten krok, ja też miałam obawy a obyło się bez płaczu, bez histerii i jestem dumna z naszej Zosi

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: jak oduczyć dziecko spania ze smoczkiem

                        Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                        kotek_85 córcia jest maleńka z tego co kojarze, a oduczanie macie czas - w moim odczuciu ważne aby dziecko było na to gotowe i wówczas zrobić ten krok, ja też miałam obawy a obyło się bez płaczu, bez histerii i jestem dumna z naszej Zosi
                        Tak wiem i na razie jako tako tego nie robię choć obawy już mam. Podobno jak ja byłam mała to nie potrafiłam się rozstać ze smoczkiem więc jak się wdała w mamusię....

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: jak oduczyć dziecko spania ze smoczkiem

                          mój syn oduczył się sam od smoczka jeszcze przed pierwszymi urodzinami. Pogryzł go tak mocno że sam mi go oddał mówiąc gaga gaga i kazał wyrzucić. Zrobiliśmy to razem, otworzyłam kosz na śmieci a synek sam go wrzucił do kosza. Tak zakończyła się nasza przygoda ze smoczkiem.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: jak oduczyć dziecko spania ze smoczkiem

                            Ja jak byłam mała to chyba do 3 roku życia ze smokiem chodziłam z tego co mi rodzina mówiła. Dopiero podobno jak byłam na balkonie z ciocią to powiedziała, żebym oddała smoczka pieskowi, bo go potrzebuje rzuciłam tego co miałam przy sobie, po czym ciocia powiedziała, że jeszcze ten z szuflady poszłam po niego bo dobrze wiedziałam gdzie jest drugi. Drugi oddałam pieskowi i jakoś od tego momentu chciałam smoczka, ale mówiono mi, że ma piesek smoczki. A ja się boję, bo synek od smoczka jest uzależniony, żeby też nie było problemu z oduczeniem go od niego.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: jak oduczyć dziecko spania ze smoczkiem

                              ja po prostu pewnego dnia zabrałam i synek troszkę marudził bo nie mógł znaleźć sobie miejsca

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X