Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Wesoła zima z Ziajką" - do 16.12

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Konkurs "Wesoła zima z Ziajką" - do 16.12

    Zimowy okres do nie lada wyzwanie dla mam, które muszą wykazać się szczególną inicjatywą dla zapewnienia rozrywki swoim pociechą. Ja swoje pomysły czerpię z kuchni, dokładniej z surowych ziemniaków, które wykorzystuję do mini produkcji pieczątek. Dzieciom sprawia to wiele frajdy, a i my mamy okazje poczuć się jak "duże dzieci". Przy użyciu foremek do ciastek wyciskamy różnorodne wzory pieczątek, które malujemy następnie farbkami. Gotowe! Stworzonymi przez nas pieczątkami możemy ozdobić i urozmaicić wiele rysunków.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Konkurs "Wesoła zima z Ziajką" - do 16.12

      Gdy dzieciaki są zdrowe to bierzemy nasze psiaka i ruszamy na podwórko lepić bałwana, porzucać się śnieżkami czy pozjeżdżać na sankach. Kiedy jednak dzieciaki dopada chora bierzemy się do sporządzania portretu zimy- tak na kartce malujemy świeczką zimowy krajobraz a następnie całość zamalowujemy farbą albo malujemy zimę pastą do zębów. Do tego układamy puzzle,gramy w gry, śpiewamy piosenki czy tworzymy sobie świąteczny teatrzyk. Moje dziewczynki uwielbiają również piec pierniczki i ozdabiać je w zimowe wzory zwłaszcza śnieżynki należą do ich ulubionych. A czasem po prostu leżymy pod kocem i opowiadamy sobie bajeczki, tworząc do nich nowe zakończenia.A gdy zbliżają się Święta wykorzystujemy wolny czas na stworzenie ozdób z papieru czy bombeczek z cekinów. W sumie można powiedzieć ,że nigdy się nie nudzimy bo zawsze, któraś wpadnie na coś nowego i równie interesującego

      Skomentuj


        #48
        Odp: Konkurs "Wesoła zima z Ziajką" - do 16.12

        Kiedy aura nie sprzyja zabawom na powietrzu organizuję dla dzieci (własnych i sąsiadów) przyjęcia tematyczne. Zamierzenie jest takie, by impreza cieszyła głównie dzieciaki, dlatego cały salon zostaje odgracony, przystrojony i oddany im we władanie. Dorośli zostają w kuchni. Hitem tego roku była zabawa piracka. W IKEI kupiłam na dużej przecenie skrawki niebieskiego materiału, które wraz z błękitnymi kocami posłużyły mi za stworzenie w salonie morskiego klimatu. Mąż zmontował piracki statek z pudełek, które zostały nam po przeprowadzce. Gdzie tylko mogłam rozrzuciłam i powiesiłam wycięte z papieru kolorowe rybki, rozgwiazdy i kałamarnice. Żeby dzieciaki i dorośli wpasowali się w ten egzotyczny klimat na wejściu dostali opaskę na oko (z kawałka kolorowego materiału) i bandanę na głowę. Aby zdobyć pluszową papugę do kompletu czekała ich, jednak misja – „Poszukiwanie skarbu”. Każdy z maluchów dostał swoją mapę skarbu i z pomocą rodziców wyruszy na poszukiwania. Nagrodą były złote dukaty (w środku bardzo czekoladowe) oraz pluszowa papuga. Innymi zabawami z nagrodami, które przewidziałam były: „Kto zbierze najwięcej papierowych rybek z naszego morskiego salonu?”, „Kto wie najwięcej o piratach?”, „Kto narysuje najbardziej kolorową rybkę?”. Nagrody w konkursach też oczywiście były morskie – zabawki do kąpieli. Przewidziałam też chwilę relaksu dla dzieci (i rodziców), a mianowicie seans filmu „Pippi wśród piratów”. Aby nasi dzielni piraci nie osłabli z głodu w menu znalazły się: ciasteczka i krakersy w kształcie rybek oraz błękitną galaretkę z falami z bitej śmietany.

        Skomentuj


          #49
          Odp: Konkurs "Wesoła zima z Ziajką" - do 16.12

          Proszę sobie wyobrazić cudowną zimę z puszytym śniegiem dookoła. Wychodzę z Synkiem na spacer ... a on trzyma wiaderko z łopatką i idziemy do piaskownicy Bo kto powiedział, że ze śniegu nie można lepić pięknych babek? Mój Synek je uwielbia! Na zimowy spacer wkładam do kieszeni plastikowe lub metalowe nakrętki czy też zakrętki od małych słoików. Używamy je do różnych zabaw - nie tylko do ozdabiania bałwanków. Rysujemy na śniegu duże kółko, potem staramy się wrzucać do celu nasze nakrętki. Albo wieszam na gałązce wiaderko Synka i do niego też wrzucamy nakrętki. Takie proste zabawy uczą sprawności, która potem przyda się w koszykówce Po zabawie nasze akcesoria zabieram do domu i starannie myję. A jakie piękne mogą być wiewiórki ze śniegu, którym przyczepiamy ogonki z szyszek. Same szyszki są niezbędnym elementem do odciskania gwiazdek na śniegu. Dzięki tym gwiazdkom Mikołaj wie, gdzie mieszka jego najwierniejszy fan, który nie może się już doczekać wigilijnej kolacji. Komin czeka, drogi Mikołaju!

          Skomentuj


            #50
            Odp: Konkurs "Wesoła zima z Ziajką" - do 16.12

            A my się zimy nie boimy, nawet gdy na dworze trzaska mróz. Można przecież ubrać się bardzo, bardzo ciepło, buzię nasmarować kremem zabezpieczających przed szkodliwym działaniem zimna i wyruszyć na zewnątrz w poszukiwaniu przygód. Siedzenie w ogrzewanym domu wysuszy skórę i śluzówki, co spowoduje w nocy ataki suchego kaszlu i swędzenie skóry (czyt. niewyspanie dzieci i mamy). Dlatego opatulamy się ciepło i ruszamy się hartować, najchętniej zabieramy ze sobą głowę naszej rodziny. Naszą ulubioną grą jest zabawa w tropicieli. Mieszkamy niedaleko lasu, dlatego pod nasz dom często podchodzą różne zwierzęta i ptaki. Odszukujemy ich śladów na śniegu, podążamy ich tropem, po drodze zgadując co to może być za mieszkaniec lasu, co je, gdzie mieszka i wymyślamy mu imię. Próbujemy na śniegu odtworzyć ślad zwierzęcia. Jeżeli dzieciaki nie zgadną, kto odwiedził naszą działkę robimy zdjęcie śladom i po powrocie do domku szukamy w Internecie naszego gościa. Zapisujemy, kto zamieszkuje okoliczny las. Jeżeli na zewnątrz jest naprawdę zimno i trzeba koniecznie zostać w domu, wówczas otwieramy „naszą bazę danych” i rysujemy/ wykonujemy podobizny zwierząt z dostępnych nam materiałów. Zwykle są to skrawki materiałów, kolorowe gazety, butelki, guziki i inne – potocznie uważane za śmieci. A najpiękniejsze okazy wieszamy na bożonarodzeniowej choince – przecież nie chodzi o to by była elegancka i designerska – ale dziecięca i sprawiająca radość.

            Skomentuj


              #51
              Odp: Konkurs "Wesoła zima z Ziajką" - do 16.12

              Moim sprawdzonym sposobem jest prosta zabawa w teatrzyk. Tylko nie bawimy się misiami,lalkami itp.Sami tworzymy zabawki.Wycinamy je z papieru, lepimy z plasteliny albo robimy z masy solnej,a potem malujemy farbami. Zabawa jest świetna! Jest dużo śmiechu.Trwa sporo czasu,przez co nie muszę co chwila wymyślać nowej zabawy, a dziecko jest zajęte raz rysowanie, raz malowaniem, lepieniem itd. Jest ona kreatywna, bo dziecko wymyśla postaci, rysuje, formuje.Ma przy tym ogromną zabawę i ja przy okazji też No i teatrzyk jest świetną zabawą. Same przygotowania już są świetnym sposobem na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem.

              Skomentuj


                #52
                Odp: Konkurs "Wesoła zima z Ziajką" - do 16.12

                Moje kilkuletnie dziecko bardzo lubi oglądać nasze rodzinne albumy ze zdjęciami. Może to robić godzinami. Za każdym razem pyta kim są różne osoby na zdjęciu. Czasem nawet ja nie wiem, a czasem są to postaci drugiego planu, których nie znam. Poza tym uwielbia też malować, dlatego nawet na jednej ścianie w swym pokoju ma farbę tablicową i codziennie na niej kreśli.

                Aby połączyć pasje związaną ze zdjęciami i rysowaniem, wymyśliłam zabawę, która polega na rysowaniu na podstawie fotografii z albumu. Bierzemy, któreś zdjęcie i, tak jak potrafimy, rysujemy je na kartce papieru. Czasem węglem, czasem farbami, pisakami. To co wychodzi nie jest wierną kopią oryginału, ale jest bardzo ciekawe, a moje dziecko jest bardzo dumne z tego co stworzyło.
                W ten sposób powstaje nasz kolejny album "ze zdjęciami", bo wszystkie rysunki chowamy jako pamiątkę na przyszłość.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Konkurs "Wesoła zima z Ziajką" - do 16.12

                  Gdy dziecko jest zdrowe, a na dworze mróz i śnieg:
                  - robimy śnieżki i rzucamy się nimi bądź rzucamy do celu,
                  - bierzemy z domu marchewkę z piwnicy węgliki i małe wiaderko i robimy za każdym razem najfajniejszego bałwana,
                  - robienie iglo,
                  - zjeżdżanie na sankach, snowbordzie i nartach, workach,
                  - zawody kto pierwszy zjedzie z górki,
                  - jazda na łyżwach,
                  - wycieczki na kulig,
                  - wycieczki na ośle łączki do parków zimowych,
                  - robienie aniołka na śniegu,
                  - Malowanie na śniegu: mieszamy barwniki spożywcze w proszku ze śniegiem w małych pojemniczkach (wiaderkach lub foremkach do piasku) i udajemy, że biały śnieg to nasze płótno, powstają śliczne kolorowe obrazki na tle zimowego krajobrazu. Czasami, gdy śnieg jest zbyt mokry i trudno się go prószy, aby stworzyć kolorowy obraz, radzimy sobie robiąc wyklejanki z kolorowego śniegu.
                  - zimowe podchody, dzielimy się na dwa zespoły i tak jak w grze w podchody jeden zespół zostawia ślady, w którą stronę poszedł,
                  - Nasze nogi są pędzlem: gdy jest świeża puszysta kołderka ze śniegu, świetną zabawą jest wydeptywanie obrazów. Podczas tej zabawy nasze nogi są pędzlem i tworzą obrazy duże i małe
                  - Czyj to trop: Zabawa ta jest połączona z edukacją w wesoły i ciekawy sposób dziecko odkrywa tajemnice przyrody. Otóż bierzemy atlas zwierząt i ptaków i sprawdzamy w lesie bądź na łące czyje to są tropy na śniegu, jakie zwierzę zostawiło takie ślady,
                  - Duży zwierz: poruszanie się po śladach zostawionych przez duże zwierzę, dziecko i inni poruszają się dokładnie po śladach zostawionych przez duże zwierzę np. tatę.
                  - Gdzie się podział zwierz: Zmodyfikowana przez nas zabawa w duże zwierzę, chowanego i podchody. Zabawa polega na tym, że duży zwierz np. tata chowa się, a pozostali muszą go znaleźć poruszając się dokładnie po jego śladach. Dla utrudnienia zwierz może chodzić krętymi ścieżkami, aby utrudnić i zmylić pozostałych.

                  Natomiast gdy czasami zdarzy się choroba w domu spędzamy czas:
                  - przed świętami robimy ozdoby świąteczne z papieru i masy solnej,
                  - po świętach często wykorzystujemy kartony po prezentach tworząc przeróżne z nich rzeczy, np. z większego kartonu w tamtym roku zrobiliśmy wyścigówkę, z mniejszych zrobiliśmy kolorowe pojemniki na karteczki i pisaki,
                  - w tamtym roku z butelek po napojach, kleju i papieru robiliśmy doniczki i pojemniki na kredki,
                  - a na co dzień dużo czasu poświęcamy pracom ręcznym: malowanie, wycinanie, wyklejanie.

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Konkurs "Wesoła zima z Ziajką" - do 16.12

                    Zimową porą często choroba nas dopada,
                    Nie zaprosimy wówczas do domu ulubionego sąsiada.
                    Więc w domowym gronie czas spędzamy,
                    I nudę jak tylko możemy z domu kreatywnością wypędzamy!!

                    nasze pomysły na kreatywną zabawę zimą w domu:

                    1. Tworzymy z kartek własną trasę szybkiego ruchu
                    [IMG][/IMG]
                    2. Bawimy się w odrysowanie i przypasowanie kształtów rzeczy codziennego użytku np. młotka, okularów.
                    [IMG][/IMG]
                    3. Uczymy się literek podczas zabawy w parking.
                    [IMG][/IMG]
                    4. Dzięki nakrętkom bawimy się w naukę kształtów i kolorów.
                    [IMG][/IMG]
                    5. Puzzle sami tworzymy i się świetnie bawimy.
                    [IMG][/IMG]
                    6. z niczego robimy coś ( patyczki do uszu w tym przypadku )

                    7. ‘’malujemy’’ suszarką do włosów
                    [IMG][/IMG]
                    8. pacynki z odzysku np. z zużytych opakowań po kosmetykach

                    9. do tworzenia własnych dzieł używamy produktów kuchennych np. ryżu
                    [IMG][/IMG]
                    10. guziki idę w ruch i powstają kolejne dzieła w zaciszu domowym
                    [IMG][/IMG]
                    11. z klocków tworzymy choinki i Mikołaja
                    [IMG][/IMG]
                    12 w kuchni coś ciekawego i kreatywnego wspólnie tworzymy.
                    [IMG][/IMG]

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Konkurs "Wesoła zima z Ziajką" - do 16.12

                      Świetną zabawą kreatywną jest tworzenie w zimę z dzieckiem ozdób świątecznych
                      My stworzyliśmy z butelek plastikowych Mikołaja i bałwana …..
                      zdjęcia w załączniku
                      Attached Files

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Konkurs "Wesoła zima z Ziajką" - do 16.12

                        ZABAWY POZA DOMEM

                        1. Wyścigi na sankach – do tej zabawy potrzeba ciepłego ubrania, sanek i …śniegu. Uczestnicy zabawy siadają na swoich sankach i próbują jak najszybciej dojechać do wyznaczonego celu. Mogą zjeżdżać z górki lub być ciągnięci przez rodziców albo starszych opiekunów. Aby było weselej do kolejnych zjazdów z górki można użyć plastikowych jabłuszek albo zwykłych foliowych reklamówek. Najważniejsza jest bowiem świetna zabawa.
                        2. Zaprzęgi sań – każde dziecko siada na swoich sankach a do zaprzęgu staja…rodzice. Ich zadaniem jest jak najlepiej wcielić się w rolę konia zaprzęgowego i dowieść swojego woźnicę na metę jako pierwszego.
                        3. Kulig – gdy byłam małą dziewczynką nie wyobrażałam sobie zimy bez kuligu. Kuligi organizowali nie tylko rodzice i znajomi ale także szkoły i przedszkola. Dziś niestety nie można już tak często spotkać kolumny sanek na ulicach. A szkoda…
                        4. Lepienie bałwana( i nie tylko!) – dla mnie lepienie śnieżnego bałwana jest nieodłącznym elementem każdej zimy. Jako mała dziewczynka lepiłam bałwana razem z moim bratem zawsze gdy spadł na ziemię pierwszy śnieg. To była taka nasza mała tradycja. Dziś z dumą przekazuję ją moim córkom. Gdy więc tylko pojawi się pierwszy śnieg, zakładamy ciepłe kombinezony i ruszamy lepić bałwana! Ale bałwan nie jest jedyną postacią którą można zbudować ze śniegu. Śnieg jest naprawdę wspaniałym tworzywem z którego można wykonać piękne iglo, śnieżne tunele i lodowe, białe schrony. Można też po prostu wziąć wiaderko, łopatkę i foremki których używamy przy zabawie w piasku i zbudować śnieżny zamek. Moje dziewczynki uwielbiają też tworzyć ze śniegu kształty zwierząt i ulubionych postaci z kreskówek. Możliwości jest całe mnóstwo. Wszystko zależy jedynie od wyobraźni.
                        5. Śnieżne obrazy – chyba każde dziecko wie, że jeśli połozy się na śniegu i zacznie machać rączkami i nóżkami stworzy piękny obraz orzełka lub aniołka. Są one najbardziej popularne wśród dzieci. Ale na śniegu można wyczarować wiele innych, równie pięknych obrazów. Obrazy na śniegu można bowiem również wydeptać. W ten sposób na przykład bardzo łatwo zrobić kwiatka lub domek. A co zrobić aby nasze obrazy były kolorowe? Można zabrać ze sobą kolorowe ekologiczne farbki albo barwniki, którymi można zabarwić śnieg.
                        6. Bitwa na śnieżki – zabawa którą każdy z nas pamięta jeszcze z własnego dzieciństwa. Aby zabawa była bardziej atrakcyjna można podzielić się na drużyny, wybudować śnieżna schrony i zgromadzić potrzebną amunicję. Wygrywa ta drużyna która więcej razy trafi przeciwnika. Przy tej zabawie warto jednak zwrócić uwagę na względy bezpieczeństwa i uczulić nasze pociechy aby nie używały do tej zabawy ciężkich, lodowych kul oraz aby nie celowały w głowę przeciwnika.
                        7. Rzucanie do celu – zadaniem uczestnik zabawy jest rzucenie śnieżną kulą do wyznaczonego celu. Może to być kosz do koszykówki, zwykłe wiaderko albo konkretne drzewo. Wygrywa ten, kto rzuci celnie największa liczbę razy.
                        8. Śnieżne kręgle – do tej zabawy potrzeba kilku plastikowych butek i śnieżek. Zadaniem uczestników jest strącenie największej ilości kręgli za pomocą śnieżnych kul.
                        9. Tropy – zabawa w znajdowanie tropów na śniegu to jedna z ulubionych zabaw mojej młodszej córki. Jej celem jest szukanie śladów pozostawionych na śniegu przez zwierzęta, ptaki lub po prostu nas samych. Pewna odmianą tej zabawy jest podążanie śladem innej osoby. Zazwyczaj jest tak, że ja przez śnieżna zaspy idę pierwsza a dziewczynki podążają za mną po moich śladach.
                        10. Śnieżna eksperymenty – za pomocą szkła powiększającego możemy obserwować płatki śniegu i sprawdzić czy wszystkie wyglądają tak samo czy może jednak się czymś różną. Możemy też ulepić kilka kul śnieżnych różniej wielkości i obserwować która z nich roztopi się najszybciej a potem spróbować wyciągnąć razem z dziećmi odpowiednie wnioski.

                        ZABAWY W DOMU

                        1. Wspólne gotowanie - wspólne gotowanie to nie tylko sposób na spędzanie wolnego czasu z dziećmi i kreatywną zabawę. Dzięki niemu dziewczynki poznają nowe nazwy, smaki i zapachy. Mogą lepić, wałkować, tworzyć, łączyć smaki, ozdabiać potrawy wymyślać menu. Wspólne gotowanie doskonale pobudza kreatywność dziecka. Naprawdę!
                        2. Rysowanie, kolorowanie, malowanie - Malowanie i rysowanie to bowiem jedna z ważniejszych form rozwoju kreatywności. Ważne jest tutaj także to by przy okazji tych czynności nagradzać spontaniczność dzieci. Nie nakazywać im bezwzględnego rysowania po konturach czy kolorowania przedmiotów na standardowe kolory (np. niebo nie musi być tylko niebieskie). Często więc namawiam Polę i Idę do tego, by pokolorowały dane zwierzątko nie tak jak trzeba, ale tak jak mają na to ochotę. Dzięki temu ich prace są wesołe, barwne, kolorowe i niezwykle twórcze. Podsuwam im też kolorowani w których mogą dorysować własne elementy lub dopowiedzieć zakończenie przedstawionej w nich historii.
                        3. Lepienie (z modeliny,ciastoliny,plasteliny) - równie ważną formą rozwoju kreatywności u dzieci jest ugniatanie i lepienie z plasteliny, ciastoliny i modeliny. Jest to jeden z najlepszych sposobów ćwiczenia rąk i doskonały materiał na rozwijanie motoryki. Ciastolina pozwala nawet najmniejszym paluszkom kształtować przeróżne figury. Jest przy tym zawsze miękka, więc niebywale łatwo z niej tworzyć i całkowicie bezpieczna. Moje córeczki uwielbiają zabawy z ciastoliną. Mogą z niej lepić zwierzątka, lody, torty, a nawet dzięki niej leczyć zęby! Często proszę je aby za jej pomocą pokazały jak wyobrażają sobie lwa, słonia, szczęście, smutek czy bezchmurne niebo. Ciastolina to bez wątpienia bogactwo wyobraźni i kreatywności.
                        4. Czytanie - Każdy wie, że obrazy podsuwane przez telewizję nie pobudzają wyobraźni. Z kolei czytane przez nas bajki, jak najbardziej.* Dlatego tez codziennie czytam dziewczynkom przed snem chociaż przez 15 minut. To bardzo ważne dla ich wyobraźni i kreatywności. Zdaję sobie z tego sprawę i często proszę je aby użyły swojej wyobraźni i wymyśliły inne zakończenie dobrze im znanych historii. A podczas wiosennych spacerów, lub podczas drogi powrotnej z przedszkola lub szkoły spoglądamy razem na niebo i zgadujemy czy dana chmurka to zamek księżniczki czy może ziejący ogniem smok? Dziecko widzi naprawdę o wiele więcej niż dorosły. Dla mnie plama na suficie czy ścianie jest tylko plamą, a dla moich córek może być małpka, koniem, klownem albo ryczącym lwem. Wszystko zależy od kreatywności i wyobraźni.
                        5. Teatr - Dziewczynki bardzo lubią się bawić we wcielanie się w różne postacie i zawsze proszą mnie abym pomogła im wybrać postać w którą mają się wcielić. Kreacja postaci wymaga od nich kreatywności i wyobraźni, zaplecza plastyczno-technicznego(do tworzenia strojów lub rekwizytów) oraz zdolności logicznego myślenia. Poza tym można się w nią bawić nie tylko w domu, ale także poza nim, np. w parku czy placu zabaw.
                        6. Układanki, puzzle, klocki - W rozwijaniu kreatywności pomagają nam także wszelkiego rodzaju układanki, puzzle i klocki, które uczą Pole i Idę nie tylko logicznego myślenia, ale także pokazują w jaki sposób można rozwiązać dany problem. To niezwykle ważne w kontaktach z innymi dziećmi. Klocki ponadto pobudzą do działania wyobraźnię. Dziewczynki mogą z nich zbudować wszystko to, o czym zamarzą…Wczoraj na przykład zbudowały statek, z lądowiskiem dla samolotów(tak przynajmniej mówiły). I choć dla mnie budowla ta w ogóle statku nie przypominała to byłam z nich szalenie dumna.
                        7. Kreatywne zabawki - Uważam, że w domach kreatywnych dzieci powinno być jak najmniej tradycyjnych zabawek. Warto pokazać dzieciom, ze zamiast kupować gotowy przedmiot można zrobić go własnoręcznie. My w ten sposób zrobiłyśmy domek dla lalek(a kartonowego pudełka po butach), strój rycerza(hełm z durszlaka, tacza z pokrywki do garnka) i wiele wiele innych.

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Konkurs "Wesoła zima z Ziajką" - do 16.12

                          Zima to znakomita okazja do zabawy,
                          Choć nie widać na podwórku zielonej trawy.
                          A przecież można cokolwiek robić na śniegu,
                          Skakać, rzucać się śnieżkami, po prostu być w biegu.
                          Bo przecież aktywność fizyczna wpływa na samopoczucie,
                          I nie jest istotne to ,że nagle śnieg pojawi się w bucie.
                          Przed wyjściem na dwór wszyscy pijemy gorącą herbatkę,
                          Ubieramy odpowiedni kombinezon, rękawiczki, szalik i czapkę.
                          I dżdżownicę z wielkich kul śnieżnych budujemy,
                          By była ona jak najdłuższa, taką ją zrobić chcemy.
                          Lepimy wielkie kule śnieżne- takie jak na bałwana,
                          Ohh nie możemy się jej doczekać z samego rana.
                          A następnie te kule ze sobą jedna za drugą łączymy,
                          I długą wijącą się gąsienicę tworzymy.
                          Zawsze te zawody robimy z sąsiadami,
                          I jest fajna rywalizacja z tymi gąsienicami.
                          Dzieciaki jak i dorośli,
                          Pragniemy by te gąsienice/ dżdżownice były jak najdłuższej długości,
                          Ohhh ile to sprawia radości.
                          Dlatego celem naszej zabawy co do zimowej aktywności
                          Jest dobra zabawa i rozruszanie kości.
                          Zima to doskonała na tę zabawę pora,
                          Rozrusza się nią nawet największego domatora.
                          Kochamy zimę bez dwóch zdań,
                          Na śniegowe zabawy zawsze chrapkę mam.

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Konkurs "Wesoła zima z Ziajką" - do 16.12

                            Gdy na dworze straszny mróz, budujemy z synkiem plac zabaw w domu. Każde dziecko lubi mieć swój domek - najczęściej ustawiony z krzeseł i nakryty kocem. Jednak dla mojego syna to za trudne. Najpierw wyszukujemy pudła kartonowe różnej wielkości i budujemy z tego domki, labirynty. Wycinamy w nich otwory, dzięki którym syn może wejsc do środka, a także okna. Przyklejamy do nich komin, wieże i inne kartony tworząc plac zabaw lub labirynt. Mały to uwielbia! Niestety potem przychodzi burza, a raczej wichura i na koniec dnia nie wiele zostaje z naszych budowli. Dla odmiany palujemy paluszki nietoksycznymi farbami - każdy na inny kolor i odbijamy na kartce papieru - czasem wychodzą różne dziwne rzeczy. Uważam że świetna i edukacyjna zabawa. Maluch lubi też próbować przesypywać płatki śniadaniowe z jednego kubka do drugiego (plastikowego i bezbarwnego) a potem układamy z nich na przykład słońce czy misia, a na koniec są zjedzone Załączyłam zdjęcie co ostatnio zostało z budowli, ale nie wiem czy się udało, bo miałam jakieś problemy
                            Attached Files

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Konkurs "Wesoła zima z Ziajką" - do 16.12

                              U nas najbardziej kreatywne zimowe zabawy rozgrywają się w kuchni. Wspólne pieczenie ciasteczek, nie tylko rozwija koordynację wzrokowo – ruchową córki, ale również uczy ją planowania. A rodzaje ciasteczek – ich kształt i wielkość są wynikiem jej kreatywnego myślenia. I to jakiego! Jak pieczemy ciasteczka lekarskie to mamy na stole strzykawki, patyczki i mini stetoskopy. Gdy bawimy się w ZOO to królują zające, małpy i słonie. Wśród świątecznych łakoci znajdują się czapki elfów, sanie mikołaja i choinki.

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Konkurs "Wesoła zima z Ziajką" - do 16.12

                                My się mrozu i śniegu nie boimy tylko kreatywnie w domu się bawimy. Mam ciepłą czapkę, szalik babci a na buzi kremem Ziaja wąsy malujemy.


                                [IMG]file:///C:/Users/user/Desktop/ziaja.jpg[/IMG]

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X