Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nie chce kaszek ani mleka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Gdy ostatnio pytałam lekarkę o żywienie dziecka, to mi tylko jakąś ulotkę dała (bodajże BoboVita) gdzie są tylko obiadki, kaszki i mleko

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      No to Twój pediatra faktycznie się wysilił
      Myślę, że spokojnie mozesz podać to co napisałam Ci wcześniej.

      Skomentuj


        #18
        hej,
        jak chodzi o mleko, to nie mam pojecia,
        ale niektore dzieci nie lubia i szybko odstawiaja

        jak chodzi o kaszki
        moja coreczka nie lubila kaszek i miala odruch wymiotny
        chodzilo o ich KONSYSTENCJE
        walczylam od 4 miesiaca
        czasem mi sie udawalo,
        czasem nie i przemycalam kleik ryzowy w zupce
        albo grysik w zupce
        kaszke zaczela mi jesc dopiero w zeszlym miesiacu
        a i tak nie chce codziennie
        daje jej tak z 3 razy w tygodniu
        i nie bardzo gesta tylko polplynna
        teraz je wieloowocowa po 10 miesiacu a ma 18 miesiecy

        probuj
        moze ci sie uda
        mama Matyldy

        http://picasaweb.google.com/belciki7...ucaneFoteczki#

        Skomentuj


          #19
          Kupiłam wczoraj mleko Nestle z miodem. Kamil wypił kilka łyków i pobił butelkę Muszę próbować dalej , następna będzie kasza manna.

          Skomentuj


            #20
            Napisane przez Maja02 Pokaż wiadomość
            Kupiłam wczoraj mleko Nestle z miodem. Kamil wypił kilka łyków i pobił butelkę Muszę próbować dalej , następna będzie kasza manna.
            Witaj,
            a próbowałaś podawać kaszkę łyżeczką, może jedzenie z butelki mu nie pasuje?
            Julek 15.o2.2oo7r



            Skomentuj


              #21
              Napisane przez izabela22 Pokaż wiadomość
              Witaj,
              a próbowałaś podawać kaszkę łyżeczką, może jedzenie z butelki mu nie pasuje?
              Tak, kaszkę podawałam łyżeczką , ale nie chciał jej jeść.

              Skomentuj


                #22
                witam!

                ja powiem tak...odkad skonczylam 3 misiace nie jadlam mleka wogole,probowali we mnie wciskac kaszki grysiki itp.ale niestety to nic nie dalo jadlam tylko owocowe brajki i miksowane zupy,jak juz nauczylam sie grysc doszly parowki i tak do 3 roku zycia...
                teraz jestem przerazona bo do tej pory nie jem zadnych nabialow,za 4 tyg bede mama i panicznie sie boje ze moja niunia tez nie bedzie chciala jesc.
                Olunia 6 styczen 2009

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Napisane przez Goplana Pokaż wiadomość
                  Trzeba pamietac ze maluch nie ma jeszcze roku wiec z tym nabialem nie mozna szalec.
                  Te produkty które wymieniłam to już chyba można przed ukończeniem roku. Z całą pewnością można różne słoiczki z jogurtem i twarozkiem, można też np. Misiowe Jogurciki Nestle

                  Skomentuj


                    #24
                    Maja02 a upewniłaś się czy nie jest to czasem alergia na białko mleka krowiego albo jego nietolerancja (znajduje się ono w zwykłych mlekach modyfikowanych, na bazie których przygotowujesz przecież kaszki).
                    A jeśli to nie jest alergia wypróbuj Bebiko Junior 3 w płynie (powyżej 1 roku). Możesz je podawać jako jako mleczny napój lub bazę do przyrządzania posiłków (ale jeśli chodzi o konsystencję kaszek to w tym przypadku pewnie się nie sprawdzi).

                    Skomentuj


                      #25
                      moja jula też nie chciała jeść na początku tych kaszek-również miała odruch wymiotny ale teraz już się do nich przyzwyczaiła o podawaniu mleczka w płynie nie było mowy bo julka nie wie co to butelka,obecnie nie karmię piersią już 3tyg.a jula na śniadanie i kolacje zjada 150ml kaszki dodam że są to smakowe mleczno-ryżowe,próbuj codziennie po kilka łyżeczek a za tydziez,dwa napewno się przyzwyczai

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        mam ten sam problem...Karmię piersią,ale czasami zastanawiam się czy już nie przestać.Ale nie mam jak,bo ani kaszki ani mleczka ani butelką nic...Czasami zje już w łóżku kaszkę z owocami,ale i tak kładzie się i woła"cycy"Nie mam zielonego pojęcia co robić...Hm?przedewszystkim pewnie to odstawić go od piersi,ale nie widzę tego...Płacz i kwik i takie tam...Chyba nie mam odwagi

                        Skomentuj


                          #27
                          Muszę Wam powiedzieć , że są postępy. Mały przekonał się do smaku mleka (nie wybrzydza już), ale wypija zaledwie 90ml. Co do kaszek to zje łyżeczkę , góra dwie i koniec. Chyba nadal mu nie smakują.

                          Skomentuj


                            #28
                            Witam moja osmio miesięczna córunia też nie uznaje kaszek a butelce to mowy nie ma do niedawna jeszcze ładnie kaszki łyżeczką wcinała a teraz obraziła się na całego. Jedynie danonki bakusie i jogurty najlepiej z dodatkiem biszkoptów.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Nie chce kaszek ani mleka

                              Mam ten sam problem- mój Krystian jutro kończy 8 miesięcy.
                              Jest na cycu i tak jak Wasze maluchy- od urodzenia nie toleruje butelki, teraz nie chce mleka modyfikowanego ani żadnych kaszek.
                              Pije soczki i herbatki z niekapka z miękkim ustnikiem, ale kiedy podsuwam mu w nim mleko- nie ważne czy moje odciągnięte, czy modyfikowane- pluje, odpycha kubek i otrzepuje sie jak po ciepłej wódce
                              Widze po datach że pisałyście już jakiś czas temu, więc Wasze maluchy już są starsze... Napiszcie prosze jak skończyla sie Wasza walka z małymi bezmlecznymi cwaniaczkami.
                              Pozdrawiam


                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Nie chce kaszek ani mleka

                                Napisane przez Cleo_80 Pokaż wiadomość
                                Mój synek za niedługo skończy rok. Już kilka razy próbowałam podawać mu kaszki i mleko modyfikowane , ale on się tylko krzywi , albo ma odruch wymiotny po ich spróbowaniu. Chciałabym go odstawić od piersi, ale nie wiem co mam mu podawać do jedzenia , skoro ani kaszek , ani mleka nie chce jeść. Może jakieś mleko smakowe mu kupić (bananowe, waniliowe) , ale boje się , że ich też nie zechce ? Myślę, że jemu w ogóle posmak mleka modyfikowanego nie podchodzi (wiadomo w kaszkach też jest to mleko). Nie wiem co robić ...
                                Ja mam ten sam problem, tyle tylko, że mój synek ma dopiero 5 i pół miesiąca a mnie mleko zaczyna zanikać. Robi się to coraz bardziej męczące, bo mały co pół godziny chce cyca. Ssie chwilkę a potem płacz, bo więcej nie ma. A on "kawał chłopa". Zaczęłam podawać mu już zupki jarzynowe z kaszką manną ale przecież musi pić jeszcze jakieś mleczko.
                                Próbowałam już Bebilon, Nan, Bebiko, i nawet kaszkę mleczno-ryżową Nestle. Już szkoda mi kasy na te mleka. Krzywi się, główkę wykręca w drugą stronę, a mnie aż serce ściska, bo dziecko głodne a ja mleka nie mam ,herbatki na laktacje też nie pomagają. Nie chodzi o smoczek, bo herbatki pije. Przy każdym nowym smaku troche sie pokrzywi, ponarzeka a potem zaczyna jeść czy pić.
                                Tylko to mleko mu nie podchodzi i koniec. Lekarka mówi ze jak bedzie głodny to zacznie jeść, tylko że jak sie wkurzy to już tylko pierś go może uspokoić.
                                Już sama nie wiem co robić....

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X