Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

swędzące zmiany na dłoniach u 3latki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    swędzące zmiany na dłoniach u 3latki

    Witam,
    moje córka (3 latka) od pewnego czasu ma problem. Swędzą ją dłonie!
    Jakiś czas temu zauważyłam krostki na nadgarstkach (typowo uczuleniowe) i na dłoniach od zewnętrznej strony w postacie grubszych grudek.
    Byłam u arelgologa- przepisał maść ELOCOM , pić wapno oraz zyrtec.
    Ostatnio zauważyłam , że robią jej się podobne jej na zew stronie zmiany wewnętrznej dłoni. Także zmiany grudkowate tylko bardziej płaskie niż na zewnątrz. Rozniesione są po całych dłoniach.
    Córkę bardzo to swędzi- oczywiście po wapnie przechodzi ale jest bardzo uporczywe i brzydko wygląda.
    Mam nada stosować maść.

    Mieliście podobny problem u swoich dzieci???

    #2
    Odp: swędzące zmiany na dłoniach u 3latki

    Jeśli jej smarujesz dłonie, to najlepiej lub to wieczorem jak już zaśnie i nanieś troszkę grubszą warstwę. Spokojnie sobie wsiąknie i maść łatwiej sobie poradzi ze zmianami.
    Lekarz nie powiedział ci, od czego to może być, nie zlecił testów alergicznych? Bo wapno i zyrtec jest ok, ale to raczej sposoby łagodzenia skutków, a nie przyczyny. Moja starsza córa ma takie krosteczki na palcach, na szczęście już prawie niewidoczne, bo okazało się, ze uczula ją większość środków czystości, nawet te niby dla alergików. Zmywanie, mycie podłogi- wszystko w rękawiczkach. Ale i tak do końca wyeliminować się tego nie da, zawsze coś tam przesiąknie. Smaruje maścią Protopic (na receptę)- pomoga super, bo jest bez sterydów, tyle że drogi okropnie.
    Ja bym ci radziła zrobić testy (zapytaj alergologa), łatwiej będzie wtedy wyeliminować to, co ją uczula. Można być uczulonym choćby na jakieś metale (łyżki, kolczyki, nożyczki).
    Moja prawie dorosła córka


    Moja wyrośnięta kruszynka

    Skomentuj


      #3
      Odp: swędzące zmiany na dłoniach u 3latki

      Testy ok, ale niech coś wykażą. Nasz syn miał robione dwa razy, praktycznie na wszystko i nic nie wykazały a zmiany na skórze jak były ta są.
      Do teraz nie wiemy co je powoduje. Pozostaje nam tylko Elidel i i tabletki przeciw alergiczne.

      Skomentuj

             
      Working...
      X