Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Moja obecnie chodzi do przedszkola i zapisałam ją na lekcje rytmiki sporadycznie basen a sporadycznie dlatego gdyż często choruje a w zime o to bardzo łatwo
    Mama_Michelle

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Zajęcia dodatkowe

      Co za dużo to nie zdrowo, dlatego pozwoliłam córce samej wybrać zajęcia dodatkowe. Padło na szkołę gotowania Little Chef i na basen raz w tygodniu

      Skomentuj


        #18
        Odp: Zajęcia dodatkowe

        Myśmy mieli basen i taniec w jednym roku a potem Judo bo chciało samo.
        Ważne żeby dziecko samo chciało i dobrze się z tym czuło.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Zajęcia dodatkowe

          Ja stawiam na języki obce (angielski i francuski) i sport (basen, karate).

          Skomentuj


            #20
            Odp: Zajęcia

            Ja uważam, że przede wszystkim dzieci powinny mieć takie zajęcia, do których mają predyspozycje i chęci, a nie marzenia rodziców, co niestety widzę u moich znajomych...
            obowiązkowo powinny być zajęcia logopedyczne-nawet nie w formie terapii indywidualnej - choć taka jest skuteczna - ale jako zajęcia grupowe w formie zabawy.
            Rodzice dbajcie o wasze pociechy i proszę nie "ciećkajcie" się do dzieci!
            Apel od logopedki.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Zajęcia dodatkowe

              No właśnie. Rodzice niestety czasami zmuszają dzieci do uczestnictwa w zbyt dużej liczbie zajęć dodatkowych. Ambicje i oczekiwania rodziców nie zawsze działają na korzyść maluchów. Jeśli nasza pociecha będzie chodziła na zbyt dużo zajęć, dodatkowo takich, za którymi nie przepada, to zniechęcimy ją do robienie czegokolwiek. Niech dziecko samo wybierze jakieś jedno, góra dwa zajęcia i starczy. Pozwólmy dzieciom być dziećmi.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Zajęcia dodatkowe

                Dwa czy trzy-ja myślę, że jedne zajęcia są wystarczające-dziecko może się skupić na swojej pasji i będzie ona mu sprawiała samą radość.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Zajęcia dodatkowe

                  Jak najbardziej warto wysyłać dziecko na wszelkie zajęcia dodatkowe,ale nie liczy się tutaj ilość lecz jakość. Postawić np na dwie rzeczy: basen i taniec lub język obcy. To na pewno nie zaszkodzi.
                  Last edited by gagatka; 16-07-2020, 10:18. Powód: link

                  Skomentuj


                    #24
                    Moja córeczka chodzi od 5 latek na balet, chodziła też na fortepian ale dla niej to nie było to woli tańczyć
                    Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 09-07-2014, 10:20.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Zajęcia dodatkowe

                      My z zajęć dodatkowych wybraliśmy taniec - bardziej są to zajęcia ruchowe w rytm muzyki. Ale w weekendy często chodzimy do teatru a właściwie do Teatru Małego Widza, bo tylko tam są spektakle dla malutkich dzieci (od 1 roku). Zależy nam na rozwoju artystycznym córki, więc później pewnie dojdzie jeszcze jakieś zajęcia z rysunku. Co będzie chciała. Ale póki jest mała, staramy się o to, aby właśnie takie wyjścia do teatru były normą, taniec wyrażaniem emocji, żeby budować w niej zamiłowanie do sztuki. Jesteśmy z mężem kompletnym przeciwieństwem rodziców, którzy w niedziele zabierają dzieciaki na wycieczki po supermarketach i centrach handlowych.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Zajęcia dodatkowe

                        Ja zapisałam córkę na zajęcia ruchowo - muzyczne. Zajęcia są naprawdę ciekawe. Uczą dzieci poprzez zabawę. Dzieci rozwijają swoje umiejętności fizyczne i społeczne. Przebywają z nowo poznanymi maluszkami. Bardzo fajne zajęcia prowadzone przez specjalistów. Dziecko uczy się na nich bardzo dużo.
                        Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 22-04-2014, 18:29.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Zajęcia dodatkowe

                          Moja córeczka oprócz tego że ma angielski w szkole chodzi też na dodatkowe zajęcia, a poza tym zapisałam ją na balet i lekcję gry na pianinie, ale tylko po to żeby mogła sobie wybrać to co bardziej lubi, muzykę czy taniec i już po kilku zajęciach zrezygnowała z grania, chciałabym żeby moje dzieci robiły to co lubią

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Zajęcia dodatkowe

                            Ja na razie wysyłam swojego czterolatka tylko na zajęcia języka angielskiego, kiedy pojdzie do przedszkola będe chciała wysyłać go także na jakieś zajęcia sportowe lub sporty walki ale myślę że jeszcze ma na to troszkę czasu

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Zajęcia dodatkowe

                              Fajnie jak dziecko chodzi na dodatkowe zajęcia, ale nie powinno się z tym przesadzać też dziecko musi mieć czas na odpoczynek, a takie zachęcanie do perfekcji może skutkować zaburzeniami odżywiania albo innymi zaburzeniami zachowania charakterystycznymi dla dzieci i młodzieży.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Zajęcia dodatkowe

                                Nasze chodziło na roboty lego wedo i basen, o ile to można zaliczyć do zajęć dodatkowych.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X