Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy dzieci widzą duchy?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Czy dzieci widzą duchy?

    Oglądałam kiedyś program, gdzie była mowa o tym, że dzieci do 6 roku życia mogą widzieć duchy, bo ich umysł jest jeszcze otwarty.
    Ostatnio ów program mi się przypomniał, bo mój synek powiedział, że babcia do niego przychodzi i się tego boi. Co prawda babcia tylko stoi i się patrzy ale jednak.
    Włosy mi na głowie stanęły jak to usłyszałam i nie wiem co robić.
    Czy od takich rzeczy jest psychiatra czy zwykły psycholog a może odczekać aż przejdzie?

    #2
    Odp: Czy dzieci widzą duchy?

    dzieci mają bujną wyobraźnię, a nie wszystko jeszcze rozumieją. Moi też często przychodzą do mnie w nocy bo w ich pokoju jest "duch" ale to może być zwykły cień na ścianie, albo czasem im się coś przyśni.Kiedyś bali się takiego "ducha" a po kilku dniach udało mi sie ich przekonać do głębszej rozmowy i okazało się że to księżyc. "Duchy" które "widzi' człowiek to "projekcja" wysyłana przez nasz mózg, dziecko będzie inaczej to odbierało niż dorosły bo nie potrafi wszystkiego sobie wytłumaczyć. Rozmawiaj z nim o tym, jeśli myśli o babci często to cień zabawki dla niego może wyglądać jak babcia.Psycholog raczej nie będzie potrzebny.


    Skomentuj


      #3
      Odp: Czy dzieci widzą duchy?

      dzieci widzą swiat zupełnie inaczej bo mają rozwiniętą bardziej prawą półkulę mózgu, ale to wszystko nie doszukujmy się nie wiadomo jakich zdolności

      Skomentuj

             
      Working...
      X