Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Budowa domu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Budowa domu

    Cześć, zastanawiam się długo nad taniebudowanie-budową domu. Chciałbym by był on niewielki - nie mam tu wygórowanych projektów na myśli, bardziej skromne natomiast, urokliwe propozycje. Zastanawiałam się jakiś czas nad budową lub kupnem gotowego domu, opartego na modułach gotowych. Choć koszt byłby większy, a czasu z pewnością poświęcę na to więcej, postanowiłam porwać się z motyką na słońce i zaryzykować od fundamentów Ale do sedna, moglibyście polecić mi jakieś niewielkie firmy budowlane, które zajmują się budową domów i zleceniami od indywidualnych klientów? Z góry dziękuję.
    Last edited by disne; 26-06-2020, 17:45. Powód: link
  •    
       

    #2
    Odp: Budowa domu

    My kupiliśmy dom gotowy, w zasadzie wystarczy go ocieplić. I poniekąd przyłączę się do tematu, bo również poszukuję specjalistów. takich właśnie od ociepleń.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Budowa domu

      Jeśli szukasz specjalistów od ociepleń budynków, warto poznać .attic. - świetna hurtownia budowlana, w sumie nie zdziwię się, jeśli o niej słyszałaś.
      Last edited by disne; 26-06-2020, 17:45. Powód: link

      Skomentuj


        #4
        Odp: Budowa domu

        Podczas wyboru technologii zawsze warto najpierw sprawdzić i przeliczyć wszystko. budogram to dość skomplikowany proces i duże koszty, a za błędne decyzje płaci się potem całymi latami
        Last edited by disne; 26-06-2020, 17:46. Powód: link

        Skomentuj


          #5
          Odp: Budowa domu

          Czy ktoś z Was stosował może łupek grafitowy na ścianach wewnętrznych? Słyszałem, że jest on dobrym materiałem izolacyjnym i dobrze sprawdza się podczas ocieplania domu. Czy zgodzicie się z tym?

          Skomentuj


            #6
            Odp: Budowa domu

            Budowa domu to spore przedsięwzięcie i wydaje mi się, że warto jest zadbać o bezpieczeństwo w jej trakcie stosują odpowiednie rusztowania do prac na wysokości. Takie rusztowania dostarcza firma robtomspzooi jak najbardziej polecam wam zainteresować się ich ofertą w tym zakresie
            Last edited by disne; 26-06-2020, 17:46. Powód: link

            Skomentuj


              #7
              Odp: Budowa domu

              Najpierw to cała papierologia, a ta może zająć nawet 1,5 roku w zależności jak szybkiego macie architekta, geodetę, urząd gminy i starostwo :P Później załatwiacie kierbuda, przygotowujecie teren po fundamenty (Małmar - super firma od robót ziemnych, polecam), przyjeżdża geodeta i tyczy teren pod ławy, później wpisuje się jako pierwszy do dziennika budowy, następnie kierbud zgłasza rozpoczęcie budowy i wtedy już naprawdę się zaczyna Od tego momentu potrzebujecie dużo kasy, stalowych nerwów i jeszcze więcej kasy

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Budowa domu

                Moim zdaniem to świetny pomysł wybudować bądź kupić dom. Obecnie mieszkam w bloku i po prostu nie mogę już wytrzymać. Każdy każdego o coś się czepia. Masakra. A jak ostatnio mój mąż robił szafę, do której specjalnie zamówiliśmy w sklepie balticfasteners.pl wkręty, to ohoho jak się sąsiadka z dołu czepiała.
                Last edited by disne; 26-06-2020, 17:46. Powód: link

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Budowa domu

                  Kolejny pomysł to grill na trójnogu do przydomowego ogrodu. Grill taki jak tutaj: gotowanienapowietrzu.pl/grille//gotowanienapowietrzu.pl/grille Często spotykam się z przyjaciółmi na grillu, to super sprawa. Rozmawiamy, śmiejemy się i bawimy. Miło spędzamy czas.
                  Last edited by disne; 26-06-2020, 17:47. Powód: link

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Budowa domu

                    Ja ostatnio szukałam firmy budowlanej z Wrocławia i trafiłam na projektydompl.pl/vrotslav///projektydompl.pl/vrotslav Firma ma bardzo duże doświadczenie i przystępne ceny. Zastanawiam się nad zgłoszeniem się do nich bo chciałabym w końcu ruszyć z budową domu. Zależy mi na profesjonalnej firmie a nie kimś z przypadku.
                    Last edited by disne; 26-06-2020, 17:47. Powód: link

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Budowa domu

                      Ostatnio gdzieś czytałam na temat taniego budowania domu za 200 tyś zł... ale już nie pamiętam gdzie Jak odszukam to dodam link.
                      Po budowie pamiętaj aby wykupić ubezpieczenie domu.
                      Last edited by gagatka; 06-10-2020, 14:43. Powód: link

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Budowa domu

                        Pamiętaj przede wszystkim o jego ociepleniu. To jest ważna inwestycja i możesz być pewna jej zwrotu. Czytałam gdzieś, że przy budynku ok 150m2 zwrotu kosztów ocieplenia możesz się spodziewać po ok 10 latach i to w sumie zależy wiele od różnych czynników, nie będę się zagłębiać Poczytaj sobie o dociepleniach w poradniku firmy KABEX na ich stronie.

                        Skomentuj


                          #13
                          Ja też uważam, że warto by się udać do projektanta. On się na tym zna i na pewno będzie miał jakieś fajne pomysły. Moja siostra też korzystała z pomocy projektanta i doradził jej wybrać coś z tej firmy: otomistrz, bo jest solidna i wgl. nie raz od nich coś kupował i ma sprawdzoną. Ostatecznie razem wybierali, bo ona się nie mogła zdecydować, ale to był dobry wybór, bo firma na prawdę solidna, więc mogę polecić z czystym sumieniem.
                          Last edited by gagatka; 06-10-2020, 14:43. Powód: link

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X