Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prezent na 1 komunię

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Prezent na 1 komunię

    WITAJCIE.Jest czas komunii.ostatnio byłam i jestem w szoku co dzieci dostają na prezenty.oprócz pieniędzy i to nie byle jakich dostają prezenty np.mała sztabka złota,gokardy,skutery,laptopy.jeśli teraz taki prezent to co na 18-samochód? co o tym myślicie?nie każdego stać na takie prezenty.moim zdaniem to trochę przesada.




  •    
       

    #2
    Odp: Prezent na 1 komunię

    dla mnie to głupota, aż słów brak żeby określic to co sie teraz dzieje

    my teraz tez idziemy na komunię, w niedzielę, mieliśmy problem z prezentem, ale ustaliliśmy, że zrobimy zrzutę w kilka rodzin i kupimy małej komputer, bo nie ma. to gdzieś wyjdzie ze 150 zł od jednej rodzinki.

    uważam, że powinno kupować się prezenty skromne i takie typowo komunijne, zegarki, rowery, mega prezent nie powinien byc w tym dniu najważniejszy




    "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

    Skomentuj


      #3
      Odp: Prezent na 1 komunię

      No, ale z drugiej strony dla niektorych samochod może byc prezentem skromnym. Jak kogoś stac, bo w zyciu pracował na to, to wedlug mnie moze nawet kupic dziecku samolot.

      Ja jednak gdybym miala tyle pieniedzy to wrucilabym na jakąś lokate dla dziecka, bo za parenascie lat moga mu sie przydac, gdy bedzie szukało własnego mieszkania
      Łagodna perswazja jest potężniejsza od brutalnej siły

      Skomentuj


        #4
        Odp: Prezent na 1 komunię

        Moja młoda dostanie netbooka i kilka książek. Prezent jest składkowy i przemyślany. Chcemy, żeby rzeczywiscie był przydatny. Na pewno strasza siostra też będzie korzystać. Lokata to prezenta raczej dla siebie niż dla dziecka. Pamiętam, jak nienawidziłam dostawać ubrań, a dorośli się tak cieszyli...

        Skomentuj


          #5
          Odp: Prezent na 1 komunię

          Myślę,że każdy powinien podarować to,na co go stać..
          Za dwa lata czeka nas komunia chrześnicy mojego męża.Już teraz zastanawiam się nad prezentem,ponieważ ona ma już chyba wszystko..to dla nas duży problem.

          Myślę,że rodzice powinni tłumaczyć dziecku,że komunia św.jest prezentem sama w sobie.Prezentem od Boga.Powinni uświadomić dziecko,że nie należy kojarzyć jej z prezentami a duchowym przeżyciem..

          Skomentuj


            #6
            Odp: Prezent na 1 komunię

            Dokładnie i to głównie my dorośli sprawiamy, że zwracamy uwagę na to jakie dziecko dostanie gadżety ... i można coś takiego kupić, ale też trzeba pamiętać, żeby podkreślić istotę tego dnia.
            Attached Files

            Skomentuj


              #7
              Odp: Prezent na 1 komunię

              Ja mam w następnym roku komunię chrześniaka. I faktycznie uważam że to takie święto że nawet Biblia bedzie dobrym prezentem. Każdy daje tyle na ile go stać. Ja postanowiłam założyć lokatę dla Młodego- wiem, że to brzmi strasznie dorośle ale znam realia. Gotówka się rozejdzie a lokata jednak na przyszłość mu się przyda Na razie jestem na etapie szukania najlepszych ofert i jedna już mi się spodobała https://www.ideabank.pl/ranking-lokat-bankowych . Jest naprawdę spory wybór.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Prezent na 1 komunię

                A może jakaś ładna biżuteria?

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Prezent na 1 komunię

                  Też jestem zdania że dzieci teraz dostają stanowczo za duże i za drogie prezenty... Z resztą nie tylko prezenty ale też rodzice przesadzają bo jak widziałam ostatnio zdjęcia jak rodzice wynajęli limuzyne dla córki na komunie to rece mi opadły i te wszystkie prezenty są przy tym absurdzie i tak małe. Kiedyś dziecko dostało zegarek czy łańcuszek i zadowolone było a teraz co? Wymogi wzrosły czy co? Ja mam chrześnice ale też myślę raczej nad jakimś srebrnym łańcuszkiem z medalikiem. Na http://ankabizuteria.pl/ widziałam bardzo ładne. Skromne i idealne na taką okazję. Ja rozumiem że dzieciom apetyt rośnie w miare jedzenia ale nie przesadzajmy z prezentami prosze Was..

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Prezent na 1 komunię

                    To prawda, że komunie teraz to istne szaleństwo. Już nie wystarczy obiad w domu, tylko trzeba znaleźć dobrą restaurację (http://www.swietlik.bytom.pl/imprezy/komunie.html), gdzie można tą komunię. A prezenty stają się naprawdę zbyt kosztowne... Laptopy, smartfony.. Kiedys wystarczył rower, zegarek czy złoty wisiorek.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Prezent na 1 komunię

                      Komunia coraz bardziej przypomina wesele. Dotyczy to głównie rozmachu z organizacją przyjęcia, ubioru no i oczywiście prezentów. Czytam sporo artykułów na ten temat na http://ozdoby-komunijne.pl/tag/preze...rwsza-komunie/ i w zasadzie jestem w szoku co dzisiaj jest standardem przy doborze prezentu

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Prezent na 1 komunię

                        Niedługo komunia mojego chrześniaka i chcę mu z tej okazji kupić jakiś fajny prezent. Mój mąz podsunął mi pomysł drona i to właśnie nad nim najbardziej się zastanawiam. Nawet zaczęłam już czytać tutaj https://megadron.pl/blog/najlepsze-d...tkujacych.html o tym jakiego drona wybrać dla osoby początkującej, ale prawdę mówiąc nie do końca wiem jakiego powinnam mu kupić. Może Wy orientujecie się w tym temacie bardziej ode mnie?

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Prezent na 1 komunię

                          Swojej chrześnicy w ramach prezentu zafundowałam piękną suknie komunijne. Na taki czas, na takie wydarzenie wydaje mi się, że to był dobry pomysł. Czuła się wyróżniona wśród koleżanek, czuła się bardzo dobrze. To nie jest zwykły dzień, warto wyglądać w nim jakoś szczególnie.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Prezent na 1 komunię

                            Jak planujecie kupić komputer to mogę doradzić dobry sklep z Koszalina. Ja tam kupiłam rok temu laptop Dell i działa bardzo sprawnie, szybko, bezawaryjnie Namiary na firmę http://jkm.pl/oferta/ Ceny mają przystępne i zajmują się też naprawą komputerów i laptopów.

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X