Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

wodnercze?? - pomocy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    wodnercze?? - pomocy

    Witam wszystkie mamy!
    Bardzo nurtuje mnie jedno zagadnienie, czy wodnercze oznacza to samo co woda w nerkach?? Martwię sie bardzo bo na USG mojego dzidziunia lekarz zauważył powiększoną 1 nerkę a w niej płyn. Może być tak że po narodzeniu sama się oczyści lub pomogą dzidzi w tym lekarze. Nie wiem jednak czy może nieść to za sobą jakieś poważniejsze konsekwencje????
    Pomóżcie dziewczyny bo oszaleje ze strachu

    #2
    Witam Cię grilek.
    Doskonale Cię rozumiem, miałam tak samo. będąć w 25 tyg poszłam kontrolnie na wizyte, lekarz robiąc usg zaniemówił, nie wiedziałam co sie dzieje. Po badaniu zaczął poważna rozmowę, powiedział że dziecko ma powiększone nerki i to bardzo. Stwierdził że za szybko się rozwija, pokazał książki wg których powinny byc takie a nie inne rozmiary nerek. Myślałam że oszaleje, kazał czekac do kolejnego usg, bałam sie okropnie. Na następnym badaniu wyszło dokładnie tak samo, nerki coraz większe, coś jest nie tak. Zdecydował że musze zrobić kolejne badania, mojego strachu nie da sie opisać. Dostałam skierowanie do Centrum Matki Polki w łodzi, lezałam na leżance, lekarz robił usg, nie stwierdził zadnych nieprawidłowości w nerkach, wszystko okazało się super. Moja radośc była ogromna, Syn urodził się zdrowiutki. Trzymak kciuki i za Ciebie, będzie dobrze. Może lekarz zaleci jakieś lepsze usg? Mój prowadzący sprzęt miał wyśmienity ale nie okazał sie tak dobry jak w łodzi.
    Wojtuś 28.11.2007

    Skomentuj


      #3
      Witam,Ja również miałam problem .Okazało się,w 5 miesiacu ciąży ,że dziecko ma duży brzuszek i problemy z nerkami.Zostałam skierowana do ICZMP w Łodzi na badania,i niestety obawy sie potwierdziły-dziecko miało wielotorbielowatość nerki,która wogłule nie pracowała.Byłam załamana....Do konca ciąży ,miesiąc w miesiąc musiałam jezdzić tam na badania i tam też rodziłam.Po porodzie i teraz dziecko objęte jest tamtejszą opieką lekarzy,raz na rok jeżdzimy na badania.Ale synek poza tym rozwija się prawidłowo ,ma 3,5 roku,narazie nic poważnego się nie dzieje.Z tego co powiedzial nasz lekarz,ludzie rodzaą się z jedną nerka i tez prawidłowo funkcjonują.Mam nadzieję,że ta jedna zdrowa mu wystarczy ...Pozdrawiam
      Kacper Łukasz ur.23.03.2009 godz.1.32 ( 3350g,52cm)

      http://mamaczytata.pl/pokaz/7481/syn...si_czy_tatusia



      Skomentuj

             
      Working...
      X