Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Strach przed drugim porodem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Strach przed drugim porodem

    Jestem w 31 tygodniu ciąży; to jest moje drugie dziecko. Pierwszy poród (2012 r.) po blisko 15 godzinach zakończył się cięciem cesarskim - brak rozwarcia. To był koszmar Przez ponad 3 miesiące zmagałam się z depresją poporodową
    Pomimo upływu blisko 3 lat, wspomnienia wciąż są żywe, dlatego odkąd dowiedziałam się, że jestem w drugiej ciąży nie potrafię myśleć o niczym innym...Nie umiem cieszyć się tym maleństwem... ;( Tak bardzo się boję, że będę musiała doświadczyć tego samego...A może od razu powinnam zaplanować cięcie cesarskie? Jak mam pokonać mój paniczny lęk?
    Proszę o pomoc.
  •    
       

    #2
    Odp: Strach przed drugim porodem

    a czy w Twoim szpitalu wczsniejsze cc nie jest wskazaniem do kolejnego cc bo w moim szpitalu tak jest, ja bym na Twom miejscu zgłosiła sie do psychologa - rozmowa i przepracowanie tematu moze by Cie uspokoiła, a my tutaj oczywiście tez Cię chętnie wysłuchamy oczywiście - ja nie mam tak traumatycznych przeżyć w porodem jak Ty i ciężko mi postawić sie w Twojej sytuacji, ale też się boje drugiej ciąży ale pod względem przebiegu ciązy bo pierwsza była trudna i problematyczna i mam lęki przed karmieniem piersiom, masz juz wybrany szpital w ktorym bedziesz rodzić, czy spotykasz sie z położną już teraz na etapie ciąży? bo niektóre położne to naprawdę super kobiety i potrafią pomoc,

    Skomentuj


      #3
      Odp: Strach przed drugim porodem

      Ja uważam, ze powinnaś porozmawiać o swoich obawach z lekarzem prowadzącym ciążę, powinien rozwiać twoje obawy i wybrać najbardziej odpowiednią alternatywę porodu.
      Rodziłam tylko jedno dziecko, ale jak to mówią każdy poród jest inny, więc nie nastawiaj się że tym razem będzie tak samo.
      Poza tym jak trafisz na porodówkę, to warto o tym wspomnieć lekarzowi, który będzie wiedział co robić.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Strach przed drugim porodem

        Napisane przez natalia1984 Pokaż wiadomość
        jestem w 31 tygodniu ciąży; to jest moje drugie dziecko. Pierwszy poród (2012 r.) po blisko 15 godzinach zakończył się cięciem cesarskim - brak rozwarcia. To był koszmar przez ponad 3 miesiące zmagałam się z depresją poporodową
        pomimo upływu blisko 3 lat, wspomnienia wciąż są żywe, dlatego odkąd dowiedziałam się, że jestem w drugiej ciąży nie potrafię myśleć o niczym innym...nie umiem cieszyć się tym maleństwem... ;( tak bardzo się boję, że będę musiała doświadczyć tego samego...a może od razu powinnam zaplanować cięcie cesarskie? Jak mam pokonać mój paniczny lęk?
        Proszę o pomoc.
        dziewczyno mam tak samo pierwsza ciaza 2012 i porod koszmar mĘki, wymioty jestem chyba znow w ciazy tylko tera w nieplanowanej boje sie koszmarie tamten porod to byla trauma nei chcialam wiecej dzieci nie wiem jak to sie stalo jestem zalamana

        Skomentuj


          #5
          Odp: Strach przed drugim porodem

          Napisane przez marysiazz Pokaż wiadomość
          dziewczyno mam tak samo pierwsza ciaza 2012 i porod koszmar mĘki, wymioty jestem chyba znow w ciazy tylko tera w nieplanowanej boje sie koszmarie tamten porod to byla trauma nei chcialam wiecej dzieci nie wiem jak to sie stalo jestem zalamana
          nie łam sie - wiem ze pewno Ci ciężko, ale pamiętaj ze dziecko to dar i wszystko w życiu ma cel jak tak sądzę, jak Ci źle i chciałabyś sie wygadać to my tu chętnie Cie wysłuchamy

          Skomentuj


            #6
            Odp: Strach przed drugim porodem

            Napisane przez marysiazz Pokaż wiadomość
            dziewczyno mam tak samo pierwsza ciaza 2012 i porod koszmar mĘki, wymioty jestem chyba znow w ciazy tylko tera w nieplanowanej boje sie koszmarie tamten porod to byla trauma nei chcialam wiecej dzieci nie wiem jak to sie stalo jestem zalamana
            Dziewczyny a jak się zapatrują na to wasi partnerzy? czy macie wsparcie z ich strony?

            Skomentuj


              #7
              Odp: Strach przed drugim porodem

              ach dziewczyny Drugi poród nie musi być taki sam jak pierwszy i tak wiem że ten strach mocno w was siedzi bo też tak miałam ale drugi poród okazała się szybki i jak mi powiedziała przyj a ja mówię już To działo się tak szybko I mocno wam kibicuję żeby i wasz był tak szybki !

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Strach przed drugim porodem

                no własnie tez wiele slyszalam ze ten drugi porod jest znacznie inny, bardziej swiadomy i czesto szybszy niz ten pierwszy, wiem ze przezycia szczegolnie te zle porodowe moga byc ciezkie do przepracowania i strach czesto paralizuje ale dziecko to co cennego i wyjatkowego w moim odczuciu, tez jest tyle par co nie moga miec dzieci i to jest rowniez dramat straszny

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Strach przed drugim porodem

                  27otsifem - tak masz rację Już ta sama myśl o dziecku powinna cieszyć Cieżko jest pokonać ten strach ale trzeba się z tym jakoś uporać ,zmienić nastawienie na takie pozytywne to dużo zrobi bo stres jest złym doradcą

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Strach przed drugim porodem

                    Chyba każda kobieta boi się drugiego porodu. Wtedy jest bardziej świadoma komplikacji jakie mogą mieć miejsce. Ja za pierwszym razem nie miałam kontaktu z położną przed porodem, nie wiedziałam za bardzo co moge a czego nie. Gdy zdecyduję się na drugą ciążę na pewno skrzystam z mojego prawa jakim jest konsultacja z położną - http://estiyoclinique.pl/udzial-esti...rostu-polozna/ Warto korzystac z takich porad jak najczęściej, wiedza na temat ciąży, porodu i opieki nad dzieckiem może bardzo pomóc.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Strach przed drugim porodem

                      Napisane przez pyzazpco Pokaż wiadomość
                      Chyba każda kobieta boi się drugiego porodu. Wtedy jest bardziej świadoma komplikacji jakie mogą mieć miejsce. Ja za pierwszym razem nie miałam kontaktu z położną przed porodem, nie wiedziałam za bardzo co moge a czego nie. Gdy zdecyduję się na drugą ciążę na pewno skrzystam z mojego prawa jakim jest konsultacja z położną - http://estiyoclinique.pl/udzial-esti...rostu-polozna/ Warto korzystac z takich porad jak najczęściej, wiedza na temat ciąży, porodu i opieki nad dzieckiem może bardzo pomóc.
                      Ja nawet przy pierwszym porodzie nie znałam tego jakie ja mam prawa Dużo byłam nieświadoma Przy drugim kobieta już inaczej do tego podchodzi Ma większą wiedzę a to już dużo

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Strach przed drugim porodem

                        Nie rozumiem, dlaczego lekarze zawsze ociągają się w takich przypadkach z cesarskim cięciem. Przecież wiadomo, że jak zdarzają się gorsze sytuacje, dziecko samo się nie "wypchnie", bo położnicy tak chcą. Czekają, aż kobieta po wielu godzinach jest wycieńczona, podczas gdy cały ból był niepotrzebny.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Strach przed drugim porodem

                          Napisane przez kasiopeia_06 Pokaż wiadomość
                          Nie rozumiem, dlaczego lekarze zawsze ociągają się w takich przypadkach z cesarskim cięciem. Przecież wiadomo, że jak zdarzają się gorsze sytuacje, dziecko samo się nie "wypchnie", bo położnicy tak chcą. Czekają, aż kobieta po wielu godzinach jest wycieńczona, podczas gdy cały ból był niepotrzebny.
                          Moja siostra miała cesarkę i tak strasznie żałuje że musieli ją zrobić bo bardzo chciała rodzić naturalnie ale pamiętam że przy pierwszym porodzie to ja prosiłam o cięcie tak byłam wymęczona i dobrze że nie zrobili

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Strach przed drugim porodem

                            Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                            Moja siostra miała cesarkę i tak strasznie żałuje że musieli ją zrobić bo bardzo chciała rodzić naturalnie ale pamiętam że przy pierwszym porodzie to ja prosiłam o cięcie tak byłam wymęczona i dobrze że nie zrobili
                            Lara to ja w czasie porodu nie nie prosiłam o cesarke - choc bolało i to bardzo, moja mama miala cesarke ze mna i zawsze mowila mi z to cos straszngo a druga sister rodzila naturalnie i mowila ze to fajcik chyba jejj slowa tak na mnie dzialaly

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Strach przed drugim porodem

                              Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                              Lara to ja w czasie porodu nie nie prosiłam o cesarke - choc bolało i to bardzo, moja mama miala cesarke ze mna i zawsze mowila mi z to cos straszngo a druga sister rodzila naturalnie i mowila ze to fajcik chyba jejj slowa tak na mnie dzialaly
                              siostra też cesarkę wspomina jako coś strasznego a póżniej się zastanawiałam czemu niektóre kobiety same się na to decydują Czasem jest tak że i muszą mieć niestety , a później tym bardziej jest strach o następny poród
                              Mam koleżankę co miała 3 cesarki i żle to wspomina a ostatnią najgorzej

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X