Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Masć na ząbkowanie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Odp: Masć na ząbkowanie

    Gryzaki to konieczność, fajne są te do chłodzenia w lodówce. Polecam też Dentosepta Mini. Dużo osób stosuje też viburcol w czopkach. Ja jakoś nie mam zaufania do homeopatii.

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Odp: Masć na ząbkowanie

      Staram się nie używać żadnych smarowideł. W wyjątkowych sytuacjach zdarzyło mi się posmarować dziąsełka żelem Dentinox, kiedy widziałam, że maluszki strasznie cierpią...


      Skomentuj


        #63
        Odp: Masć na ząbkowanie

        Przy pierwszym nie używałam takich maści, ale teraz drugiemu lada dzień ząbki wyjdą i warto wiedzieć, co nowego i sprawdzonego pojawiło się na rynku.

        Skomentuj


          #64
          Odp: Masć na ząbkowanie

          Z tego, co wiem, to na bolesne ząbkowanie można stosować spray xxxx. Działa przeciwzapalnie i miejscowo znieczula, więc powinien pomóc. Ja go używam u córki przy bólu gardła.
          Last edited by disne; 20-08-2020, 22:31. Powód: link

          Skomentuj


            #65
            Odp: Masć na ząbkowanie

            * [xCalgelx, działa znieczulająco i odkażająco
            * Nieco tańszy, też chętnie polecany jest xBobodentx]
            * Jeśli ząbkowaniu towarzyszą wymioty lub biegunka – polecam specyfik o nazwie [B]xCamiliax
            xJak dbać o higienę pierwszych zębów?[/URL]
            Last edited by disne; 20-08-2020, 22:32. Powód: linki

            Skomentuj


              #66
              Odp: Masć na ząbkowanie

              Osobiście w homeopatię nie wieżę i dla mnie są to jedynie jakieś bajki. Ale polecam kilka naturalnych sposobów, którymi można zastąpić gryzak:

              obrany oraz zimny ogórek
              bursztyn ( są specjalne bransoletki dla dzieci)
              korzeń irysa
              olejki eteryczne

              Kilka porad znajduje się w tym artykule:xxxx - każde dziecko przechodzi zabkowanie indywidualnie i nie musi być bolesne.
              Last edited by disne; 20-08-2020, 22:32. Powód: link

              Skomentuj


                #67
                Odp: Masć na ząbkowanie

                My używamy żelu xcalgel-zel-na-bolesne-zabkowanie-x . Nie wiem czy na pewno ta lidokaina jest taka szkodliwa jak tu któraś z mam napisała. Jak dziecko krzyczy z bólu to wolę mu posmarować żelem, który mu na pewno przyniesie ulgę a nie kombinować z niesprawdzonymi sposobami. Poza tym to są takie niewielkie ilości, że bez przesady. Mojemu teraz idą zęby trzonowe - nawet przy górnych jedynkach tak nie płakał jak teraz a calgel naprawdę mu pomaga.
                Last edited by disne; 20-08-2020, 22:32. Powód: link

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Odp: Masć na ząbkowanie

                  Ja z kolei używałam żelu na ząbkowanie xDentibabyx. Kupiłam go w aptece internetowej Wapteka.pl. Żel skutecznie łagodzi ból podczas wyrzynania się pierwszych ząbków. Dziecko jest spokojniejsze, a delikatny smak żelu bardzo mu odpowiada.
                  Last edited by disne; 20-08-2020, 22:32. Powód: link

                  Skomentuj


                    #69
                    Odp: Masć na ząbkowanie

                    Jeśli chodzi o ząbki albo o ich pojawianie się to próbowałam kilku różnych produktów ale tylko jeden spełnił swoją rolę a mianowicie Dologel - skład to rumianek, propolis czy waleriana bez cukrów i lidokainy, która czasami może narobić bałaganu. Przyda się nie raz gdyż nie tylko dziąsła podczas ząbkowania smarujemy ale także afty, pleśniawki czy podrażnienia po aparacie dentystycznym

                    Skomentuj


                      #70
                      Odp: Masć na ząbkowanie

                      Fakt, Dologel daje radę. Wiadomo, że okres ząbkowania trzeba z dzieckiem po prostu przejść, bo nie jest łatwo, ale gryzak, najlepiej zimny i ten żel, mocno ułatwiają sprawę

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Odp: Masć na ząbkowanie

                        U nas też dologel i takie mrożone gryzaki były w ruchu. Trochę szukalam odpowiedniego żelu, ale skład dolgelu najbardziej mi podchodzi, żadnej lidokainy i cukry w składzie.

                        Skomentuj


                          #72
                          Odp: Masć na ząbkowanie

                          Jak dla mnie to one wszystkie działają tak samo. Wolę dać xxxViburcolx, a jak dziecko cierpi to syrop przeciwbólowy.
                          Last edited by disne; 20-08-2020, 22:24. Powód: link

                          Skomentuj


                            #73
                            Odp: Masć na ząbkowanie

                            Przy ząbkowaniu ważne będzie odpowiednie masowanie dziąseł. Na początek lepiej nie korzystaj z żadnych żeli, możesz sobie kupić ewentualnie Smile Frida, to taka malutka szczoteczka na palec, którą będziesz mogła wygodnie maluszkowi masować dziąsła i dzięki temu będzie można mu jakoś ulżyć. Na pewno to będzie taka sensowna opcja na początek, a potem jak coś jakieś maści czy żele łagodzące ból.

                            Skomentuj


                              #74
                              Odp: Masć na ząbkowanie

                              Oooooooj pamiętam jak to było wesoło przy ząbkowaniu. Żadna maść nie dawała u nas rady.

                              Skomentuj


                                #75
                                masowanie to raz, u nas sprawdził się osanit dentinox niestety nie pomagał
                                Last edited by gagatka; 08-10-2020, 15:23. Powód: link

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X