Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

cesarka czy poród naturalny?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    cesarka czy poród naturalny?

    witam zastanawiam sie nad cesarka bo boje sie bólu i wszystkiego co zwiazane z porodem naturalnym czy ma ktos podobny dylemat?
  •    
       

    #2
    rodziłam 2 razy tylko naturalnie. cesarka to zawsze interwencja chirurgiczna, a ból przy porodzie naturalnym da się znieść. polecam ci szkołe rodzenia, dużo daje, przy pierwszej nie chodziłam, męczyłam się 7 godzin, nie umiałam sobie pomóc oddychaniem. zapisałam się z ciekawości przy 2 ciąży i opłaciło się, o 10 mnie przyjęli do szpitala a o 12 juz urodziłam.
    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

    Skomentuj


      #3
      Witam,powiem Wam szczerze,ze ja mam porownanie,bo rodziłam pierwsze dziecko naturalnie(12 godz)a drugie przez cesarke.Wolę to drugie rozwiązanie i takie prawdopodobnie mnie czeka przy tej ciąży,chociaz dlużej dochodzi się pożniej do siebie.
      Kacper Łukasz ur.23.03.2009 godz.1.32 ( 3350g,52cm)

      http://mamaczytata.pl/pokaz/7481/syn...si_czy_tatusia



      Skomentuj


        #4
        Ja rodziłam naturalnie i każdej dziewczynie tak radze,ale to jest wasz wybór.Rodzilam 8 godzin piewrsze dziecko niepowiem są to straszne bóle ale da sie je przeżyc.A po tem jaka bedziesz dumna że urodziłas siłami natury,jeszcze jak ci polążą dzidzie na piersi to o wszystkim zapomnisz.pozdrawiam

        Skomentuj


          #5
          Właśnie też się nad tym zastanawiałam ale słyszałam że po cc dłużej dochodzi się do siebie i chyba zrezygnuję a i tak jak napisała marzenaz23 ta duma
          Bartuś 5.12.2008

          Skomentuj


            #6
            ja rodzilam silami natury i jest to cudowne przezycie,polecam wszystkim choc tez sie balam i chciclama cesarke-jakby nie patrzac jest to operacja

            Skomentuj


              #7
              Napisane przez Marzenaz23 Pokaż wiadomość
              Ja rodziłam naturalnie i każdej dziewczynie tak radze,ale to jest wasz wybór.Rodzilam 8 godzin piewrsze dziecko niepowiem są to straszne bóle ale da sie je przeżyc.A po tem jaka bedziesz dumna że urodziłas siłami natury,jeszcze jak ci polążą dzidzie na piersi to o wszystkim zapomnisz.pozdrawiam
              jestem tego samego zdania!!!!!!
              Adas ma 2,5 roczku a w czerwcu bedzie mial rodzenstwo


              www.bobasy.pl/adamkiesz

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Tylko poród naturalny ! rodziłam i nauralnie i przez cesarskie cięcie. Ból przy porodzie naturalnym jest do zniesienia, natomiast ból po cesarskiem cięciu i dochodzenie do siebie jest naprawdę bolesne ! Nie polecam. To ciężka operacja chirurgiczna i z penwością jest to indywidualne jak przebiega rekonwalescencja, ale w moim przypadku wolałabym rodzić naturalnie.

                Skomentuj


                  #9
                  Czesz dziewczyny ja mialam porod kleszczowy i bol nie do zniesienia jesli kiedykolwiek zdecyduje sie na drugie dziecko to tylko cesarka.

                  Skomentuj


                    #10
                    Rodzilam raz 18godz skurczy w tym 14 co 3min i skonczylo sie cesarka braklo tylko boli partych takze bylam starsznie rozzalona ze nie udalo mi sie urodzic naturalnie jakas wade ukladu mialam:/ nikomu nie polecam cesarki koszmar rana boli do pol roku a przez pierwszy mies nie mozna sie zginac problem ze wstawaniem w wc i wszystkim co zwiazane z napinaniem miesni brzucha.Moja niunia ma 3,5mies a mnie dalej brzuch boli na wyskosci ciecia nikomu nie polecam wrecz odradzam przezylam bole i by bylo po sprawie krocze do 6tyg sie goi a tu czlowiek kaleka przez tyle mies dziewczyny przy cesarce ciete jest 7 warstw brzucha! czlowiek nie zdaje sobie sprawy ile moze byc powiklam zrosty itd a po drugie przy szyciu zmniejsza sie obwod macicy i przy nastepnej ciazy pod wplywem rozciagania staje sie icensza i jest ryzyko pekniecia.mojej kolezance po drugiej cesarce powiedzilei wprost zadnej trzeciej ciazy bo macica nie wytrzyma peknie i bedzie zagrozenie zycia dziecka i matki.
                    Wikunia 04.08.2008r

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Moja siostra miała trzy cięcia i żyje. Aczkolwiek więcej już nie może rodzić. I to są wady cięcia.

                      Skomentuj


                        #12
                        Przy pierwszym porodzie miałam podobny problem. Byłam dość młoda i też bałam się bólu. Jednak po czasie stwierdziłam że wole naturalny. Blizna po porodzie gorzej i dłużej się goi a ponoć i późniejszy ból jest gorszy. Po ok 3 ciążach które zostały przeprowadzone przez cesarskie cięcie zaleca się nie zachodzenie więcej w ciąże bo mogą być groźne powikłania dlatego że każde nacięcie robi się w tym samym miejscu czyli już przy drugim porodzie jest to nacięcie na bliźnie. Ból niby jest duży przy porodzie naturalnym ale szybko sie go zapomina i jest przecież też możliwość dostania znieczulenia

                        Skomentuj


                          #13
                          Poza tym ja mimo że rodziłam ((odkąd zaczeły się bóle)) 2 dni i 1,5 nocy to jednak radziła bym każdej kobiecie poród naturalny!!

                          Skomentuj


                            #14
                            Napisane przez malenka2 Pokaż wiadomość
                            Moja siostra miała trzy cięcia i żyje. Aczkolwiek więcej już nie może rodzić. I to są wady cięcia.
                            uważasz, że to jedyne wady cięcia? w ogóle cóż to za powiedzenie "Moja siostra miała trzy cięcia i żyje" człowiek jest w stanie wiele przeżyć, ja znam kobiety które rodziły po 6 razy naturalnie i żyją, znam też przypadek kobiety po 4 cc, która żyje...
                            cc to ciężka operacja na jamie brzusznej, każda operacja niesie za sobą ryzyko powikłań i powinna być wykonywana tylko i wyłącznie ze wskazań medycznych.
                            poród naturalny to najlepsze rozwiązanie i dla mamy i dla dziecka
                            powtórzę zdanie wielu lekarzy:"gdyby natura chciała, aby kobiety rodziły przez cc to zrobiłaby im suwak w brzuchu"....

                            Skomentuj


                              #15
                              Ja rodziłam naturalnie, straszny ból,ale gdybym miała teraz wybór też urodziłabym naturalnie

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X