Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak usunąć pleśń z silikonu przy wannie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak usunąć pleśń z silikonu przy wannie?

    Kochane pytanie jak w temacie! Już nie wiedziałam gdzie umieścić ten temat. Pomóżcie!
  •    
       

    #2
    Moze Cilit Bang Kamień Rdza Osad ?

    Skomentuj


      #3
      Chlorem mozesz kupic w zelu w rossmanie albo jakis produkt zawierajacy chlor cilit bang jest ok ,jeszcze lepszy domestos(ten sam co do mycia kibelka).

      Skomentuj


        #4
        A czytałam, że pleśń lubi chlor... W końcu w wodzie kranowej jest go sporo.

        Skomentuj


          #5
          Napisane przez dotka238 Pokaż wiadomość
          Chlorem mozesz kupic w zelu w rossmanie albo jakis produkt zawierajacy chlor cilit bang jest ok ,jeszcze lepszy domestos(ten sam co do mycia kibelka).
          dotka238ma rację, ja też myślę, że właśnie domestos będzie najlepszy, nie raz już się sprawdził u mnie.
          AGATKA 16.04.07r
          Adaś 02.06.09r. o godz. 12.05, 3820g. 56cm.
          W końcu w komplecie
          Pamiętnik Adasia: http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...sz8206;page:-1

          Skomentuj


            #6
            Ja tak zawsze w lazience plesn usuwalam.Wszystkie preparaty plesio i grzybobojcze(takze te do scian) sa robiane na bazie chloru...W basenie tez jest chlor wlasnie po to zeby zahamowac
            rozwoj grzybow.Radze jednak nie myc takimi ostrymi srodkami calej wanny czy brodzika bo emaliia zacznie szarzec.

            Skomentuj


              #7
              A i jest taki środek do kupienia w sklepach z farbami, środek stosuje się na zagrzybione ściany ma dozownik taki sam jak płyn do mycia okien. Środki te są o wiele bardziej stężone niż np. domestos, trzeba wypryskać powierzchnię a potem dobrze wywietrzyć i najlepiej jak ktoś inny za ciebie popryska tę powierzchnie bo strasznie "śmierdzi" ale jakie działanie.
              AGATKA 16.04.07r
              Adaś 02.06.09r. o godz. 12.05, 3820g. 56cm.
              W końcu w komplecie
              Pamiętnik Adasia: http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...sz8206;page:-1

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                No dobrze . Spróbować nie zaszkodzi. Dziękuję za rady .

                Skomentuj


                  #9
                  A może Cif i szczoteczka? Spróbuj

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jak usunąć pleśń z silikonu przy wannie?

                    Na tego typu sprawy najlepszy jest wybielacz do tkanin ACE Polewamy nim miejsca zapleśnione i po 15-30 minutach spłukujemy do czysta.



                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jak usunąć pleśń z silikonu przy wannie?

                      wiesz... to niestety tylko usuwanie mechaniczne daje rezultaty ... szorowanie. te wszystkie środki trują grzyby na jakiś (nie długi czas), ale też ciebie trują . ja po prostu szoruję.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jak usunąć pleśń z silikonu przy wannie?

                        Ogólnie jeśli chodzi o pleśń to kluczowe znaczenie mają takie rozwiązania - http://thesslagreen.com czyli po prostu wentylacja. Mieliśmy problem przez kilka lat. W zasadzie pomocne okazało się dopiero wdrożenie wentylacji dodatkowej - wcześniej nawet dzieci przez to chorowały.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jak usunąć pleśń z silikonu przy wannie?

                          To prawda że wentylacja przy pleśni odgrywa ogromną rolę. Jeśli jest taka możliwość to najlepiej zerwać stary silikon wyszorować, wysuszyć i położyć nowy a jak nie to mąż przywiózł kiedyś specyfik z Hiszpanii który okazał się niezastąpiony

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jak usunąć pleśń z silikonu przy wannie?

                            Faktycznie dużo lepiej jest zainwestować w porządną wentylację łazienki, niż jakieś doraźne środki. Jeśli nie chcesz jakiś wielkich remontów przeprowadzać, to możesz zamontować nawiewniki w oknach. Sprawdź firmę http://www.brookvent.pl/ Mają spory wybór i do tego są producentem.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jak usunąć pleśń z silikonu przy wannie?

                              ja bym spróbowała z wybielaczem, powinno zadziałać.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X