Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dekoracje i zabawy na Halloween

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Organizujecie halloween?

    Mysle ze wiecej na ten temat mozna uslyszec w duzych miastach. U nas w malym miasteczku nikt nic takiego nie robi, raczej to czas zadumy i wspominania zmarlych...

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Organizujecie halloween?

      Napisane przez agniecha1793 Pokaż wiadomość
      Mysle ze wiecej na ten temat mozna uslyszec w duzych miastach. U nas w malym miasteczku nikt nic takiego nie robi, raczej to czas zadumy i wspominania zmarlych...
      ja wiem czy tylk ow wiekszych miastach?
      u mojej babci na wsi dzieci sie przebieraja i chodza po domach i wolaja"cukierek albo psikus" mi sie wydaje ze wszystko zalezy od zorganozowania) dzieci na wsi jest malo- kazdy sie zna i nei ma problemu. W miastach pewnei tez tam ktos chodzi ale moze akurat do naszych domow nei pukaja hehe

      Skomentuj


        #18
        Odp: Organizujecie halloween?

        OOoo to zadko spotykane wiesz jak to szczegolnie na wsiach dbaja o tradycje itd...

        Skomentuj


          #19
          Odp: Organizujecie halloween?

          co reion to tradycja

          Skomentuj


            #20
            Odp: Organizujecie halloween?

            Napisane przez agniecha1793 Pokaż wiadomość
            Mysle ze wiecej na ten temat mozna uslyszec w duzych miastach. U nas w malym miasteczku nikt nic takiego nie robi, raczej to czas zadumy i wspominania zmarlych...
            Mi też się wydaje,że bardziej popularne jest to na wsi. Przynajmniej w moich rodzinnych stronach. Tam dzieci od kuzynostwa chodzą po domach poprzebierani. W większych miastach bardziej organizowane są jakieś bale albo po prostu rodzice organizują coś w domu.



            Skomentuj


              #21
              Odp: Organizujecie halloween?

              Nie mam do halloween ani sentymentu, ani przekonania, nie propagowałam w domu.
              moje dziecko samo przyszło i zapytało czy moze iśc na bal, a ze daleko nie mielismy, to zawiozlam. Bal byl faktycznie profesjonalnie zorganizowany, w centrum rozrywki (loopys world) na przedmiesciach, wszystko szatansko przystrojone, za darmo mozna bylo wypozyczyc kostiumy dla dzieci, wycinac dynie i w ogole.
              powiem tak, jestem wierząca i mialam obawy, czy to taka fajna zabawa dla dzieci, ale zobaczylam na wlasne oczy i niestety nie moge sie przyczepic. zabawa w halloween jest tak samo pozyteczna/szkodliwa/poprawna etycznie jak nasz kochany rzymsko-katolicki Mikolaj. Dzieciaki bawią się świetnie i nie zamierzam im tego psuć.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Organizujecie halloween?

                tez nie jestem co do tego i na szczęście nigdzie tu nie była urządzana taka impreza i mam nadzieję że to się nie zmieni

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Organizujecie halloween?

                  My Halloween obchodzimy tez po swojemu - z zupą dyniową

                  Tak mi przyszło do głowy czytając wątek. Ale (jeszcze) nie spotkałam się z niekomercyjnymy obchodami tego święta w Polsce.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Organizujecie halloween?

                    Bardzo podoba mi się Halloween )

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Organizujecie halloween?

                      Ja w tym roku planuję zorganizować przyjęcie halloweenowe, przebirane. Synek jest mały, ale zrobię to bardziej pod kontem swojej osoby, zaproszę koleżanki z dziećmi, poprzebiramy się. Podoba mi się ten pomysł na piżama party

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Organizujecie halloween?

                        No tak, trzeba koniecznie już od małego dostrajać dzieciaki do amerykańskich standardów.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Organizujecie halloween?

                          Nie obchodzę, nie organizuję i w ogóle omijam szerokim łukiem zabawy halloweenowe.
                          Sporo osób pisze tu, że to super święto, że dzieciaki świetnie się bawią. Jakoś nie widzę tu nic ładnego i przyjemnego, co chciałabym przekazać moim dzieciakom.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Organizujecie halloween?

                            Ja uważam podobnie jak Bobusie2. Moja wiara nie idzie w parze z tego typu zabawami. Dla mnie Święto Zmarłym jest czymś bardziej wzniosłym niż przebieranie się w dziwne upiory i chodzenie po domach z hasłem "Cukierek albo psikus"


                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Organizujecie halloween?

                              Ja Halloween mówię stanowcze nie. I mam nadzieję, że uda mi się taki sam do tego święta wykształcić u mojego syna. Zamiast Halloween, powinien wiedzieć czym są słowiańskie Dziady, a zamiast świętować Halloween, pójść postawić zmarłym świeczkę na grobie.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Organizujecie halloween?

                                A mi nie odpowiada wieczne polskie umartwianie się, więc wizja Wszystkich Świętych jest dla mnie nie do końca słuszna. Zgadzam się, że powinny być obchodzone Dziady. Bardzo mnie irytuje fakt, że Polacy nie znają swojej własnej mitologii, słowiańskich bogów, rozumiem dlaczego uczymy się światów greckich i rzymskich, ale choć cokolwiek o nas samych też by się w szkole przydało. Halloween mi nie przeszkadza, jestem antropologiem, pod maską wesołych przebieranek widzę próbę oswajania śmierci, akurat cenię to w innych kulturach, np. Meksyk uczynił z tego świetną sprawę, śmierć nie jest- jak u nas- zamiatana pod dywan, tylko jest częścią życia.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X