Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

    My drugiego dziecka nie planowaliśmy ale jest Też się bałam bo wydatki ale jakoś żyjemy U nas dom już stoi i teraz działamy w środku a pięniędzy tyle idzie że masakra

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

      Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
      My drugiego dziecka nie planowaliśmy ale jest Też się bałam bo wydatki ale jakoś żyjemy U nas dom już stoi i teraz działamy w środku a pięniędzy tyle idzie że masakra
      No ja mam z tyłu głowy, że czasem myślę, że chciałabym mieć jeszcze córeczkę, ale to są tylko takie luźne myśli, bo wiadomo, dzisiaj jesteś a jutro Cię nie ma, więc jakoś nie chcę tak wybiegać, że może za rok czy 2 lata się postaram, bo może nie będę mogła.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

        No ja tak myślę że jak się wprowadzimy i będziemy mieć 3 to i tak będziemy się cieszyć Ale jak na teraźniejszy czas to nie nie nie

        Skomentuj


          #19
          Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

          No właśnie, bo co innego tułać się po świecie, a co innego usiąść wreszcie na pupie, w jednym miejscu, w swoim wymarzonym domku, wtedy można myśleć o drugim dziecku, chyba, że znajdę pracę, to wtedy będę się obawiała stracenia jej.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

            Wiecie ja nie mam obaw , że dziecko to tyle wyrzeczeń i na kilka lat musisz oddać sie dziecku, uważam to za jedno z najpiękniejszych okresów w życiu. Obawy mam czysto finansowe, mieszkalne. Chciałabym mieć gormadke dzieci bo wtedy to taka rodzina prawdziwa jest, a nasze dzieci zawsze będą miały brata czy siostrę nawet gdy już zabraknie nas rodziców. Ale w tych czasach- nie chce całe życie tłumaczyć dziecku że nie ma pieniędzy na większość rzeczy. Nie chce też by mąż harował za granicą na nas.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

              Ja mam to szczęście, że jestem przy mężu. Ale często jest tak, że żona z dziećmi sama siedzi w Polsce a mąż za granicą i widują się raz na pół roku.
              To jest smutne
              Ale czasem takie rodziny nie mają innego wyjścia.

              My pomyślimy, gdy już zapadnie decyzja o zjechaniu.
              Najpierw domek musimy wykończyć.
              Może za rok...

              Skomentuj


                #22
                Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

                nas tak życie zmusiło a jak już będziemy na swoim będziemy się cieszyć sobą już zawsze Właśnie też z tej perspektywy patrzę mam parkę dzieci są takie do siebie przywiązane jak dorosną zawsze mogą na siebie liczyć i w ogóle

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

                  Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                  nas tak życie zmusiło a jak już będziemy na swoim będziemy się cieszyć sobą już zawsze Właśnie też z tej perspektywy patrzę mam parkę dzieci są takie do siebie przywiązane jak dorosną zawsze mogą na siebie liczyć i w ogóle
                  Masz rację, bo u mnie na wiosce często się spotyka rodziny 2 plus jeden i te dzieci są tak naprawdę bardzo smutne...nie mają tej bratniej duszy, są też takie jakieś samolubne, nie wiem, może to takie wrażenie robią, ale znam kilkoro jedynaków i nie są zbytnio fajnymi ludźmi.
                  Dlatego może fajnie by było mieć jeszcze to jedno dziecko więcej...ale tak jak mówię, czas pokaże. Teraz nie mam co planować, jak mam taką sytuację, jaką mam...

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

                    Witam.

                    Dawno tutaj nie zaglądałam, więc kiedy zobaczyłam jak dużo pojawiło się wpisów to mile się zaskoczyłam.
                    Bardzo dziękuję za wszystkie ciepłe słowa i opinie. Dobrze wiedzieć, że nie jestem sama ze swoimi obawami i myślami o macierzyństwie. Szkoda tylko, że nie wszystkie mamy mają odwagę głośno o tym mówić.
                    Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam wszystkie panie!

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

                      Napisane przez ladybzyk Pokaż wiadomość
                      U nas też budowa, a raczej wykańczanie. Dziura bez dna dziecko w drodze, ja bez pieniędzy, bo nie pracuje, wszystko na głowie męża też ciężko będzie zdecydować się na drugie dziecko.
                      Ha ha...ciekawie w sumie, a ludzie mają po troje, siedmioro...żyją na zasiłkach i jest git majonez, ale ja chyba mam większe ambicje. Chyba, że wyjścia nie będzie
                      u nas tez jestesmy w tarkcie budowy i znam ten ból iż idzie starszna ilosc pieniedzy na dom - u nas działke na szczescie dostalismy od tesciow ale musielismy tyle spraw wyspostowac z dzialkom zwiazanych iz pochłoneło to mase pieniedzy - niestety mieszkamy w takich okolicach gdzie Starostow Powiatowe ma inne zasady niz wsyscy wokoł i musielismy robić dodatkowe badania terenu, geologiczne, robić zjazd z działki mimo tego iz on istnial i mi juz sil brakowało na etapie kompletowania dokumentow ale jakos przebrnęliśmy - też podejmujemy rozmowy nt. drugiego dziecka bo chcemy je miec bardzo ale wlasnie kwestia finansowa sie pojawia - narazie zdecydowalismy iz w polowie przyszlego roku zaczniemy starania o drugom dzidzie bo starsznie ja pragniemy

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

                        Niestety wielu kobietom się to zdarza. Musisz koniecznie jak najczęściej rozmawiać z mężem o swoich obawach. WIem, że to banalnei zabrzmi, ale grunt to pozytywne myślenie. Tamta ciąża to przeszłość, masz super dzieciaczka, teraz jesteś w drugiej ciąży, trzeba do tego podchdodzić inaczej

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

                          Jak jest pragnienie to i dzidziuś się kiedś pojawi... to jest to że w tym kraju człowiek nie ma co liczyć na pomoc od Państwa - dostaniesz tysiąc becikowego i tyle... A całe życie, wychowanie wszytsko kosztuje i własnie przez to ludzie z reguły mają jedno dziecko choć chceiliby mieć więcej ale finanse im na to nie pozwalją bo myślą i się boją o to że nie dadzą dziecku odpowiednich warunków do życia

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

                            ja również boję się trochę 2 ciąży i 2 dziecka ale bardziej pod kątem tego czy sobie poradzę logistycznie bo mając jedno dziecko dawałam radę ze wszystkim a posiadając 2 z małą różnicą wieku to bardzo duże wyzwanie

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

                              Ja wczoraj pomyślałam o mojej 7 miesięcznej córce i stwierdziłam, że nie mogę zostawić jej samej w życiu na przyszłość. Postanowiłam, że będzie miała rodzeństwo, ale jeszcze nie teraz. Chcę poczekać ze trzy lata żeby mała już była w miarę samodzielna i nie wymagała aż tyle uwagi żeby można było tą uwagę podzielić między nią a młodsze.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

                                Ja też jestem tego zdania, ze jedynek ma ciężko w życiu. Myślimy już bardzo poważnie o drugim dziecku. Obawy zawsze są, ale kto ich teraz nie ma. Teraz w tak niepewnych czasach to każdy zastanawia sie kilka razy za czym zdecyduje się na drugie dziecko.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X