Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady dietetyka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady dietetyka Na pytania o karmienie dzieci, dietę w ciąży i odchudzanie odpowiadają dietetycy oraz użytkownicy, którzy wspierają się nawzajem i pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 20-07-2015, 09:47
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Zdjęcia: 58
Domyślnie Odp: Jedzenie z grilla

Cytat:
Napisał emka12 Zobacz post
Czytałam, że w grillu to najbardziej niezdrowe jest to, jak tłuszcz ścieka na dół i później w postaci dymu trafia z powrotem do żywności. Ja staram się na grillu przygotowywać potrawy na folii lub w folii. Mojemu dziecki 6 lat daję spróbować wszystkiego co grillujemy
Może raz na jakiś jak się zje grillowane to nic złego się nie stanie Ja na pierwszego grilla czekałam z utęsknieniem Nie grillujemy przecież cały rok więc w sezonie można sobie czasem pozwolić
Ziemniaki w folii też robiliśmy ale najbardziej to uwielbiam takie z ogniska z twarożkiem
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-08-2015, 14:27
mateowa mateowa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mateowa.polki.pl

Ja tez podaję swojemu dziecku jedzenie z grilla, bardzo lubi kurczaka ale warzywa tez przemycam
Nieprzeczytane 05-08-2015, 15:43
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Ostatnio na ognisku u teściów moje dzieci bardzo zajadały chleb z ogniska tak im smakował że i kuzyni też tak chcieli I kiełbasek nie ruszyli a jedli grzanki z ogniska z wędliną
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-08-2015, 08:11
jjmka jjmka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jjmka.polki.pl

Zdjęcia: 40

Wiecie co ja nie wiem jak to wyszło, ale ja dopiero w zeszły weekend jadłam pierwszą kiełbaskę z grila u moich rodziców, ehhh w tym mieście to nawet grila zrobić nie można, człowiek musi na wieś jechac żeby się odchamić
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-08-2015, 10:06
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Cytat:
Napisał jjmka Zobacz post
Wiecie co ja nie wiem jak to wyszło, ale ja dopiero w zeszły weekend jadłam pierwszą kiełbaskę z grila u moich rodziców, ehhh w tym mieście to nawet grila zrobić nie można, człowiek musi na wieś jechac żeby się odchamić
o rety dopiero pierwszą To rzeczywiście słabo wypadłaś Ja już mam dość kiełbasek za to ziemniaczkami zawsze tęsknie i mogłabym jeść na okrągło
Kiełbaski też się nudzą za to skrzydełka czy udka to już nie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-04-2016, 11:32
zmijka84 zmijka84 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
zmijka84.polki.pl

Jak chcesz zachęcić dziecko do warzyw z grill to spróbuj na przykład pieczone bataty (na folii aluminiowej), są słodkawe w smaku. Ja w ogóle już prawie zrezygnowałam z takich klasyków jak kiełbasa czy karkówka. Uwielbiam na przykład takie młode szparagi zawinięte w boczek (przepis) ale to raczej nie danie dla dziecka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-04-2016, 17:48
karolka31 karolka31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
karolka31.polki.pl

Uwielbiam jedzenie z grilla! Kiełbaska, karkówka, skrzydełka, szaszłyki... Aż mi ślinka cieknie na samą myśl.
Dobrze, że sezon na grilowanie już się zaczyna. Musimy tylko zainwestować w nowy grill. Stary już się do niczego nie nadaje.
Na razie sporo czytam tu np. http://www.budujesz.pl/wiadomosc/gri...najlepszy/527/ i zastanawiam się, co wybrać. Jeszcze przed majówką koniecznie trzeba coś zamówić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-04-2016, 13:08
fiktia88 fiktia88 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
fiktia88.polki.pl

Ja nie przepadam za kiełbaskami z grilla, ale za to szaszłyki i pierś z kurczaka jak najbardziej.
Mam tak od małego, nie wiem, dlaczego, ale po kiełbasie robi mi się niedobrze i wolę się już zapchać chlebem z grilla niż jeść właśnie ją.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-04-2016, 13:13
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia
Zdjęcia: 70

eh niech się w końcu zrobi cieplej to będzie można otworzyć sezon grillowy My uwielbiamy grilla choć chyba nie jest to do końca aż tak zdrowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-04-2016, 13:39
czekladka24 czekladka24 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
czekladka24.polki.pl

Miasto: Janów Lubelski
Zdjęcia: 54

dużo zalezy od wieku to racja bo nie wszystko dziecko moze jeść, więc trzeba dostosowac do niego jadłospis grillowy Ja piekłąm rybke synkowi, piekłam fileta ale w foli aluminiowej aby był soczysty
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania