Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Prawo na co dzień
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Prawo na co dzień Poznajcie swoje prawa i możliwości

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 21-03-2017, 08:54
maniaania maniaania jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
maniaania.polki.pl

Domyślnie Odp: Rozwód a prawo opieki nad dzieckiem

To zalezy od wielu czynnikow. Jesli tak sie dogadacie z mezem, to pewnie tak, ale tak jak juz tu ci dziewczyny sugeruja, to najlepiej skonsultowac to z prawnikiem. A szczegolnie jesli maz cos wspomina o rownoleglej opiece lub, ze maja byc u niego. Roznie to bywa. Ja konsultowalam swoja sprawe z Legaleo z Gliwic, a konkretniej z pania adwokat Joanna Wojas Pawlak. Generalnie polecam te kancelarie i uwazam ze w takich sprawach trzeba miec kontakt do jakiegos dobrego prawnika, bo nawet jak maz jest ugoowy na poczatku to szybko moze mu sie to odwidzieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-04-2017, 12:40
dexterka dexterka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
dexterka.polki.pl

No sama się nie podejmuj takich rzeczy weź sobie jakiegoś prawnika swojego od spraw rodzinnych mi pomagał adwokat wągrowiec właśnie ma specjalizacje rozwodów oraz rodzinną i jakoś przebrnęłam przez to z wszystkimi prawami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-05-2017, 09:36
gangeska gangeska jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
gangeska.polki.pl

Nie ma reguły gdzie zostaje dziecko, na to składa się wiele czynników, zwłaszcza jeżeli rodzice ugodowo nie załatwią tego miedzy sobą. Najlepiej dla wszystkich, a zwłaszcza dla dziecka jest ustalić wszystko pokojowo ale wiem że czasami sie nie da, sama przez to przechodziłam. Wtedy sprawa do sądu i lepszy prawnik zwycięży. Mi pomagał mecenas z www.kancelariamosor.pl i lekko nie było ale wygrałam i polecam go bo wiele mu zawdzieczam
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-05-2017, 14:33
gawrysia gawrysia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
gawrysia.polki.pl

co do prawa opieki nad dzieckiem, to powiem Ci że jest naprawdę masę czynników które wpływają na to kto i jaką opiekę dostanie. Rzadko zdarza się tak że rodzice dostają po połowie opiekę dzienną bo dziecko musi czuć się bezpiecznie i musi być w jednym miejscu przez większość czasu. Jak masz jakieś pytania i wątpliwości to skontaktuj się z Panią Iwoną Sztubecką, jest naprawdę profesjonalną panią adwokat w prawie rodzinnym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-06-2017, 13:48
Agataka27 Agataka27 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Agataka27.polki.pl

Najlepiej wszystkie pytania zadać osobie, która się na tym zna, czyli prawnikowi. Więcej informacji na temat pomocy prawnej znajdziecie tutaj - https://adwokatrodacki.pl/ .
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-06-2017, 22:46
Anka6 Anka6 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Anka6.polki.pl

Jeśli dziecko jest małe to raczej sąd skłania się ku matce, ale to zależy od większej ilości czynników. Radzę Ci się w tej sprawie zgłosić do prawnika http://oliferuk-zaborska.pl/ , bo "walka" o dziecko bywa trudna, a w tym czasie trzeba też zadbać o to, by maluch nie ucierpiał przez kłótnię rodziców
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-11-2017, 20:33
maew_1 maew_1 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
maew_1.polki.pl

Zazwyczaj prawo do opieki dostaje matka jednak są wyjątki od reguły.Jeżeli zależy Ci na opiece nad dzieckiem to koniecznie postaw na pomoc adwokata w tym względzie Ja polecałabym Ci kancelarię JST i Iwonę Sztubecką bo to świetny specjalisty z zakresu prawa rodzinnego
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-11-2017, 15:39
fionnka009 fionnka009 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
fionnka009.polki.pl

Rzeczywiscie jezeli chodzi o takie sprawy to nie ma zartow. Tez polecalabym sie udac do prawnika, czy tez adwokata po pomoc. Ja od razu polece kancelarie KK Adwokaci - adwokat dąbrowa górnicza cechuje ich spore doswiadczenie w branzy
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-01-2018, 19:39
cegda cegda jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
cegda.polki.pl

Myślę, że może Cię zainteresować artykuł https://detektyw.com.pl/rozwod-a-pra...i-nad-dziecmi/ Są tam też wyjaśniona przypadki w którym warto skorzystać z usług prywatnego deteytywa. W wielu przypadkach może być to bardzo zasadne i pomocne rozwiązanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-05-2018, 20:06
jjusti18 jjusti18 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jjusti18.polki.pl

Myślę, że przede wszystkim powinnaś zgłosić się do odpowiedniego prawnika. Odpowiednia kancelaria prawna przykładowo taka jak WMC https://wmc.com.pl/ wszystko wytłumaczy Ci jak przebiega cały proces i może nawet Cię reprezentować. Także myślę, że wszystkiego dowiesz się właśnie u tych profesjonalistów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania