Wróć   Forum Mamotoja.pl > Babyonline.pl - sprawy serwisu > Archiwum > Konkursy zakończone > Konkurs dla Mam "Kocham musicale"
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Konkurs dla Mam "Kocham musicale" Aby zdobyć jeden z 10 zestawów DVD z musicalami wszechczasów, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: "Za co kocham musicale?" oraz dokończyć zdanie "Mój ulubiony musical to...., ponieważ..." Regulamin konkursu
Konkurs trwa od 29 kwietnia do 13 maja 2010 roku.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 12-05-2010, 19:29
agusia32 agusia32 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
agusia32.polki.pl

Zdjęcia: 1
Wink Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

Kocham musicale, bo taniec i śpiew są mi bliskie
Oglądam je namiętnie, każdy z osobna i wszystkie
W musicalach jest radość, energia, moc i siła
To sprawia, że baaardzo gatunek ten polubiłam

Mój ulubiony musical to MAMMA MIA!, ponieważ piękna jest Abby muzyka, Meryl Streep, co jak młódka bryka,rozśpiewane Bonda wcielenie i sceneria - po prostu marzenie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-05-2010, 21:41
leoniu leoniu jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
leoniu.polki.pl

Zdjęcia: 2
Domyślnie Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

Kocham musicale, bo przypominają mi rok spędzony w Paryżu...
A mój ulubiony musical to Moulin Rouge...

Jeśli postmodernizm istnieje to zawiera się w tym filmie, rozpuszczony w oparach zielonego absyntu i kabaretowo - papierosowego dymu.
I to tango..."W naszych czasach grzechem było tańczyć tango", napisał onegdaj Mrożek. Tango z "Roxanne" w tle to nie grzech, to gorące, ogniste piekło.

Moulin Rouge, oglądane w Paryżu. Studia, akademik, wino, Francuzi, 14 dzielnica... Nasza dekadencja i nasz fin de siecle
I ta sama pasja i miłość i bezsensowny koniec.
Jeszcze pamiętasz???
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-05-2010, 08:17
pg1978 pg1978 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
pg1978.polki.pl

Zdjęcia: 18

Za co kocham musicale?

Kocham musicale, bo
Muzyka to moje życie,
Uwielbiam tańczyć i śpiewać,
Serce pracuje mi w rytm libretto "Skrzypka na dachu",
I duszą jestem spokrewniona z "Człowiekiem La Manchy",
Całą sobą chłonę "My Fair Lady",
A na kolana rzuca mnie "Chicago",
Lubię musicale, bo pełen są duchowości, muzyki, rytmu i wyjątkowości.

A ulubionym jest "Chicago" - spytacie, dlaczego?
Obejrzycie !!!! A odpowiedź znajdziecie sami. Bo doskonałością jest oddanie rytmami miłości, podłości, zbrodni, zdrady i wrażliwości targanej uczuciami. Do tego rzeczywistość postrzegana poprzez scenę powoduje, że łykamy przynętę i karmimy się światopoglądem głównej bohaterki. To musical doskonały wyśmienicie wyreżyserowany!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-05-2010, 08:51
katrina7899 katrina7899 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
katrina7899.polki.pl

Zdjęcia: 117

Za co kocham musicale?
Ja to muzyka, taniec i film. Ta prosta choć niebanalna mieszanka spowodowała, że moja skromna postać od najmłodszych lat uwielbiała filmy muzyczne. I choć nie czuję się ani wyśmienitą tancerką (choć szaleję na parkietach) ani utalentowanym muzykiem ( choć uwielbiam muzykę ponad życie) ani wybitnym filmowcem (choć znam i widziałam filmów ponad tysiące) to są to moje trzy dziedziny kultury, które zaliczam do największych pasji mojego życia. Dlatego oczywistym następstwem mojej umuzykalnionej duszy, mojego tanecznego temperamentu i zapału telemaniaka musical musiał stać się uwielbionym gatunkiem filmowym.

"Mój ulubiony musical to..."
Moja fascynacja musicalem zaczęła się od obejrzenia „Czarnoksiężnika z Oz” (1939). Jako mała dziewczyna zafascynowana jeszcze bajkami zobaczyłam film, który taką bajeczkę przedstawiał a do tego dodana była muzyka i śpiew. Następne musicale, które mnie urzekły to filmy muzyczne z udziałem Barbry Streisand. W tamtym okresie mojego dorastania, TVP w swojej ramówce programowej miało w zanadrzu pełno filmów muzycznych z tą aktorką. Obejrzałam wszystkie. W tym paśmie filmowym ukazał się również musical „Dźwięki muzyki”. Ta sama stacja telewizyjna w godzinach porannych puszczała seriale familijne. Pamiętam jeden z nich - serial muzyczny „Fame” (1982-1987), który zrealizowano na podstawie musicalu Alana Parkera „Sława” (1980). I to był strzał w dziesiątkę. Pisząc o tym filmie nawet teraz nucę tytułową piosenkę . Pojawiło się moje zafascynowanie tym filmem gdzie głównym bohaterem jest taniec, muzyka i estrada. Wszystko co uwielbiam. I jak tu nie kochać musicali.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-05-2010, 10:15
Maciejka's Avatar
Maciejka Maciejka jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Maciejka.polki.pl

Zdjęcia: 118

Kocham musicale, a więc krótko i na temat.
Zawsze mają świetne wątki muzyczne, które doskonale wspasowane są w fabułę filmu.
Mają porywające historie , wywołują u nas rózne emocje.
Oglądając je mozna tańczyć , smiać się czy płakać.
Często utożsamiamy się z bohaterami i razem z nimi przeżywamy ich historie.
Musicale mają to do siebie , że są nieprzemijające, mozna je ogladać po kilka razy i nigdy się nie znudzą. To zasługa muzyki, która jest częścią przewodnią filmu i przez to dodaje mu uroku.
Mam kilka ulubionych musicali , ale wymienię teraz film Mamma Mia ( zupełnie inny gatunek od moich innych pozostałych zawsze z sentymentem oglądanych pozycji muzycznych) z niezapominaną muzyką zespołu Abba.
Film przez muzykę Abby doskonały, dla małych i duzych, fabuła filmu prosta, ogląda się go z wielką przyjemnością, bo film trafi do kazdego. Ponadto te urokliwe greckie krajobrazy, piękna wyspa jak z bajki.
Po obejrzeniu tego filmu gdy wróciłam do domu , wyciągnęłam z szafki dawno nie słuchane przeboje Abby, oczywiście płyta od razu poszła w ruch, nie wazne były protesty w rodzinie, ale ja nie mogłam się oprzeć, słuchałam , tańczyłam , spiewałam mając dalej przed oczami ten swietny film w gwiazdorskiej obsadzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-05-2010, 22:23
tanzanit tanzanit jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
tanzanit.polki.pl

Kocham musicale, bo to potrójna rozrywka i zaoszczędzenie czasu, takie uniwersalne 3 w 1 Kiedy chcę się odstresować przy dźwiękach muzyki - oglądam musical. Kiedy mam ochotę na dobry film - oglądam musical. A kiedy chcę poobserwować cudowny taniec, pełen lekkości, a także morderczego trudu przedsięwzięcia...również oglądam musical Choć produkcja tego typu trwa dłużej niż przeciętna, w ogóle nie czuje się znudzenia, czas upływa w mgnieniu oka i zwykle z żalem żegnam się z bohaterami, z którymi zdążyłam się już zżyć podczas tych kilku godzin...
Mój ulubiony musical to „Czasem słońce, czasem deszcz”, pewnie z ogólnego zamiłowania do bollywoodzkich produkcji, jednak ten ma w sobie coś zupełnie wyjątkowego. Wzrusza do łez, hinduskie stroje i typowy dla owej kultury taniec wprawiają w nieopisany zachwyt, to coś tak bardzo odmiennego od „naszych” produkcji, a zwykle wszystko, co nieznane, intryguje najbardziej.
Ogromny urok tego musicalu kryje się szczególnie w fakcie, iż do zobrazowania miłości dwojga bohaterów, w scenariuszu nie ma miejsca na pocałunek czy inne, bardziej czułe gesty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-05-2010, 17:43
anek62's Avatar
anek62 anek62 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
anek62.polki.pl

Zdjęcia: 96

kocham musicale, bo zawsze to jakas odmiana...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-05-2010, 11:03
mikita mikita jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mikita.polki.pl

Gratuluje zwycięzcom!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-05-2010, 11:09
ewavX76 ewavX76 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ewavX76.polki.pl

Zdjęcia: 36

Bardzo dziękuję za wyróżnienie - super prezent na Dzień Matki !

Pozdrawiam Redakcję i gratuluję wszystkim wyróżnionym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-06-2010, 12:53
ewavX76 ewavX76 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ewavX76.polki.pl

Zdjęcia: 36

Dziękuję - nagroda już przyszła i z największą przyjemnością zorganizowałam "Babski wieczór" z musicalem "Mamma Mia".
Jeszcze raz dziękuję.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania