Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pedantyzm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pedantyzm

    Zastanawiam się czy u niespełna 2 letniego dziecka mozna stwierdzić czy bedzie pedantem w przyszłości, albo juz jest.
    Moja Majka jest bardzo dokładna i czysta. Tzn. jak ma brudne raczki odrazu każe je sobie myć, jak zobaczy zawiniety róg chodniczka w przedpokoju odrazu leci go poprawiać;
    rajstopki zdjete do spania są ju zbrudne w jej mniemaniu i nie pozwoli sobie ich załozyć po wstaniu
    bardzo lubi chodzić ze szmatka i wszytko wycierać
    nawet jak sie bawi wszytko musi ładnie równo lezeć

    czy to poprostu taki okres

    a jak wasze dzieci ??? czy to moja tylko taki odchyleniec???


    JULA

    MAJA

    OLGA
  •    
       

    #2
    Odp: Pedantyzm

    Majek moja także robi te czynności co Majka.
    Gdy układa misie wszystkie musza być w jednej lini i jeszcze obejrzy je z każdej strony
    Ja się cieszę że jest takim czyścioszkiem niż by miała być brudasem.Choć słyszałam że jest wiek wstrętu do mydła-słyszałaś??
    Amelia 12.03.08

    Skomentuj


      #3
      Odp: Pedantyzm

      Ja u Julki miałam etapy 3 kapieli dziennie a obecnie muszę walczyć o jeden wieczorny. dziewczynka a taki brudas się zrobiła. Ostatnio na czarno paznokcie markerem sobie umalowała i tak po szkole chodziła myślałm ze ja ubije w domu bo pani wychowawczyni sie pyta czy o tym wiedziałam a ja a podobno Julka pani powiedziała że ja jej na to pozwoliłam; kłamczuch


      JULA

      MAJA

      OLGA

      Skomentuj


        #4
        Odp: Pedantyzm

        Majek no widze że mały buntownik CI rośnie hehe
        A co do Majeczki myslę że jest wszystko z nią O.K
        Amelia 12.03.08

        Skomentuj


          #5
          Odp: Pedantyzm

          dziewczyny, myślę, że z waszymi dziećmi jest wszystko ok, bo mój chłopak i zachowuje sie podobnie czasem brakuje mi już sił kiedy biega co 5 minut myć brudne rączki, przy czym moczy całe rękawy i zalewa łazienkę jak ma budne ubranie, to chodzi i mękoli zanim mu je nie wyczyszczę, albo nie przebiorę. ostatnio wypił mleko i na głos zaśmiałam się z niego, że ma wąsy, to pobiegł do łazienki, wycisnął pół pojemnika mydła w płynie i umył sobie nim buzię nie muszę pisać jaki był przy tym wrzask
          co do zabawek, to samochody muszą być równo zaparkowane i nie daj borze, któreś by od normy odbiegało, to jest histeria, to samo jest z książeczkami, ma być równa wieża i już! ze sprzątaniem u nas podobnie, wystarczy, że gazeta leży nie tam gdzie powinna, to od razu biegnie i ją odnosi, paproszka, śmietka wyrzuca do śmieci, a jak coś wyleje, to od razu po szmatę i wyciera. a przy tym komentuje: o jeju!

          Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

          Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




          Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

          Skomentuj


            #6
            Odp: Pedantyzm

            moi generalnie są jeszcze za mali, żeby się przejmować czymś takim, ale powiem wam, że to raczej nic nie znaczy. Mój brat jako dziecko mył rączki nawet po suchym ciasteczku, w piasku nie usiadł,"bo sie zbrudzi", a teraz..... do pedantyzmu raczej mu daleko. Więc chyba to taki okres po prostu.


            Skomentuj


              #7
              Odp: Pedantyzm

              też tak myślę choć nie sprawdziło się to przy mojej sis, od małego była pedantyczna, perfekcyjna w każdym calu i dokładna. nie poszła spać dopóki kapcie nie były równiutko ułożone przy łóżeczku i to jej niestety do dzisiaj zostało

              Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

              Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




              Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Pedantyzm

                Napisane przez Scaarlett Pokaż wiadomość
                dziewczyny, myślę, że z waszymi dziećmi jest wszystko ok, bo mój chłopak i zachowuje sie podobnie czasem brakuje mi już sił kiedy biega co 5 minut myć brudne rączki, przy czym moczy całe rękawy i zalewa łazienkę jak ma budne ubranie, to chodzi i mękoli zanim mu je nie wyczyszczę, albo nie przebiorę. ostatnio wypił mleko i na głos zaśmiałam się z niego, że ma wąsy, to pobiegł do łazienki, wycisnął pół pojemnika mydła w płynie i umył sobie nim buzię nie muszę pisać jaki był przy tym wrzask
                co do zabawek, to samochody muszą być równo zaparkowane i nie daj borze, któreś by od normy odbiegało, to jest histeria, to samo jest z książeczkami, ma być równa wieża i już! ze sprzątaniem u nas podobnie, wystarczy, że gazeta leży nie tam gdzie powinna, to od razu biegnie i ją odnosi, paproszka, śmietka wyrzuca do śmieci, a jak coś wyleje, to od razu po szmatę i wyciera. a przy tym komentuje: o jeju!
                Scaartlett jakbym o moim Julku czytała !!!! Dodam jeszcze, ze jak przychodzimy ze spaceru i naniesiemy pisaku czy błota na przedpokój to zaraz biegnie po szczotkę albo mopa żeby posprzątać.
                Każde wycieranie kurzy, mycie łazienki... on musi mieć swoją szmatkę żeby pomagać.
                Mój z kolei mówi "o jojoj"

                To chyba taki wiek, tym bardziej, że my rodzice wtedy chwalimy, bijemy brawo, a dzieci lubią czuć się ważne, potrzebne
                Julek: 10/3/2008

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Pedantyzm

                  hahahahaha mój jak podpatrzy jak kurze ścieram,albo blaty, to kaze sobie psikac na szmatkę, a ja żeby miał radochę psikam mu Windowsem na niby
                  a z brudem to jest masakra jak wrócimy ze spaceru i go naniesiemy, to jest totalny wnerw hahahahaha.
                  jak juz kiedyś pisałam mieliśmy księdza po kolędzie i naniósł nam błota. mnie szlag trafiał, ale grzecznie nic nie mówiłam, ale moj syn walnął z przerażeniem w oczach prosto z mostu mamuś patrz brud! dużo blota! umyć!hahahaha spaliłam sie ze wstydu, a ksiadz miał minę nie tęgą hahaha

                  Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                  Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                  Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Pedantyzm

                    ja nie mam takich problemów, niestety, a bardzo bym chciała



                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Pedantyzm

                      Mój syneczek ma bzika na punkcie mycia rąk co 3 min. by latał i tylko by się kąpał uwielbia wycierać ze mną kurze, odkurzać, zamiatać ale zabawek nie poukłada i robi wielki bajzel... więc chyba pedantem niezostanie po mamusi





                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Pedantyzm

                        U nas pedantyzm jest rodzinny! Moja babcia, chrzestna (siostra taty)_ i mój tato! Wszyscy pedanci! Ja teź miałam sporo z tej cechy, ale teraz przy dzieciach z braku czasu przymykam oko na wiele niezałatwionych spraw. Choć do dziś zanim usiadę się np. uczyć, albo czytać, to muszę mieć idealny porządek na około

                        Jeśli chodzi o dzieci, to jeszcze są za małe, żeby to stwierdzić...ale geny pewnie do któregoś przeniknęły

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X