Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Poronienie i strata dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Poronienie i strata dziecka Grupa wsparcia dla mam małych aniołków. Wspólna pomoc jest bardzo ważna!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 15-05-2016, 21:10
wyakin wyakin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wyakin.polki.pl

Domyślnie Odp: ciąża po poronieniu

Moja siostra pierwsze dziecko urodziła bez problemu, starając się o kolejne zaliczyła aż 3 poronienia. Na szczęście nie poddała się i doczekała się chłopca.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-05-2016, 21:19
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Zdjęcia: 88

Moja sisostra pierwsze dziecko( nie planowane ) również urodziłą bez problemów, a póżniej jak chcieli mieć drugie to poroniła i raz miała ciążę pozamaciczna. dopiero za trzecim razem sie udało.
Bardzo przeżywała to że im sie nie udaje aż w końcu jak druga siostra zaszła w ciąże to jej też sie udało
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-05-2016, 12:25
Iwonka886 Iwonka886 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Iwonka886.polki.pl

Miasto: Marianowo 1/9 18-421 Piątnica
Zdjęcia: 46

Mojego męża siostra dwie pierwsze ciąże poroniła To była masakra co przeżywali..i nie chcieli badań lekarze porobić bo dopiero po trzecim poronieniu robią Na własną rękę poszukali i znaleźli dobrego lekarza, zaszła w ciążę, dobrał odpowiednie leki i dwa miesiące temu urodziła zdrową córeczkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-07-2016, 14:26
roxi133 roxi133 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
roxi133.polki.pl

Zdjęcia: 4

Też poroniłam i przeżyłam to strasznie. Nie życzę tego uczucia najgorszemu wrogowi nawet. Ale po pół roku znowu mogłam się cieszyć moją niespodzianką,bo to ona mnie uleczyła od tej wielkiej rozpaczy. Wiedziałam,że znów muszę żyć i nie mogę się teraz załamać,bo potrzebuje mnie ten dzieciak rosnący pod serduchem I choć ból w sercu został i zostanie na zawsze to mimo wszystko kolejna ciąża postawiła mnie na nogi i w końcu odzyskałam nadzieję na to,że wszystko będzie dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-12-2016, 17:52
ata-waw_001 ata-waw_001 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ata-waw_001.polki.pl

Zdjęcia: 2

Ja poronilam na wczesnym etapie ciazy. Lekarz powiedzial, ze najewczesniej moge zajsc ponownie w ciaze za 2 cykle. A ja od razu w kolejnym cyklu bylam juz z powrotem w ciazy. Tym razem wszystko w porzadku. Widac tak mialo byc, ze ta pierwsza ciaza nie zostala podtrzymana przez organizm. Druga do konca przebiegala bezproblemowo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-12-2016, 14:20
roksana0592 roksana0592 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
roksana0592.polki.pl

Witajcie
"ciąża po poronieniu" jest bardzo dobrym tematem, moje 2 koleżanki w wieku 22-25 lat ostatnio bardzo starały się o dzieci i poroniły ;/. Jedna z nich cały czas, nie może się pogodzić z utratą maleństwa. Chodziła na różne badania itp. wcześniej też miewała nieregularne miesiączki... ostatnio znalazłam pewien suplement diety, który ma pomóc w regulacji owulacji i odbudować organizm... poleciałam go koleżance, bardzo się tym zainteresowała, same sprawdźcie może, którejś z Was również będzie pomocny
Zostawiam link do strony: http://www.inofem.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 31-12-2016, 17:29
ata-waw_001 ata-waw_001 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ata-waw_001.polki.pl

Zdjęcia: 2

Ja po poronieniu i dowiedzeniu sie o kolejnej ciazy od razu poleciałam do lekarza. On mi wtedy przepisał cos na podtrzymanie ciazy w pierwszych tygodniach. Pomoglo. Albo przynajmniej nie zaszkodzilo
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-01-2017, 19:08
pilarek pilarek jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
pilarek.polki.pl

tak samo jak zaszlam w ciaze po poronieniu to w przyspieszonym tempie poszlam do lekarza, ale nie mialam nic na podtrzymanie ciazy. pozniej troche plamilam to dostalam tabletki, ale tylko na kilka dni i pozniej juz do konca nic nie bralam
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-01-2017, 14:12
weronika_22 weronika_22 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
weronika_22.polki.pl

Dziewczyny, a czy lekarze po poronieniu zlecali wam jakies szczegółowe badania? Sama poroniłam i sporo czytam na ten temat, dużo się mówi o tym, żeby wykonać specjalistyczne badania po poronieniu, że to pomoga w dalszym leczeniu. Zastanawiam się właśnie czy nie udać się do kliniki leczenia niepłodności, żeby być spokojniejszą, bo mój ginekolog niestety nic takiego mi nie zlecił
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-06-2017, 13:33
rybaltki rybaltki jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
rybaltki.polki.pl

Ogólne badania krwi, hormonów tarczycy - czasem problemy z ciążą biorą się z ogólnej kondycji organizmu. Plus wszystkie badania ginekologiczne wykluczające infekcje, nadżerkę itp., analiza moczu. Do tego na pewno suplementacja kwasem foliowym i ewentualnie innymi składnikami (zależy co wyjdzie z badań), np. mama dha premium, którą zalecał mi mój lekarz. Co do udania się do kliniki leczenia bezpłodności, to chyba dobrze jest pogadać najpierw o tym z twoim ginekologiem. Ty nie powinnaś być specjalistką, tylko Twój gine powinien Cię skierować gdzie trzeba.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania