Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Poronienie i strata dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Poronienie i strata dziecka Grupa wsparcia dla mam małych aniołków. Wspólna pomoc jest bardzo ważna!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-11-2013, 11:22
ada211 ada211 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ada211.polki.pl

Domyślnie Odp: ciąża po poronieniu

U nas się udało wreszcie, ciekawe czy utrzymam tą ciąże, ale to dzięki chyba tylko preparatowi - Fertility Support , braliśmy ten lek wraz z moim mężem, jak zaszłam w ciążę to tylko ja teraz biorę aby utrzymać ją.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-01-2014, 22:16
justyna1985r's Avatar
justyna1985r justyna1985r jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
justyna1985r.polki.pl

Miasto: koszalin/okolice
Zdjęcia: 10

ja 31 grudnia wyszłam ze szpitala po 3 poronieniu, i kobiety które nie przeżyły tego nie wiedza co to znaczy, 2 ciąże poroniłam w 7 tyg a ta ostatnią w 12 i musiałam także urodzic, było okropnie bo miałam skurcze porodowe, wody odeszły i musiałm przeć. to był moja 4 ciąża,

Martynka Justyna na swiat przyszla 26.06.2009 o godz 9.00 3350g 54cm

pamietnik martynki http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...a1985r;page:-1

http://martynka------.aguagu.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-01-2014, 16:50
maluszkowa maluszkowa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
maluszkowa.polki.pl

Masz rację DEDI też mam to za sobą... I też w tym samym tygodniu odszedł nasz dzidziuś ... Załamałam się niesamowicie, później rok starania o kolejne dziecko i się udało. Mamy zdrowego wspaniałego synka. Bardzo mi pomogło wsparcie mojego męża ... Tak więc co komu pisane nie wiadomo. Poronienie to jeszcze nie koniec świata. Statystycznie rzecz biorąc kobiety, które poroniły pierwszą ciąże, rodzą zdrowe dzieci i z łatwiej przechodzą ciążę. (może przez to, że ich nastawienie jest już po prostu inne i nie przejmują się jakimiś błahostkami, a że dźwignąć nie mogą, a że tu je łamie, a tu je strzela etc.) Trzymam kciuki!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-04-2014, 09:09
zielone_oko zielone_oko jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
zielone_oko.polki.pl

wiem, że to możliwe... moja siostra po poronieniu urodziła zdrowa córeczkę... ale nie zawsze się udaje :/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-11-2015, 09:03
testolandia testolandia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
testolandia.polki.pl

Zdjęcia: 10

Cytat:
Napisał dominika1608 Zobacz post
Dziewczyny, mam do Was pytanie. Z trudem o tym mówię..., ale w końcu muszę się przełamać... Na początku lutego straciłam Dzieciątko w ósmym tygodniu ciąży i już się nie mogę doczekać, kiedy znów będę w stanie błogosławionym. Czy któraś z Was miła takie bolesne doświadczenia? Jak sobie z tym radziłyście? Czy i kiedy udało Wam się znów zajść w ciążę?
Lekarz po badaniu jest w stanie przewidzieć, kiedy mniej więcej macica znowu będzie w stanie sprostać temu trudnemu zadaniu. Z reguły ( przy wczesnym poronieniu) jest to od 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie daje zielone światło. Pytanie tylko, jaka jest motywacja przyszłych rodziców. Jeśli chodzi tylko o zastąpienie tego zmarłego dzieciątka, to radzę jeszcze się zastanowić, bo to tak nie działa. Na początku owszem wydaje się to super pomysłem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-11-2015, 07:07
szczesliwa00 szczesliwa00 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
szczesliwa00.polki.pl

Zdjęcia: 4

Hej
Ja poroniłam w 7 tygodniu ciąży. Po miesiącu znowu zaszłam w ciąże i teraz jestem mamą półtorarocznej, zdrowej córeczki. Teraz znowu jestem w ciąży. To już 9 miesiąc i w każdej chwili mogę rodzić. Jestem żywym przykładem na to, że nie ma co się załamywać, tylko próbować dalej. Wiem co czujesz, bo sama przez to przechodziłam. Myślałam wtedy, że nigdy nie będzie mi dane zostać rodzicem, a tu proszę mam już prawie dwójkę. Moja rada jest taka, żeby jeśli lekarz pozwoli jak najszybciej postarać się jeszcze raz. Ja tak zrobiłam i się udało mimo, że lekarze zalecają pół roku przerwy. W każdej ciąży będziesz odczuwała lęk i strach o zdrowie maluszka, musisz się na to przygotować. Mam nadzieję, że Ci się uda, tak jak mi się udało. Głowa do góry, choć wiem, że nie jest łatwo. Dasz radę!!
Trzymam kciuki
Zapraszam na mojego bloga: http://szczesliwamama.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-02-2016, 14:31
czekladka24 czekladka24 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
czekladka24.polki.pl

Miasto: Janów Lubelski
Zdjęcia: 54

Poronienie jest strasznym przezyciem dla kobiety, ciężko jest żyć z tą świadomością, ale trzeba żyć dalej. Rozumiem ten stan gdyż przeżyłam to. Wielokrotnie zadajemy sobie pytanie dlaczego, ale nikt nie potrafi odpowiedziec.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-03-2016, 12:49
andziarek andziarek jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
andziarek.polki.pl

Moja mama straciła dziecko w 12 tc, prawdopodobnie syna, miał urodzić się 2 lata po mnie. Los chciał tak, że 3 lata po poronieniu urodziła się moja siostra, a dokładnie w 5 rocznicę tego wydarzenia urodził się mój brat. Czy to przypadek?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-03-2016, 11:20
sasiatko405 sasiatko405 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
sasiatko405.polki.pl

Moja siostra poroniła 2 razy.. zawsze zastanawiała się jak by wyglądała ta dzidzia gdyby się urodziła....
Ale teraz ma 3 letnia dziewczynkę, w której jest całkowicie zakochana
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-04-2016, 12:01
blawatkowa15 blawatkowa15 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 16

Cytat:
Napisał sasiatko405 Zobacz post
Moja siostra poroniła 2 razy.. zawsze zastanawiała się jak by wyglądała ta dzidzia gdyby się urodziła....
Ale teraz ma 3 letnia dziewczynkę, w której jest całkowicie zakochana
Dobrze, że Pan Bóg obdarzył Twoja siostrę tak cennym darem. Moja znajoma poroniła pierwsze dziecko, a później urodziła jeszcze czworo wspaniałych dzieci
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania