Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pasta do ząbków roczniaka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    pasta do ząbków roczniaka

    hej.

    Mam pytanko chciałabym zacząć używać już pasty do zębów ale nie wiem jaka jest dobra dla dziecka 15-miesięcznego.

    Może poradzicie mi coś??
    Jak możecie to podajcie ceny i gdzie można taką pastę kupi.

    Wiem ze taki wątek już jest ale może są jakieś szczoteczki do ząbków maluszków które cieszą się dobrą opinią mam???








    http://mamaczytata.pl/pokaz/9100/sebastian
  •    
       

    #2
    Odp: pasta do ząbków roczniaka

    Ja myje zęby swojej córci pastą elmex. Co do szczoteczki to ci nie pomoge bo ja swoją dostałam i nie pamiętam nazwy.
    Alicja urodziła się 08.09.2009 r. godz. 6.40 waga 2,5 kg wzrost 49cm.





    Aniołek[*]-10 tc- 31.07.2012r.

    Skomentuj


      #3
      Odp: pasta do ząbków roczniaka

      ja tez mam elmex, jest delikatnie mietowa, mamy rowniez signal, ale ona dopiero od 2lat
      a szczoteczka, signal, oral-b lib jordan
      a najlepiej to idz do apteki


      ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




      IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



      ---------------------------------------------------

      Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

      Skomentuj


        #4
        Odp: pasta do ząbków roczniaka

        tak. elmex polecam.
        ja myje od pojawienia się pierwszego ząbka (czyli od 8 miesiąca) a szczoteczkę kupiłam w zwykłym dziecięcym

        Skomentuj


          #5
          Odp: pasta do ząbków roczniaka

          Ja kupuję pastę Bobini (cena to jakieś 5 zł mniej wiecej), a szczoteczkę teraz ma Jordana.
          Łukasz 11.10.2007

          Skomentuj


            #6
            Odp: pasta do ząbków roczniaka

            My również używamy pasty Bobini,ma słodki smak oraz zapach. Elmex to zbyt poważna pasta jak dla 15 miesięcznego dziecka,w tym wieku liczy się głównie kolor i smak

            Skomentuj


              #7
              Odp: pasta do ząbków roczniaka

              Elmex zawiera Olaflur (aminofluorek) - to bardzo dobrze, ale jednocześnie metyloparaben. Nie wszyscy akceptują obecność tego konserwantu w kremach, a co dopiero w paście, którą dziecko połyka.
              Zastępczo dla Elmexu polecam pastę Adent 2-6. Zawiera aminofluorek, tak jak Elmex, i w takiej ilości, jak w Elmexie, w ogóle skład ma bardzo podobny, poza faktem, że NIE MA metyloparabenu. Jako jedyna pasta z aminofluorkiem na rynku (z tych dla małych dzieci).
              Ona jest oficjalnie od 2 lat, ale nie wiem czemu, bo składem od Elmexu prawie się nie różni. Kosztuje 3zł z hakiem za 75ml. Czyli jest dużo tańszy od Elmexu.

              No, a z past bez fluoru: Lavera, Logona truskawkowa. W ostareczności Oral B Stages 1.

              Bobini - zawiera fluorek sodu (nie tak skuteczny, jak aminofluorek) i metyloparaben i kilka innych atrakcji, ogólnie nie polecam.

              Nie no, ja te składy przeanalizowałam wg cosmeticsdatabase.com, nie chce mi się tu tego wypisywać, ale najrozsądniej z past z fluorem wypada Adent 2-6, a z past bez fluoru Lavera dla dzieci i Logona truskawkowa.
              Last edited by Chemical; 06-02-2011, 15:25.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: pasta do ząbków roczniaka

                Chemikal a dla 9 latki co??? jak ma już prawie wszystkie stałe zęby???

                obecnie mamy colodent z cynamonem i truskawkami chyba nie dla dzieci tylko dorosłych a tak to Signal lub Colgate 6+


                JULA

                MAJA

                OLGA

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: pasta do ząbków roczniaka

                  majajula - wiesz, ja wybieram pasty z aminofluorkiem, mówią, że lepsze w profilaktyce próchnicy. Taki mój wybór.

                  Jest ten Elmex 7-12 lat, który zawiera aminofluorek, a w odróżnieniu od swojego odpowiednika dla młodszych dzieci nie zawiera metyloparabenu, i ogólnie OK.

                  A jak Ci zależy na kasie, to możesz kupić ten Adent Super, kosztuje 5zł za tubę 100ml. Też z aminofluorkiem, jak drogi Elmex.

                  Są też inne pasty z aminofluorkiem, m.in. Elgydium czy Tołpa, tylko że ja ich nie znam, więc się nie mogę wypowiedzieć...

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: pasta do ząbków roczniaka

                    My póki co używamy pasty Bobini,oczywiście smakowej bo taka najbardziej smakuje maluchom. Wiadomo,że więcej jest jedzenia takiej pasty niż samego mycia ząbków


                    Pozdrawiam www.amko.com.pl

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: pasta do ząbków roczniaka

                      15 mcy to czas najwyższy na pastę! ja kupuję synowi elmex dla dzieci. Jest dostępny w drogeriach, supermarketach, aptekach...

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: pasta do ząbków roczniaka

                        Pasty dla dzieci, do 4 roku zycia (patrz na opakowanie!).I szczoteczki tez dla najmlodszych maluszkow. Na rynku dostepne sa rozne marki, ja kupuje tubylcze

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: pasta do ząbków roczniaka

                          Moje dzieci myją ząbki pastą Aqafresh,tej samej firmy mają też szczoteczki. Pasta ta nadaje sie dla dzieci od 0-6lat.Moje dzieci chętnie myją nią ząbki.




                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: pasta do ząbków roczniaka

                            Ja kupuję elmex dla dzieci. Zdaje się od 1-6 lat. Moje dzieci bardzo ją lubią
                            Przebieg ciąży
                            Kalendarz ciąży

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: pasta do ząbków roczniaka

                              moja
                              córcia jest teraz w tym wieku i myliśmy jej ząbki również pastą
                              bobini... lekarz stomatolog polecił nam natomiast paste przeznaczoną dla
                              maluchów Nemedent są dwa rodzaje z fluorem i bez my urzywamy bez można
                              ją kupić tylko w aptece a cena to w granicach 12zł za tubkę pasty
                              nakłada się naprawdę nie wiele więc pasty starczy na bardzo długo..
                              Pozdrawiam

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X