Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

czy kupić chustę

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    czy kupić chustę

    Zastanawiam się nad kupnem chusty do noszenia dzieciątka typu bebe lulu, ale słyszałam tyle różnych opinii, że mam mieszane uczucia. Czy mogłybyście mi coś podpowiedzieć? Czy któraś z was używała czegoś takiego i czy naprawdę nosząc w niej dziecko od pierwszych dni życia nie wyrządzę mu tym krzywdy, tzn. chodzi mi o kręgosłup?Będę bardzo wdzięczna za pomoc

  •    
       

    #2
    dziecko powienno lezec na plaskim i twardym wiec nie polecam husty bo wtedy jest zwieniete

    Skomentuj


      #3
      są różne opinie na temat chust, raczej większość pozytywnych

      myślałam nawet o tym, żeby taką zakupić, kiedy z naszym półrocznym synkiem wyjeżdżaliśmy nad morze, ale jakoś tak się nie udało

      rzeczywiście może dla noworodka to raczej nie wskazane (chociaż tego nie wiem na pewno), ale później czemu nie?
      Julek 15.o2.2oo7r



      Skomentuj


        #4
        Dzieci noszone w chuście mniej płaczą.Noszone dzieci są spokojniejsze, ponieważ ich największe potrzeby miłości, ciepła i poczucia bezpieczeństwa są zaspokojone.
        To również uczestniczenie malucha w każdym ruchu bliskiej osoby, ale jednocześnie ochrona przed nadmiarem bodźców wewnętrznych i zewnętrznych.Amerykański pediatra, dr Benjamin Spock, autor książki "Baby and Child Care"- swoistej biblii dla rodziców, podkreśla znaczenie instynktu rodzicielskiego oraz kontaktu fizycznego w wychowaniu niemowlęcia.Opisuje on dwóch lekarzy, Johna Kennela i Marshalla Klausa, którzy w indiańskiej wiosce w Gwatemali całymi miesiącami obserwowali małe dzieci wychowywane w prymitywnych warunkach .Podkreślają oni, że praktycznie nie spotkali tam wymiotujących, płaczących, nerwowych i cierpiących na kolkę niemowląt.Bliskość to najlepsza inwestycja w rozwój malucha!Dzieci noszone w chuście szybciej się uczą Jeśli dzieci spędzają mniej czasu na płakaniu i marudzeniu, to co robią z wolnym czasem? Uczą się! Dzieci noszone w chuście spędzają więcej czasu w stanie cichego czuwania. Jest to stan behawioralny, w którym maluch czuje się najbardziej zadowolony i może najlepiej nawiązywać kontakty z otoczeniem. Można to nazwać optymalnym stanem dla uczenia się. Naukowcy również twierdzą, że dzieci noszone wykazują zwiększoną czujność wzrokową i słuchową.Bliskość to dla dziecka najlepszy życiowy start!
        Dzieci noszone w chuście to pewni swojej wartości dorośli. Zauważyłem w mojej rodzinie, że nasze najbardziej wymagające dzieci - te, które często były noszone na rękach kiedy były małe - wyrosły na najbardziej samodzielne, ze wszystkich moich dzieci! To działa!" dr Sears.Miłość, jaką dajesz dziecku od kiedy pojawi się na świecie, procentuje przez całe jego życie!Dzieci noszone w chuście są bardziej zorganizowane
        W organizmie malucha wszystko jest automatycznie regulowane przez łono matki. Narodziny chwilowo zakłócają tą organizację. Po narodzinach każdy regularny rytm rodziców przywraca tę chwilowo utraconą równowagę.Bicie serca i oddech najbliższych są kontynuacją ruchu i równowagi zapamiętanej z łona matki.
        Dzieci noszone w chuście są mądrzejsze
        Doświadczenia środowiskowe stymulują rozgałęzianie i łączenie się nerwów, co wspomaga wzrost i rozwój mózgu. Dziecko aktywnie uczestniczy w tym co robi matka, a jego rozwijający się mózg przechowuje nieprzebrane doświadczenia, zwane wzorcami zachowań.
        Te doświadczenia można postrzegać jako tysiąca krótkometrażowych filmów ułożonych w neurologicznej bibliotece niemowlęcia, które odtwarzane są, kiedy dziecko przeżywa podobną sytuację przypominającą mu oryginalny „film”.Tak rodzi się mądrość życiowa.Rodzice noszący swoje pociechy w chustach są szczęśliwsi
        Dzięki chuście rodzice stale mogą być z dzieckiem nie rezygnując z codziennych zadań i przyjemności. Chusty przydają się za każdym razem, kiedy nosi się malucha na rękach - zdecydowanie odciąża rękę i kręgosłup zmęczonej mamy, taty lub innej bliskiej osoby.Chusta może zastąpić spacerówkę, fotelik bujany, kojec, plastikowe nosidło, itp.Używa się jej zawsze wtedy, gdy się stoi, chodzi czy też siedz
        Last edited by dorota19791; 01-03-2009, 12:29.

        Skomentuj


          #5
          a co do najmlodszych to slyszalam ze jest to bardzo dobre poniewaz dziecko tak "skulone"przedluza swoja pozycje embrionalna.Ale wybor nalezy do Ciebie. Ja uzywalam.Moja coreczka chowa sie zdrowo i nie ma zadnych klopotow ze zdrowiem...

          Skomentuj


            #6
            Też polecam chustę

            jestem chustomamą od 9 miesięcy i uważam, że to super rozwiązanie

            chustuję synka od pierwszych tygodni życia i rozwija się wspaniale


            pozdrawiam

            Skomentuj


              #7
              jaka najlepiej kupić, kółkową???

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Wlasnie czytalam na temat chust i ponoc najlepiej jest kupic wiazana.
                Osobiscie jestem przeciwniczka chust.
                Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                Skomentuj


                  #9
                  my miałyśmy chuste niemalże od początku, jesteśmy bardzo zadowolone;"). Miałam jak to pisał sikornik,, kółkowa" wiążanych jakoś sie bałam. Teraz melka ma 2 latka i 2 miechy a chuste oddałyśmy w zeszłym miesiacy młodszemu koledze.I naczej pewnie dalej byśmy sie chustowały , bo mamy taka do 15 kg. Ja polecam

                  AMELKA 08.02.2007

                  Skomentuj


                    #10
                    ja sie czaję na taką jak fotka w załączniku, bo ma ładny kolorek, jest kółkowa właśnie i wykonana z lnu
                    Last edited by sikornik; 24-04-2009, 23:24.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      ja chcialam kupic, ale nie kupilam chusty , dostalam nosidelko, ale i tak prawie go nie uzywalam.

                      ale tak z perspektywy czasu nie wiem czy i tak bym ja nosila ? ja duzo lezalam z synkiem, a jak chodzilam to wolalam sie nie obciazac. fakt moje dziecko nie mialo kolek i nie musialam go ciagle bujac.

                      dla starszego na pewno fajna rzecz, bo niewiele da sie robic jedna reka, ale czy wtedy z nowu nie uzalezniamy dziecka tylko od siebie... nie wiem, ja sobie radze bez, ale mam malutkie mieszkanie wiec to tez inna sprawa.
                      napewno fajna chusta jest na spacery po bezdrożach, mamy(tez dostane) nosidlo alpinusa i niby fajnie, ale jak spi to taki zawieszony, a w chuscie by mu bylo wygodniej.

                      Skomentuj


                        #12
                        kupić kupić, ja jakoś zacofana byłam i nie kupiłam, potem jak mnie olśniło
                        to już dzieć za duży był. Przy następnym bedzie to jeden z pierwszych zakupów i obowiązkowo wiązaną.
                        Ale może być taka, może być kółkowa, nie ma znaczenie, mamie ma być
                        wygodnie w noszeniu, w zakładaniu.
                        Należy pamiętać aby Maluch był prawidłowo noszony a nic się nie stanie,
                        nawet noworodkowi.

                        Zresztą Dotka mnóstwo informacji zamieściła
                        Julek: 10/3/2008

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: czy kupić chustę

                          ja tez sie wachalam ale glownie ze wzgledu na cene bo 200 zl to dla duzy wydatek
                          ale znalazlam za troche ponad 100 z womaru zaffiro be close i do tego nowa i tak sie zaczela moja przygoda z noszeniem dzidzi w chuscie

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: czy kupić chustę

                            Hej, a ja chciałam zapytać o wiązanie chust bo mam jedną z tych chust tylko czy do wiązania tego jest potrzebna jedna osoba, czy dwie? Domyślam się, że w miarę obycia się z chustą wiązanie pewnie idzie coraz łatwiej, ale mnie chodzi o same początki. Dam sobie radę sama? A może są jakieś specjalne, łatwiejsze metody dla niedoświadczonych?
                            Rodzaje kawy, gatunki kawy, ekspresu i wszystko, co jest związane z kawą - to właśnie znajdziesz na Kawiarnia Cafe - zapraszam!
                            ___

                            TATUAZE.NET.PL - tatuaże, forum o tatuażu, generator napisów na tatuaż

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X