Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Niemowlę > Chrzest
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 03-03-2011, 12:58
MamaNaEtacie MamaNaEtacie jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
MamaNaEtacie.polki.pl

Zdjęcia: 6
Domyślnie Prezent na chrzciny

Mam problem z prezentem z okazji chrztu świętego.
Mam być mamą chrzestną dla córki przyjaciółki. Dziewczynka ma już ponad dwa latka.
Co podarować takiemu dziecku? Wydaje mi się że prezent dla tak dużego dziecka z tej okazji powinien być inny niż sztampowy wisiorek z krzyżykiem.
I jeszcze jedno pytanie...ile w tej chwili powinno się podarować w tzw. kopercie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-03-2011, 13:46
czachowskaa czachowskaa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
czachowskaa.polki.pl

Domyślnie Odp: Prezent na chrzciny

Moim zdaniem takie dziecko nie zrozumie jaką wartość ma taki krzyżyk na łańcuszku, ale z drugiej strony to taki prezent akurat na chrzciny. Więc może warto zastanowić się i kupić coś oprócz takiego krzyżyka, np. jakąś lalkę.
A co do "koperty", to zależy tylko od tego ile jesteś w stanie dać, bo najgorsze jest dawanie "na siłę", ale myślę że chyba nie mniej niż 100 - 150zł. tym bardziej, że "koperta" to bardziej prezent dla rodziców niż dziecka
Pozdrawiam i życzę trafnej decyzji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-03-2011, 15:33
ja-mamusia ja-mamusia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ja-mamusia.polki.pl

Zdjęcia: 17

chrzest nasza mloda miala w wieku 22 miesiecy...
dostala raczej koperty (nie poszly dla nas, poszlismy z mala do sklepu i zrobila sobie zakupy takie jakie chciala...) od chrzestnej dostala medalik z imieniem i data chrztu na odwrocie, zloty, piekny a od chrzestnego srebrna grzechotke z data urodzin, godzina i waga, chrzestni nie dawali kasy bo dali prezenty... a maly mial 1miesiac i dostal od chrzestnej srebrny smoczek z data narodzin, godz i waga, ten smoczek jest na pierwszy zabek od chrzestnego kase, to tez poszlo tylko i wylacznie na niego!
Nie kumam jak mozna brac dla siebie kase ktora dziecko dostaje na urodziny, chrzest, komunie czy z innej okazji... teraz postanowilismy, ze jak dostana jakies pieniazki to jak bedzie juz calkiem spora sunka to zabierzemy ich do sklepu, zeby wziely co chca, naewt jak mialoby to byc 10zeszytow, pluszak i dlugopis... to w koncu ich kasa
dostali od jednych gosci ciuszki, no i oczywiscie mnostwo slodyczy i kwiatki

od gosci mieli od 50 do 150zl w kopertach
a maly od chrzestnego dostal 300czy 400zł

pamietaj, ze prezent od chrzestnych ma byc symbolem tego wielkiego dnia a nie czyms co sie moze szybko znudzic

ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g

IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g

---------------------------------------------------

Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

Ostatnio edytowane przez ja-mamusia : 03-03-2011 o 15:39.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-03-2011, 16:36
pieczulka's Avatar
pieczulka pieczulka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pieczulka.polki.pl

ja mojej córce chrzestnej dałam ksiażkę "modlę się jak Jezus" i obrazek na sciane z MBCzęstochowską,medalik/krzyzyk wybierzemy juz razem w wieku okolo komunijnym, teraz i tak nie nosi.ale ona miala miesiac jak byla chrzczona.

dzieci na chrzty dostaly medaliki,krzyzyki, ryngraf , aniola stróża ,biblie bo nie mielismy zadnej w domu.jakies ciuszki, i grzechotki,piekny kocyk, no byli mali wiec prezenty byly symboliczne lub uzytkowe.kase tez dostali, i poszla na rzeczy dla dzieci potrzebne,wiesz jak ktos moze sobie pozwolic na skladowanie tej kasy to fajnie, ale nie kazdy tak ma i nie widze w tym nic zlego, z komunia to co innego, to jest juz tylko dziecka kasa.

jak to dwuletnia pannica, to moze to byc medalik (ale np na rzemyku czy gumce, np srebrny, jak zgubi nie bedzie zalu), moj czasem nosi medalik na gumce (ma 3latka) jak cos go najdzie.
obrazek na sciane, a dla dziecka jakis drobiazg ew, zapytac rodzicow co mala by chciala, ew czego nie ma. gotowka to nie obowiazek, a jak dajesz gotowke to raczej juz bez prezentu(no chyba ze Cie stac) ale nie ma co za bardzo szalec, lepiej potem pamietac o roznych szczegolnych dniach, np dzien dziecka, dziecku pieniadze i tak nie robią ... no moze troche ale one nie widza w tym wieku roznicy czy to 10zl czy 100zl, wazne ze papierek
Nieprzeczytane 03-03-2011, 17:05
majajula's Avatar
majajula majajula jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
majajula.polki.pl

Miasto: Piaseczno
Zdjęcia: 26

ja np. nie byłabym zadowolona ze smoczka czy łyżeczki czy innej pamiątki chrzcielnej którą można powiesić lub postawić jak dla mnie to takie "kurzołapy"
wolę już książeczki pamiątkowe gdzie mogą się wpisać goście ksiądz udzielający sakramentu itd.
moje dziewczyny dostały kasę którą im zabraliśmy i włożyliśmy na PSO i wypłacą sobie tą kasę jak pójdą na studia albo jak zechcą kupić sobie mieszkanie (część kasy to lokata część idą w aukcje)
przed nami kolejne chrzciny i komunia i z kasą zrobimy to samo.
a co do medalika ja osobiście mam 2. Jeden ze chrztu drugi z komunii i żadnego nie noszę także dla mnie to taki sobie prezent. Zresztą pamiętam jak go dostałam... zero radości

a dla takiej 2 latki to oprócz pamiatki książeczki np dałabym kasę bo rodzice wiedzą najbardziej co dzieciom potrzeba i jakąś zabawkę aby małej też było miło

JULA

MAJA

OLGA

Ostatnio edytowane przez majajula : 03-03-2011 o 17:07.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-03-2011, 11:34
czachowskaa czachowskaa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
czachowskaa.polki.pl

Droga ja-mamusia.
Nie chciałam nikogo urazić pisząc, że "koperta" to prezent dla rodziców. Miałam raczej na myśli to, że małe dziecko nie rozumie co to są pieniądze i nie zna ich wartości, więc to my, ich rodzice robimy z nich pożytek kupując coś naszym szkrabom
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-03-2011, 23:00
bedaj bedaj jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
bedaj.polki.pl

Zdjęcia: 2

Jesli chcesz żeby dziewczynka miała pamiatkę możesz kupić jedną z pieknie wydawanych książek np. " Księga moich pierwszych modlitw" albo coś w podobnym guście. W kopertę słyszałam, że ok. 100-150 zł, ale nie wiem jak to sie kształtuje w przypadku bycia rodzicem chrzestnym. Poza tym nie to jest chyba najważniejsze. Nie wiem jakie są zwyczaje w rodzinie, w której masz byc chrzestną, ale u nas nie ma jakiegos specjalnego parcia na prezenty, zwłaszcza z okazji Chrztu Świętego.
Pozdrawiam i życzę radości z pełnienia roli mamy chrzestnej
Załączone Grafiki
File Type: jpg jeden procencik.jpg (20.6 KB, 2 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez bedaj : 06-03-2011 o 23:22.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 31-03-2011, 00:42
Rozyczka27 Rozyczka27 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Rozyczka27.polki.pl

Wybierając akcesoria dla dzieci i niemowląt warto przejrzeć branżowe strony, zawierające opinie specjalistów. Nie ma sensu kierować się sugestiami anonimowych użytkowników, bo mogą one przynieść więcej szkody niż pożytku. Przykładowo śliniaczki mogą pochodzić od nieznanego producenta i być wykonane z materiałów wywołujących alergię u wrażliwych bobasów. Więc ja i na to zwracam uwagę, jak kupuję cokolwiek dla córki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-04-2011, 17:30
Amko Amko jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Amko.polki.pl

A nie lepiej byłoby po prostu zapytać rodziców czego potrzebują dla swojego dziecka? Tym sposobem możesz kupić praktyczny prezent,który ucieszy wszystkich. Szeroki wybór prezentów dla dziecka jest w naszym sklepie www.amko.com.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-01-2013, 17:36
Bebito_pl Bebito_pl jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Bebito_pl.polki.pl

A może kupić coś z czym dziecko mogłoby poszaleć na podwórku. Myślę tu np hulajnodze. Hulajnoga Mini jest stworzona specjalnie dla najmłodszych dzieci. Jest lekka, solidnie wykonana, idealna dla początkujących. Myślę, że taki prezent na pewno by się jej spodobał.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania