Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady położnej
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady położnej Położna najlepiej pomoże, objaśni i nauczy - o ciąży, porodzie i połogu dowiesz się najwięcej w tym wątku. Zadaj pytanie ekspertowi! Być może któraś z mam już borykała się z takim problemem - prosimy o doradzanie sobie wzajemnie!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 05-05-2014, 23:13
kubasbarb kubasbarb jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kubasbarb.polki.pl

Domyślnie Blizna po cięciu cesarskim

Witam
Jak dbać o bliznę po cięciu cesarskim ? Moja koleżanka została poinfomowana żeby poczekać jak się ona całkowicie wygoi i dopiero potem można stosowac kremy na bliznowce. Drugi lekarz za powiedział, że to był bład z tym czekaniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-05-2014, 16:24
A.Winiarczyk's Avatar
A.Winiarczyk A.Winiarczyk jest offline
Ekspert Babyonline.pl

Zobacz mój nowy profil
A.Winiarczyk.polki.pl

Domyślnie Odp: Blizna po cięciu cesarskim

Witam
W mojej opinii obaj lekarze mieli rację, jednak odpowiadając na to pytanie właściwie należałoby się zapytać pacjentki jaki preparat chce lub zamierza stosować, bowiem są na rynku dostępne maści i kremy na blizny i bliznowce, które różnią się swoim składem i zastosowaniem. Maści i plastry silikonowe można stosować na świeżą bliznę, czyli praktycznie po zdjęciu szwów. Natomiast maści zawierające w swoim składzie wyciąg z cebuli morskiej, heparynę czy masę perłową, znane pewnie większości jako Cepan czy Contactubex, według dermatologów należy zacząć je stosować po ok 8 tygodniach od zabiegu operacyjnego.
Według najnowszych standardów lekiem pierwszego rzutu w zapobieganiu nieprawidłowego bliznowacenia są właśnie preparaty na bazie silikonu. Oprócz sprawdzonych właściwości leczniczych są wygodne w stosowaniu, nie brudzą bielizny i są najczęściej bezzapachowe.

Pozdrawiam
Nieprzeczytane 14-07-2014, 20:52
gohatys gohatys jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
gohatys.polki.pl

A co z bliznami wew. czyli na macicy i powłokach brzusznych. Czy tu też stosuje sie jakąś profilaktyke.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-07-2014, 23:48
panitereska panitereska jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
panitereska.polki.pl

Cepan jest dobry tylko strasznie śmierdzi ... cebulą
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-07-2014, 09:56
A.Winiarczyk's Avatar
A.Winiarczyk A.Winiarczyk jest offline
Ekspert Babyonline.pl

Zobacz mój nowy profil
A.Winiarczyk.polki.pl

Macica i wewnętrzne powięzi zaopatrzone są szwami, które same się rozpuszczają w odpowiednim czasie. Profilaktyka jaką możemy zastosować to, ograniczenie obciążeń, czyli dźwigania, podnoszenia ciężkich rzeczy oraz unikanie wzmożonej aktywności fizycznej, ćwiczeń gimnastycznych zwłaszcza tych angażujących brzuch, nawet do pół roku po cieciu cesarskim
Nieprzeczytane 15-07-2014, 17:28
betiwu betiwu jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
betiwu.polki.pl

A masaże? Czy też unikać? Ja szczerze mówąć pozwalałam sobie na masaże i bliznę nadal mam wcale nie małą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-07-2014, 23:15
cela84 cela84 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
cela84.polki.pl

Ja zaczęłam biegać i chodzić na siłownię wcześniej niż po pół roku. Czy zaprzestać? Szczerze mówiąc trochę się przestraszyłam...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-07-2014, 18:08
ninoczka90 ninoczka90 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
ninoczka90.polki.pl

Myślę, że skoro dobrze się czułaś to wszystko w porządku. Ja lubię jogę, myślę, że każda forma ruchu dobra. Byle się nie przeforsować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-07-2014, 18:48
koryto koryto jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
koryto.polki.pl

Cytat:
Napisał A.Winiarczyk Zobacz post
Witam
W mojej opinii obaj lekarze mieli rację, jednak odpowiadając na to pytanie właściwie należałoby się zapytać pacjentki jaki preparat chce lub zamierza stosować, bowiem są na rynku dostępne maści i kremy na blizny i bliznowce, które różnią się swoim składem i zastosowaniem. Maści i plastry silikonowe można stosować na świeżą bliznę, czyli praktycznie po zdjęciu szwów. Natomiast maści zawierające w swoim składzie wyciąg z cebuli morskiej, heparynę czy masę perłową, znane pewnie większości jako Cepan czy Contactubex, według dermatologów należy zacząć je stosować po ok 8 tygodniach od zabiegu operacyjnego.
Według najnowszych standardów lekiem pierwszego rzutu w zapobieganiu nieprawidłowego bliznowacenia są właśnie preparaty na bazie silikonu. Oprócz sprawdzonych właściwości leczniczych są wygodne w stosowaniu, nie brudzą bielizny i są najczęściej bezzapachowe.

Pozdrawiam
Używałam i cepanu i silikonowych i niestety nie widziałam różnicy...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-07-2014, 19:35
sebajedrzejc sebajedrzejc jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
sebajedrzejc.polki.pl

Taka blizna musi się sama zagoić, a na to trzeba dugo czekac. Ale ślad pewnie zostanie na zawsze, nie łatwo go usunąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania