Wróć   Forum Mamotoja.pl > Zakupy > Zakupy dla ciążarnej mamy i niemowlaka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zakupy dla ciążarnej mamy i niemowlaka Wyprawka, torba do szpitala, wybór wózka

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 01-03-2014, 11:54
Trilli_pl Trilli_pl jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Trilli_pl.polki.pl

Domyślnie Odp: Urządzamy pokój dla dziewczynki

Wraz z wiekiem zmieniają się także gusta naszego dziecka i pamiętajmy o tym podczas urządzania pokoju dla chłopca lub dziewczynki. Akurat powyzsze są dosyć uniwersalne w białym kolorze. Pomyślcie także o ciekawej fototapecie na ścianę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-09-2014, 19:43
karolka31 karolka31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
karolka31.polki.pl

Moim zdaniem najlepiej kupować meble nieco na wyrost.
Czyli nie typowo dziecięce, ale już młodzieżowe.
Znacznie łatwiej znaleźć wtedy meble w dobrej cenie. Przykładowo, w Black Red White można teraz kupić chociażby łóżka młodzieżowe 10 % taniej: http://www.brw.com.pl/lozka/?m=4,pokoj-mlodziezowy. Wychodzi korzystnie, tym bardziej, że takie łóżka posłużą dziecku co najmniej przez kilka lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-10-2014, 10:51
Trilli_pl Trilli_pl jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Trilli_pl.polki.pl

Z jednej strony racja,ale z drugiej też nikt nie kupi mebli dla nastolatka do pokoju dziecka które niedawno przyszło na świat czy ma 2-3 latka bo to mija się z celem. Co jakiś czas komplet się zmienia i nie warto porywać się na te najdroższe zestawy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-10-2014, 08:27
Anis81 Anis81 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Anis81.polki.pl

Proponuje poszperać w necie i Ikei.
Kiedy dowiedzieliśmy się że mała przyjdzie na świat zastanawialiśmy się nad przerobieniem małej sypialni na pokoik dla dziudziusia, w brew pozorom nie był to różowy kolor na ścianach z wymalowanymi ksieżniczkami
lecz piękny ciepły żółty a meble w kontrastowym brązie, łóżeczko klupś a pojemną szafę kupiliśmy.... biurową węższa i wiele tańsza a przede wszystkim pojemna, obecnie mała kończy niebawem 3 latka jedyne co dokupiliśmy to regał ikea położony poprzecznie jest świetnym miejscem na ksiażki czy też maskotki a co najważniejsze mała ma do wszystkiego swobodny dostęp, bo przecież o to chodzi w pokoiku dziecięcym
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-10-2014, 11:59
anulenka6 anulenka6 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
anulenka6.polki.pl

Zdjęcia: 116

Też jest za poszperaniem w Ikei. Można tam znaleźć fajne rzeczy za naprawdę rozsądną cenę. Też raczej postawiłabym na meble troszkę na wyrost by za powiedzmy 3 lata ich nie zmieniać . Ja mam akurat synka, i nie chciałam malować mu ścian na niebiesko we wzorzyste i kolorowe samochody, a dziewczynce nie pomalowałabym na róż z księżniczkami. Dziecko w tym pokoju ma też spać, więc potrzebuje spokoju, wyciszenia. Ma być też przytulnie, a ciężko przy takich pstrokatych ścianach. U nas jest ciepła, pastelowa brzoskwinia. Bardzo mi się podoba, w sypialni też taki mamy
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-10-2014, 12:04
agibee's Avatar
agibee agibee jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agibee.polki.pl

Miasto: Bydgoszcz
Zdjęcia: 187

My niedawno robiliśmy remont. Z pokoju typowo dziewczęcego trzeba było zrobić pokój uniwersalny zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Meble akurat mieliśmy białe więc one zostały ale ściany są w delikatnym miętowym kolorze. Wszystko wygląda bardzo świeżo i nieprzytłaczająco

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-2014, 11:31
lululaj_pl lululaj_pl jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
lululaj_pl.polki.pl

Urządzając pokój dla dziewczynki należy skupić się przede wszystkim na kolorystyce ścian oraz dobrych,ładnych i solidnych mebelkach bo to ma moim zdaniem kluczowe znaczenie,akurat tym się zajmujemy więc chętnie pomożemy i doradzimy na forum.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-2014, 20:02
rabunia89 rabunia89 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
rabunia89.polki.pl

Przy urządzaniu pokoju pomógł nam architekt- http://architekt-wnetrz.info/ Nie bardzo mieliśmy czas na projektowanie. Pokój naszej córeczki wygląda ślicznie. Ściany w pudrowym różu, białe meble, różowe dodatki. Jest cudowny!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-10-2014, 11:35
ania56 ania56 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ania56.polki.pl

Wiem, że w pokoju dla dziecka powinno sie mebelkami urządzic przytulnymi, dziecięcymi mebelkami ale niestety mam tak małe mieszkanko, ze jestem zmuszona oprócz dziecięcych mebelków :wepchnąć" tam szafe z drzwiami przesuwnymi. Nie mam miejsca na umieszczenie jej ani w drugim pokoju ani nawet na korytarzu a jednak jest to praktyczne -duzo pomoeści i jest całkowiecie zakryta. Chciałabym jednak nie popsuć do końca dziecięcego klimatu i wybrać coiś pasujacego do pokoju. mebelki dziecko ma białe, wykładzine jasno zielona a ściane beżową. Teraz myślę o drzwiach zupełnie z lustra ale znów nie wiem czy to przy dziecku bezpieczne. Które z tych: http://www.leroymerlin.pl/garderoba-...uwne,a730.html bedą waszym zdaniem pasowały najbardziej do pokoju dziecięcego?? Będę wdzięczna za rady.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-10-2014, 00:02
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81

Cytat:
Napisał ania56 Zobacz post
Wiem, że w pokoju dla dziecka powinno sie mebelkami urządzic przytulnymi, dziecięcymi mebelkami ale niestety mam tak małe mieszkanko, ze jestem zmuszona oprócz dziecięcych mebelków :wepchnąć" tam szafe z drzwiami przesuwnymi. Nie mam miejsca na umieszczenie jej ani w drugim pokoju ani nawet na korytarzu a jednak jest to praktyczne -duzo pomoeści i jest całkowiecie zakryta. Chciałabym jednak nie popsuć do końca dziecięcego klimatu i wybrać coiś pasujacego do pokoju. mebelki dziecko ma białe, wykładzine jasno zielona a ściane beżową. Teraz myślę o drzwiach zupełnie z lustra ale znów nie wiem czy to przy dziecku bezpieczne. Które z tych: http://www.leroymerlin.pl/garderoba-...uwne,a730.html bedą waszym zdaniem pasowały najbardziej do pokoju dziecięcego?? Będę wdzięczna za rady.
w kwestii drzwi przesuwnych szklanych ważne aby było to szkło bezpieczne klejone na płycie - mąż jest stolarzem i my w domku mamy szafe z dzrwiami szklanymi i Zosi zdarzy sie w nia uderzyć zabawką ale nic sie z nimi nie dzieje, a jesli by stukneła mocniej to szkło nie posypie sie na nią bo jest wklejone ta taśmach na druga cieńsza płyte pod lustem wiec powstanie tylko rysa - i takie drzwi szklane sie stosuje przy dzieciach, drzwi szklane optycznie powiększa pokoj, jesli natomiast zdecydujesz sie na płyte to polecam mjasne kolory drzewa boo na ciemniejszej fakturze dzieci strasznie odbijaja paluszki i bardzo to widac jak cos to chetnie sluże radom
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania