Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady położnej
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady położnej Położna najlepiej pomoże, objaśni i nauczy - o ciąży, porodzie i połogu dowiesz się najwięcej w tym wątku. Zadaj pytanie ekspertowi! Być może któraś z mam już borykała się z takim problemem - prosimy o doradzanie sobie wzajemnie!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 16-02-2015, 15:28
jjmka jjmka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jjmka.polki.pl

Zdjęcia: 40
Domyślnie Odp: 7 tydzień i ciąży i żadnych objawów

Super olaa27!! Gratulacje!!
Ciesz się ze nie masz objawów, myślę że dzięki temu będziesz mogła się bardziej ciążą cieszyć a nie wisieć na sedesie ja objawów nie miałam i nie narzekam!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-02-2015, 15:40
olaa27 olaa27 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
olaa27.polki.pl

Dziękuję szczerze to czułabym się lepiej psychicznie i tak bardziej w ciąży, jakbym miałą objawy
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-02-2015, 15:41
pradip pradip jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pradip.polki.pl

Zdjęcia: 36

Olaa jeśli lekarz po usg twierdzi że wszystko jest ok to nic tylko się cieszyć. Sama też ani razu nie wymiotowała,nie czułam się senna, dosłownie kilka razy miałam zgagę ale za to kręgosłup nadganiał za wszystko inne :/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-02-2015, 13:44
donat_ka's Avatar
donat_ka donat_ka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
donat_ka.polki.pl

To tylko się cieszyć należy
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-02-2015, 15:01
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81

Cytat:
Napisał pradip Zobacz post
Olaa jeśli lekarz po usg twierdzi że wszystko jest ok to nic tylko się cieszyć. Sama też ani razu nie wymiotowała,nie czułam się senna, dosłownie kilka razy miałam zgagę ale za to kręgosłup nadganiał za wszystko inne :/
mnie mdłości długo trzymały, ale też na szczęscie nie wymiotowałam - zgada męczyła mnie strasznie, mi dokuczala strasznie rwa kulszowa ;/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-02-2015, 23:03
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Zdjęcia: 88

ja na początku ciąży również nie miałam żadnych dolegliwości i to zarówno w pierwszej jak i drugiej. Ciesz się tym puki możesz po później może dopaść cię zgaga, zmęczenie, senność...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-02-2015, 08:42
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pradip.polki.pl

Cytat:
Napisał 27otsifem Zobacz post
mnie mdłości długo trzymały, ale też na szczęscie nie wymiotowałam - zgada męczyła mnie strasznie, mi dokuczala strasznie rwa kulszowa ;/
Rwa kulszowa to mało przyjemny dodatek do ciąży :/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-02-2015, 14:56
edda88 edda88 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
edda88.polki.pl

Miasto: Belgia
Question 6 tyd ciąży, a objawy ustąpiły.

Witam

Jestem w 6 tygodniu ciąży, potwierdzonej zarówno testem ( a raczej cała ich seria ) oraz badaniem ginekologicznym. Praktycznie od samego zapodlodnienia miałam objawy tj., nabrzmiałe i wrażliwe na dotyk piersi, ból w podbrzuszu (wynikający z powiększania sie macicy), senność i mega rozdrażnienie.

Po badaniu usg wszystko było okey. Zarodek miał 2,1 mm a serduszko już biło (to była końcówka 5 tyg). Kilka 6 dni temu miałam plamienia (biały śluz z odrobina żółtego) i od razu pobiegłam do szpitala na badania. Okazało sie, ze to jest normalne a moja fasoleczka dalej sie rozwija i serduszko bije. Spanikowała, ale wole być czujna niż obojętna.

Dzisiaj jest 1 dzien kiedy nie mam żadnych objawów ciąży! I jestem lekko przerażona moje piersi zarówno po nocy jak i w ciagu dnia nie są nabrzmiałe, delikatnie tylko bobolewaja po bokach, w brzuchu "nic" nic sie nie dzieje, nie dokucza żaden ból. W dodatku przeszło mi rozdrażnienie i wieczna ochota na sen.

Strasznie sie boje ze coś złego dzieje sie z moja fasolka (( na badanie hcg mogę udać sie dopiero po weekendzie, a kolejna wizytę u lekarza mam za niecałe 2 tygodnie.

Czy któras z Was rownież miała takie objawy? A pózniej automatycznie ich brak?
Wiem, ze powinnam sie cieszyć, ze nic mnie nie boli, nie dokucza ale byłam jednak spokojniejsza gdy te bóle mi towarzyszyły wiedziałam, ze coś sie dzieje )

Napiszcie proszę,jak było z objawami u Was w pierwszych tygodniach ciąży.
To moja pierwsza ciąża, oczekiwana i w końcu wyczekana! Dlatego boje sie i wiecznie obserwuje swoje ciało :/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-02-2015, 15:17
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pradip.polki.pl

Domyślnie Odp: 6 tyd ciąży, a objawy ustąpiły.

Jak dla mnie Twoje obawy są zrozumiałe W miesiącu kiedy nam się udało nie czułam nic szczególnego do tego dopadła mnie choroba i sprawdzając wynik bety stwierdziłam, że to pewnie wynik gorączki i poszłam spać Większość ciąży przeszłam wręcz bezobjawowo, ani razu nie tuliłam kibelka, nie zasypiałam na stojąco, nie miałam zachcianek za to teraz na toaletę nie mam czasu, zasypiam na stojąco i zachcianek mam masę bo marzę o kąpieli, ciepłej herbacie i chwili spokoju ale jestem najszczęśliwszą kobietą pod słońcem bo w zamian za to mam przy sobie mojego małego łobuziaka Tak więc niech i Twoja ciąża płynie spokojnie i bezobjawowo :*
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-02-2015, 15:21
edda88 edda88 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
edda88.polki.pl

Miasto: Belgia
Domyślnie Odp: 6 tyd ciąży, a objawy ustąpiły.

Oh! Troszkę mnie uspokoiłas bo na myśl przychodziły mi już najgorsze myśli (obumarcie zarodka, zbliżające sie poronienie) które w ciazy są "zakazane".
Za niecałe 2 tygodnie mam nadzieje, ze ponownie ujrzę i usłyszę serduszko mojego maleństwa

I jeśli rzeczywiście,będę zaliczała sie do kobiet które (póki co) tak łatwo przechodzą początki ciazy, to powinnam być jeszcze bardziej szczęśliwa ))

I sama nie mogę sie już doczekać, jak będę sie nie wysypiać ale mój maluszek będzie już z nami ))))
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania