Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady położnej
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady położnej Położna najlepiej pomoże, objaśni i nauczy - o ciąży, porodzie i połogu dowiesz się najwięcej w tym wątku. Zadaj pytanie ekspertowi! Być może któraś z mam już borykała się z takim problemem - prosimy o doradzanie sobie wzajemnie!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 06-09-2015, 20:09
marchm marchm jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
marchm.polki.pl

Domyślnie Ból w dole brzucha.

Witam,

jestem w 38 tyg. pierwszej ciąży, tak wynika z miesiączki, termin mam na 19 września z usg. Dzisiaj od rana pobolewa mnie brzuch, a raczej tak ciągnie, dość mocno odczuwam to ciągnięcie z prawej strony. Czy powinnam z tym się udać do lekarza, czy jest to normalne? Ból się nie zmienia, ani nie jest słabszy ani silniejszy, nie można też powiedzieć by towarzyszyły temu jakiekolwiek "policzalne" skurcze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-09-2015, 22:27
psc_olka psc_olka jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
psc_olka.polki.pl

Zdjęcia: 4
Domyślnie Odp: Ból w dole brzucha.

Może Maleństwo się jakoś tak ułożyło, że naciska na coś i Cie boli, jak Cie to niepokoi to najlepiej idź do lekarza, ja na pewno bym tak zrobiła.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-09-2015, 15:07
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
marchm.polki.pl

Poczytałam jeszcze na innych forach, wzięłam ciepłą kąpiel, poleżałam wygodnie w łóżku i przeszło. Może rzeczywiście mała się jakoś ułożyła inaczej, w sumie dużo się rusza ostatnio teraz jest wszystko w porządku, pozostaje czekać na rozwiązanie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-09-2015, 23:49
Member

Zobacz mój nowy profil
psc_olka.polki.pl

marchm to twoja pierwsza ciąża? Masz już wybrane imię dla córeczki?
Moja córeczka ma już 17 miesięcy, ale ciąże pamiętam jak by to było wczoraj szkoda, że czas tak szybko leci. Fajnie ją było mieć zawsze przy sobie :P choć pod koniec ciąży już było ciężko.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-09-2015, 10:34
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
marchm.polki.pl

Tak, pierwsza, imię wybrane, będzie Aniela. Już bym chciała urodzić, bo mi ciężko, ale coś mi się wydaje, że nie urodzę w terminie, nic się nie dzieje. Brzuch się jeszcze nie opuścił innych objawów też nie ma
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-09-2015, 23:02
Member

Zobacz mój nowy profil
psc_olka.polki.pl

U mnie też się nic nie zapowiadało pordu, dużo chodziłam, brałam ciepłe prysznice, a nagle odeszły wody i poród się zaczął. Gdybym była w domu to pewnie wypróbowałabym naturalna metodę jaką jest seks lub stymulacja brodawek, ale byłam w szpitalu.

Piękne imię, też myślałam o nim, w serialu Prawie Agaty jedna z bohaterek miała właśnie takie .
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-09-2015, 11:26
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
marchm.polki.pl

No właśnie seks, muszę wziąć się do roboty a już razem z mężem tak bardzo jesteśmy zniecierpliwieni, mam nadzieję, że nie przeciągnie się to na kolejne dwa tygodnie... Nie oglądam Prawa Agaty, ale ja przeglądałam księgę imion i tak mi się symbolika spodobała i fakt, że w moim otoczeniu nie ma nikogo o tym imieniu, więc nie mam jakichkolwiek skojarzeń z nim
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-10-2015, 21:32
zoffinnka zoffinnka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
zoffinnka.polki.pl

Mnie jakiś czas bolał brzuch i okazało się, że to wrzody żołądka. Gdyby nie szybka pomoc lekarzy to nie wiem jakby się to skończyło. Nie można bagatelizować żadnych objawów bo nigdy nie wiadomo na 100% o czym sygnalizuja.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-12-2015, 23:49
justyna612 justyna612 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
justyna612.polki.pl

z doświadczenia wiem że wszelkie niepokojące objawy należy bezzwłocznie zgłaszać do lekarza ponieważ online nikt nie może tak na prawdę pomóc i tylko lekarz który prowadzi ciążę najlepiej w takiej sytuacji doradzi
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-12-2015, 13:21
blawatkowa15 blawatkowa15 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 16

Zgadzam się z Justyną. Nie należy bagatelizować żadnego bólu w ciąży. Moja chrzestna-położna zawsze przestrzegała mnie bym zwracała uwagę na każdy niepokojący objaw. Powiedziała, że szczególnie w pierwszym trymetrze ciąży trzeba reagować bardzo szybko. Sama poroniła ok. 10. tygodnia ciąży, bardzo szybko pojechała do szpitala, ale było już za późno. Podobno lekarz zbyt długo zwlekał z podjęciem czynności ale to już oddzielna sprawa. To było 16 lat temu... Traf chciał, że była u nas we Wielkanoc i musiała jechać do pobliskiego szpitala. A nasz szpital nie cieszy się zbyt dobra renomą. Nie bez powodu mówią na niego umieralnia Pamiętajcie jednak, że nie wszystkie szpitale są takie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania