Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady ginekologa
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady ginekologa Zadaj pytanie dotyczące ginekologicznych spraw - być może któraś użytkowniczka miała podobny problem. Zapraszamy do dyskusji!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 13-07-2014, 17:35
anitak_80 anitak_80 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anitak_80.polki.pl

Domyślnie zmiany nadżerkowe

Ostatnio pani doktor postraszyła mnie zmianami nadżerkowymi i, że trzeba je będzie wypalać!!! na czym to polega?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-07-2014, 18:02
elasalata elasalata jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
elasalata.polki.pl

Domyślnie Odp: zmiany nadżerkowe

Ja też podłączam się pod ten post. Mi ostatnio też mój doktor powiedział, że mam niewielką nadżerkę, ale że to nie wymaga żadnego jeszcze leczenia do tego że mam w kanale szyjki ovula nabothi i to może byc skutkiem poprzedniej nadżerki. Skąd te nadżeki, możan się jakoś tego ustrzec.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-07-2014, 11:06
koryto koryto jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
koryto.polki.pl

U mnie to zeszło wraz z porodem. Inaczej też bym miała wypalanie...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-08-2014, 10:06
M.Blumska-Janiak's Avatar
M.Blumska-Janiak M.Blumska-Janiak jest offline
Ekspert Babyonline.pl

Zobacz mój nowy profil
M.Blumska-Janiak.polki.pl

Witam,

Według obecnej wiedzy medycznej, posługując się starą nomenklaturą, "nadżerek" bez towarzyszących problemów się z zasady nie leczy.
Wskazaniem do "wypalania" lub "wymrażania" są m.in.- uporczywe upławy, nawracające niepoddające się leczeniu infekcje szyjki macicy lub łagodna dysplazja szyjki- nieprawidłowa cytologia.

Pozdrawiam serdecznie,
www.blumska-janiak.pl
e-mail: marta@blumska-janiak.pl

Mężatka. Mama trójki wspaniałych dzieci. Z pasją i uśmiechem pracuje zarówno w szpitalu ginekologiczno-położniczym jak i prywatnym gabinecie ginekologicznym. Zajmuje się problemami ginekologicznymi, prowadzi ciąże.
Wykonuje zabiegi ginekologii estetycznej. Czas wolny spędza aktywnie z dziećmi oraz gra w tenisa ziemnego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-08-2014, 16:57
grawal86 grawal86 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
grawal86.polki.pl

Strasznie to brzmi. Moja pani dokor powiedziala ze nie potrzeba nic z tym robić... ale czy potem te zmiany nie przekształcą się może w jakieś nowotworowe?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-08-2014, 10:09
wiewiora24 wiewiora24 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
wiewiora24.polki.pl

Ja wymrażałam nadżerkę bo nie mogłam wyleczyć ciągle nawracających infekcji bakteryjnych, upławy też były bardzo dokuczliwe. Po zabiegu wszystko wróciło do normy, zgodnie z zaleceniem lekarza przez 7-dni aplikowałam sobie globulki lactovaginalu aby zregenerować mikroflorę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-11-2014, 12:36
beatris20's Avatar
beatris20 beatris20 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
beatris20.polki.pl

Zdjęcia: 8

Cytat:
Napisał M.Blumska-Janiak Zobacz post
Witam,

Według obecnej wiedzy medycznej, posługując się starą nomenklaturą, "nadżerek" bez towarzyszących problemów się z zasady nie leczy.
Wskazaniem do "wypalania" lub "wymrażania" są m.in.- uporczywe upławy, nawracające niepoddające się leczeniu infekcje szyjki macicy lub łagodna dysplazja szyjki- nieprawidłowa cytologia.

Pozdrawiam serdecznie,

Właśnie, a mi kazdy lekarz chciał coś zrobić z tą nadżerką ! (wypalanie bądz wymrazanie) ale chodziłam prywatnie a taki zabieg kosztuje na szczęscie po konsultacji z innym lekarzem dowiedzialam się, że skoro nie mam żadnych upławów, infekcji, cytologia zawsze prawidłowa więc nie ma takiej konieczności.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-11-2014, 16:36
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Zdjęcia: 58

Ja miałam wypalaną nadżerkę To był zabieg szybki Byłam uśpiona Nic nie czułam Nie było tak źle Poszłam rano do szpitala i wyszłam po południu ale z tego względu jeszcze że miałam inne badania. Miałam już w takim stopniu że była do usunięcia a towarzyszyły temu ciągłe infekcje
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-11-2014, 22:25
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia
Zdjęcia: 70

Cytat:
Napisał Lara5 Zobacz post
Ja miałam wypalaną nadżerkę To był zabieg szybki Byłam uśpiona Nic nie czułam Nie było tak źle Poszłam rano do szpitala i wyszłam po południu ale z tego względu jeszcze że miałam inne badania. Miałam już w takim stopniu że była do usunięcia a towarzyszyły temu ciągłe infekcje
Ojeje byłaś uśpiona do tego zabiegu? Też miałam wypalaną nadżerkę i lekarz robił mi to na żywca Przyznam szczerze że nie było przyjemnie ale też nie bolało. Czułam takie jakby ciągnięcie w dole brzucha
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-11-2014, 10:45
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Zdjęcia: 58

to uśpienie było najgorsze ,ten strach że się nie wybudzę a tu dzieci przecież małe i co to będzie Strach okazał się silniejszy gdy położyłam się już na fotelu i nie mogłam opanować drżenia tak się trzęsłam ze strachu Dziś już się z tego śmieję ale wtedy mi do śmiechu nie było ...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania