Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady położnej
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady położnej Położna najlepiej pomoże, objaśni i nauczy - o ciąży, porodzie i połogu dowiesz się najwięcej w tym wątku. Zadaj pytanie ekspertowi! Być może któraś z mam już borykała się z takim problemem - prosimy o doradzanie sobie wzajemnie!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 29-09-2018, 14:39
aneczka00 aneczka00 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
aneczka00.polki.pl

Domyślnie Odp: jak szybko wraca się do figury sprzed ciąży?

To zależy od tego co się w tym kierunku robi. Ja po urodzeniu dziecka zaczęłam trenować bieganie. Dzięki temu trzymam formę i muszę przyznać, że wyglądam lepiej niż przed ciążą. Na jogging lubię się zawsze ładnie ubrać. Mam nawet swój ulubiony sklep z odzieżą sportową https://repinpeace.com/pl/ . Oferują polskie produkty, które jak dla mnie są lepsze od jakichś zagranicznych marek. Bieganie w tych kolorowych ciuszkach jest jeszcze przyjemniejsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-10-2018, 11:37
zieba82 zieba82 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
zieba82.polki.pl

Jakoś nie wydaje mi się, żeby tabletki na odchudzanie były najlepszą możliwą opcją. Lepiej przejść na dietę, a do tego wykupić sobie karnet na siłownię. Takie tabletki można oczywiście brać ale jako dodatek do prawdziwych działań. W innym przypadku efektów na pewno nie będzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-10-2018, 10:12
chmurka33 chmurka33 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
chmurka33.polki.pl

Jak o siebie dbałaś w ciąży, nie wyłapałaś wielkiej nadwagi i smarowałaś brzuch zapobiegawczo przed rozstępami jak ja olejkiem bio oil to powinnaś w moment wrócić do figury i stanu ciała z przed ciąży
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-02-2019, 16:06
CzaplaKa CzaplaKa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
CzaplaKa.polki.pl

Najgorsza jest zwisająca skóra - z tym to po drugiej ciąży nie byłam sobie w stanie poradzić... no po prostu choć waga spadała, skóra wciąż była obwisła. Skorzystałam więc z zabiegu modelowania sylwetki ciała - to w sumie operacja, ale wiem, że już dzieci nie przewiduję, a nie chciałam, aby pod każdą sukienką była fałdka... w sumie polecam różne takie zabiegi chirurgii plastycznej, medycyna poszła do przodu a afekty są super.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-02-2019, 08:57
happypuppy happypuppy jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
happypuppy.polki.pl

Wszystko zależy od tego, ile pracy włożysz w odchudzanie po ciąży Przede wszystkim wybierz się na siłownię, bo tam traci się najwięcej kalorii. Zapoznaj się na przykład z taką opcją jak siłownia lublin: https://www.sportspark.pl/. Mają bardzo duży wybór zajęć fitness.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-02-2019, 09:10
smerfetkaaa8 smerfetkaaa8 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
smerfetkaaa8.polki.pl

Przed powrotem do ćwiczeń lepiej skonsuktować się z lekarzem. Nie ma co ryzykować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-2019, 09:22
maya4231 maya4231 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
maya4231.polki.pl

Miasto: Gdańsk
Wyślij wiadomość przez AIM do maya4231

Nie ma co czekać na cuda i trzeba zacząć się więcej ruszać. Ciało samo nie powróci do dawnych kształtów na to trzeba odpowiedniej diety i ćwiczeń. Przydałby się też jakiś naturalny krem ujędrniający
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-10-2019, 19:11
szelfie szelfie jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
szelfie.polki.pl

Każda z nas jest inna i inny ma organizm. Jedna szybko zgubi po ciąży brzuszek a inna dłużej albo wcale. Ja niestety zaliczam się do osób które nie zgubiły tego brzuszka. Dlatego też zakupiłam sobie Bielizna korygująca i wyszczuplająca aby choć troszkę zakryć ten brzuszek. Wiadomo,że na dłuższą metę nie będę jej nosiła ale od czasu do czasu to na pewno
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-10-2019, 18:20
dzieckolasu dzieckolasu jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dzieckolasu.polki.pl

Moim skormnym zdaniem warto odwiedzić aptekę internetową Ziko Apteka https://www.e-****************************/ gdzie znajdziecie naprawdę ogromny asortyment związany z lekami i nie tylko. Jeśli nie macie czasu na to żeby chodzić po aptekach możecie złożyć zamówienie online i z głowy. Polecam wam tego typu rozwiązanie, bo moim zdaniem to naprawdę spoko opcja.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-10-2019, 13:20
pola_267's Avatar
pola_267 pola_267 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
pola_267.polki.pl

Miasto: Rzeszów

Wydaje mi się że na powrót do figury sprzed ciąży składa się kilka czynników:
  • aktywność fizyczna
  • geny
  • jadłospis
oby
U mnie nie było problemu z wagą. Po około roku wróciłam do normy +2 kg więc wynik niezły. Ale po drugiej ciąży wracałam do swojej wagi juz 2 lata.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania