Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady psychologa
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady psychologa Odpowiedzi na pytania o problemy dotyczące wychowania dzieci i relacji w rodzinie. Masz problem z dzieckiem? Poradź się naszych użytkowników! Wkrótce również rozmowy ze specjalistą - psychologiem dziecięcym i terapeutą!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 27-10-2016, 18:32
anna098 anna098 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
anna098.polki.pl

Domyślnie Odp: różnice rodziców w podejściu do wychowania

My też nie zawsze sobie z tym radzimy, najważniejsza jest rozmowa, ale polecam również wizytę u psychologa, on często potrafi nakierować na właściwy tor.
Nieprzeczytane 28-10-2016, 12:59
Iwonka886 Iwonka886 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Iwonka886.polki.pl

Miasto: Marianowo 1/9 18-421 Piątnica
Zdjęcia: 46

Wizyty u psychologa nie rozważaliśmy ponieważ jeszcze potrafimy znaleźć wspólny język i dojść do porozumienia ponieważ ponad wszystko stawiamy dobro naszych dzieci a to już wiele znaczy kiedy ktoś się wyłamuje - jednak i wtedy wiem, że pomimo odmiennego zdania każde z nas chce dobrze dla dziecka i dlatego musimy dochodzić do kompromisu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-01-2017, 12:54
Becia88's Avatar
Becia88 Becia88 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Becia88.polki.pl

to jest poważny problem, mnie krew zalewa jak wiedzę jak rodzice wtrącają się w wychowanie dziecka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-12-2018, 11:03
Pablito22 Pablito22 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Pablito22.polki.pl

Rodzice sie powinni dogadac, pokazywanie odmiennych zdan dziecku w kwesti wychowania nie prowadzi do niczego dobrego.
Nieprzeczytane 18-10-2019, 12:18
KZielon KZielon jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
KZielon.polki.pl

Uważam, że warto mieć choć zbliżone poglądy, zdania na różne tematy, bo gdy przyjdzie na świat dziecko i każdy będzie je wychowywał po swojemu, to kogo będzie miało się słuchać? Weźmie jednego rodzica za priorytet, zaś drugi będzie "wrogiem". Nie twierdzę, że rodzice mają mieć takie samo zdanie na każdy temat, ale na te ważniejsze, żeby dziecko miało świadomość rozróżniania dobra od zła.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-10-2019, 12:35
hermenegilda25 hermenegilda25 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
hermenegilda25.polki.pl

Różnice były, są i będą. Nie znam związku w którym jednoznacznie określony był model wychowywania dzieci. Zawsze są jakieś zgrzyty. U mnie tak było. Niestety partner rozpuszczał swoją księżniczkę, a ja zjadałam tego owoce, niezbyt smaczne czasami. Myślę, że trzeba dużo z sobą o wychowaniu rozmawiać i to na spokojnie, bez emocji, choć czasem człowiekiem targają. No i może w sytuacji, kiedy nie wiemy co zrobić, wspomagać się blogiem dla rodziców https://alamama.pl/mama-i-dziecko/ , najlepiej wspólnie z partnerem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania