Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

problem z karmieniem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    problem z karmieniem

    mam pytanie moje maleństwo od początku upodobało sobie lewa pierś starała się jak mogłam by jadło na przemian raz lewa raz prawa. niestety coraz zadziej była przystawiana do niechcianej prawej piersi a do momentu w której przystawiam ja raz na dobę. Czy mleko w tej piersi może się popsuć albo zaszkodzić dziecku? no i czy jestem w stanie wykarmić w późniejszym okresie tylko jedna piersią dziecko (obecnie 9tygodni)?
  •    
       

    #2
    Odp: problem z karmieniem

    Próbuj karmić naprzemiennie, bo z tego co wiem w piersi którą nie karmisz mogą zrobić CI się bolesne zastoje

    Próbowałaś nakładek?

    Skomentuj


      #3
      Odp: problem z karmieniem

      Spokojnie,dasz radę moje najstarsze dziecko nie lubiło lewej piersi denerwowało sie przy karmieniu dlatego ja karmiłam częściej z prawej.Było tak że z prawej karmiłam dwa razy a z lewej raz i tak w koło,oczywiście w tej pierwszej było mniej mleka no i była mniejsza z czasem to sie wyrównało.Nie miałam żadnych zastojów itp.a maleństwu nic nie było dodam że karmiłam 10 mies.


      Skomentuj


        #4
        Odp: problem z karmieniem

        wszystkim mamom które nie karmią, a mogą karmić, po prostu im się nie chce
        dobrze radzę by spróbowały, też miałam obawy, ale się przemogłam
        i dziecko jest super szczęśliwe, wtula się uśmiech, relaksuje,
        nie rezygnujcie z karmienia, wcale nie boli i nie jest obleśnie
        jak już się ładnie nauczycie

        Skomentuj


          #5
          Odp: problem z karmieniem

          Witam. Córka ma niecałe 3mies.do tej pory karmiłam ją tylko piersią. Od ok tygodnia nie chce ssać piersi. Płacze, pręży się, wygina jak tylko ją przystawiam. Mam wrażenie, że jest głodna ale jednocześnie nie chce ssać. Wcześniej zdarzało się to sporadycznie, teraz praktycznie przy każdym karmieniu. Najpierw myślalam, że boli ją brzuszek bo kupki były co 2-3dni. Ale jest miękki więc to raczej nie kolka. Dziś ściągnęłam pokarm i podałam z butelki i zjadła. Więc to chyba nie refluks? Nie wiem co robić. Boję się żeby się nie odwodniła. Ostatnio też mało przybiera na wadze. Niecały miesiąc i tylko 350g. Robiłam badania - morfologia i mocz ok. Poziom wapnia podwyższony ale jednocześnie bardzo pocą się jej rączki i nòżki. Obie jesteśmy zmęczone. Co robić?

          Skomentuj


            #6
            Odp: problem z karmieniem

            Wszystkie wyniki badań i niepokojące objawy należy skonsultować z lekarzem. Co do nerwowego zachownia przy piersi powody mogą być różne - np. pogorszenie technki ssania piersi, czynniki rozpraszające (telewizor, głośne rozmowy przy karmieniu itp),. Proponuje spróbować wyciszyć dziecko, wyeliminować przy karmieniu wszelkie czynniki mogące rozpraszać malucha i częściej dziecko przystawiać.
            Małgorzata Zadrożna-Karpiejczyk
            Certyfikowany Doradca Laktacyjny

            Skomentuj


              #7
              Odp: problem z karmieniem

              Ja przez pewien czas z powodu badań jakie miałam wykonywane nie mogłam karmić jedną piersią i moja pani dr powiedziała mi, że jedną piersią także dam radę wykarmić dziecko natomiast może to spowodować, że piersi będą miały różną wielkość. Musiałam także z "nieużywanej" piersi stale odciągać pokarm aby nie narobiły się zastoje. Gdy tylko wróciła możliwość karmienia obiema starałam się jednak wrócić do używania obu. Jednak nie z każdej dziecko chciało jeść będąc na rękach. Z jednej jadła głównie na leżąco.

              Skomentuj

                     
              Working...
              X