Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dom opieki czy...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Dom opieki czy...?

    To zależny od tego czy dogadasz się w kwestii jego opieki z reszt rodzinny. Wspólnymi silami wam się uda bez żadnych technicznych nowinek.
    Gdzie kobieta przejmuje panowanie, tam chwieje się ogon bez głowy.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Dom opieki czy...?

      A może jakaś opiekunka? Sąsiadka?

      Skomentuj


        #18
        Odp: Dom opieki czy...?

        Na pewno inaczej sprawa się ma przy rodzicach i najbliższej rodzinie, ale czasami to najlepsze wyjście. Nasz daleki wujek wymagał opieki. Na początku rodzina go odwiedzała raz na jakiś czas i to wystarczyło. Ale z czasem zaczął sam wychodzić, nie brał leków. Oddanie go do takiego domu było jedynym wyjściem. My akurat oddaliśmy go do placówki w Sulejówku, konkretnie z tej firmy xx Czasami wystarczy wynająć opiekunkę, żeby opiekowała się 8 godzin dziennie. Ale jeśli osoba wymaga już doglądania 24h na dobę to taki dom to chyba najlepsze wyjście
        Last edited by gagatka; 20-07-2020, 12:12. Powód: link

        Skomentuj


          #19
          Odp: Dom opieki czy...?

          Trudna sprawa. Mój dziadek ma ponad 90 lat. Jest w domu, ale zawsze ktoś musi być, chociażby po to, by czuł się bezpiecznie. W domu opieki pewnie by się nie odnalazł.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Dom opieki czy...?

            Moja babcia była bardzo chora i leżała 5 lat w domu w łóżku, moja mama załatwiła sobie prace do domu i szyli w domu i opiekowała się nią, było cieżko, ale nie oddali jej do domu opieki bo tam nie wszedzie dbaja o ludzi niestety. Różnie to jest...

            Skomentuj


              #21
              Odp: Dom opieki czy...?

              Absolutnie nikogo bym do żadnego domu opieki nie oddała. Uważam to za swego rodzaju wypięcie czterech liter na osobę, która często "wypruwała flaki", żeby zadbać o nas samych. Poza tym zawsze się zastanawiam, jak musi się czuć taka osoba, która nagle zostaje odesłana gdzieś daleko od bliskich, bo potrzebuje nieco pomocy.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Dom opieki czy...?

                Myślę, że ludzie zbyt często nastawiają się negatywnie na domy opieki - często niesłusznie.
                Kompletnie nie uważam, że jest to zrzucenie ze swoich barków obowiązków w stosunku do bliskiej nam osoby. Są sytuacje, kiedy jest to najlepsze rozwiązanie z możliwych i nie powinniśmy oceniać takich decyzji.
                Sama zawsze uważałam, że nie oddałabym nikogo, ale zmieniłam zdanie kategorycznie.
                Mój Ś.P. wujek bywał w domu seniora na 'wakacjach'. Kiedy dzieci musiały wyjechać i nie mogły się nim zająć - zostawał w domu opieki. Był zachwycony do tego stopnia, że finalnie został tam na stałe. Miał kolegów w swoim wieku i z podobnymi doświadczeniami.
                Drugą stroną jest brak możliwości opieki nad chorym. W domu opieki jest również babcia mojego męża. Rodzice bardzo długo zwlekali z podjęciem decyzji o oddaniu opieki nad babcią i na całe szczęście dla nich, w końcu brakło wyboru. Babcia choruje na alzheimera. Mieszkała sama, rodzice jeździli kilka razy dziennie. Wozili obiady, jeździli ją kapać, wypić kawę, porozmawiać i zająć się codziennymi sprawami. Niestety z dnia na dzień było co raz trudniej. Humory zmieniały się z godziny na godzinę, problemy narastały.
                Ośrodek to najlepsze wyjście z tej sytuacji. Babcia nie pamięta nikogo. Higieną muszą zając się pielęgniarki. Zdarzają się dni, kiedy jest agresywna.

                Różnie bywa. Trudno podjąć decyzję, kiedy nie ma się styczności z chorobami, które zmuszają do zmiany przekonań.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Dom opieki czy...?

                  Zależy od tego czy mogłabym się opiekować taką schorowaną osobą na zmianę z kimś ( mam na myśli brata). Samemu 24 na dobe 7 dni w tygodniu ciężko.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Dom opieki czy...?

                    kurcze to bardzo ciężka decyzja i trudna sytuacja.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Dom opieki czy...?

                      Napisane przez isana91 Pokaż wiadomość
                      Czy byłybyście w stanie oddać bliską osobę do domu opieki?
                      Mam bardzo schorowanego dziadka ale nie chcę go oddawać. Mam starszny dylemat bo musze pracować Zastanawiałam się nad teleopieką dla niego z
                      Z tego co wiemElderia oferuje też inne formy opieki. Co waszym zdaniem jest lepszym wyjściem?
                      Oddanie to ostateczność. Może jakaś opiekunka, pielęgniarka do opieki? Koszty oczywiście są... Jednak to jest jakaś opcja.
                      Last edited by gagatka; 20-07-2020, 12:11. Powód: link
                      Wypożyczalnia samochodów http://eco2drive.pl z Gdańska.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Dom opieki czy...?

                        Wydaję mi się, że jednak dom opieki zapewnia najlepsze warunki dla osób starszych, ponieważ znajdują się tam pod całodobową kontrolą lekarską - gdy tylko coś się dzieje, udzielana jest im natychmiastowa pomoc. Wiem, że w domu seniora w Kaletach organizowane są ciekawe zajęcia, a posiłki dostosowywane są do stanu zdrowia mieszkańca. Dlatego uważam, że warto pomyśleć o takim rozwiązaniu.
                        Last edited by gagatka; 20-07-2020, 12:10. Powód: link

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Dom opieki czy...?

                          Ja bym nigdy nie oddała bliskiej osoby w takie miejsce. Choć nie ukrywam, że pewna starsza sąsiadka, która niedawno tam trafiła bardzo sobie chwali, więc to chyba zależy od człowieka.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Dom opieki czy...?

                            Moja mama była poważnie chora, jak już było bardzo żle i mama trafiła do szpitala pani doktor zapytała brata czy chcemy, zeby mama wróciła do domu czy wolimy zeby została na oddziale paliatywnym. Brat bez chwili namysłu powiedział że mama wraca do domu. I choć opieka była ciężka, mama potrzebowała, zeby z nią ktoś był 24 godziny to daliśmy radę, Teraz 2 miesiące po pogrzebie mamy cieszę się że było mi dane spędzić z nią ostatnie tygodnie. To był cudowny czas, bo choć mama miała problemy z poruszaniem się, oddychaniem to cały czas rozmawiałyśmy.
                            Oddanie osoby starszej zcy chorej do domu opieki to nie pomoc jej tylko sobie

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Dom opieki czy...?

                              Zależy kogo. Mamy bym w życiu nie oddała, ale dziadków, z którymi nie mam za bardzo kontaktu, jak najbardziej.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Dom opieki czy...?

                                Dla starego, schorowanego człowieka dom opieki to ostateczność. Mam 92-letnią babcię w takim miejscu i ona jest bardzo zadowolona. Faktem jest, że płaci się około 2 tyś/mies., jednak nie możemy się nią na co dzień zajmować (za dużo obowiązków).

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X