Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Oszczędzanie na przyszłość dla dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Oszczędzanie na przyszłość dla dziecka

    Napisane przez ruda90mama Pokaż wiadomość
    od początku roku staram się zapanować nad budżetem rodzinnym ale jest tragedia normalnie, zapisuje wszystko i staram się racjonalnie wydawać pieniądze ale wychodzi nam fatalnie, od sierpnia jesteśmy małżeństwem co prawda ale ciągle nie potrafimy się nauczyć oszczędzać bo jakieś nieprzewidziane wydatki się pojawiają. A to czyjeś urodziny a to brakuje nam podstawowych sprzętów AGD w domu(mam jedynie blender) lub innych rzeczy a to podróż do rodziców na weekend(500zł minimum bo paliwo i zawsze coś się kupi do zjedzenia no i zawsze z 500 km robimy jak nie więcej) jakoś nie potrafię nad tym wszystkim zapanować. Postanowiłam że do czerwca muszę się nauczyć odkładać wspólne pieniądze żeby składać coś dla dziecka.
    Początki roku są zawsze trudne bo rachunki a szczególnie ja się dopiero dorabiacie własnego Ale i tak wydatki jak były tak będę coś niespodziewanego Też czasem trudno nam cokolwiek zaoszczędzić :/

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Jak oszczędzacie na przyszłość swoich dzieci?

      Cześć dziewczyny. Czy dbacie może o finanse swoich dzieciaków? Czy oszczędzacie na przyszłość ? Sama chciałabym zacząć oszczędząć bo jednak dziecko będzie miało o wiele lepszy start na przyszłość. Możecie podpowiedzieć czy lepiej jest założyć konto oszczędnośćiowe? Lokatę czy może jakąś polisę ?

      Skomentuj


        #48
        Odp: Jak oszczędzacie na przyszłość swoich dzieci?

        kiedyś miałam na myśli założyć konto dla dzieci ale niestety jak pieniądze szybko się rozchodziły i wciąż idą w budowę tak się nie mogę na to zdobyć ale dobrze mieć takie zapewnienie dla dzieci

        Skomentuj


          #49
          Odp: Jak oszczędzacie na przyszłość swoich dzieci?

          my z męzem założylismy ze co miesiac przeznaczamy jakas kwote na cele przyszlosciowe Zosi - do tej koperty powedrowaly pieniazki z chrzcin, urodzinek i cos tam Młoda dostaje niekiedy od dziadkow - i cos sie udalo jej juz uzbierac

          Skomentuj


            #50
            Odp: Jak oszczędzacie na przyszłość swoich dzieci?

            Mam podobne zdanie co Martunia. Warto jest założyć konto oszczędnosciowe. W razie czego zawsze masz tam dostep jak do lokaty i jednocześnie oprocentownaie również jest. W sytuacji kiedy lokaty są kiepsko oprocentowane i konta również to nie ma w zasadzie znaczenia czy założysz sobie konto czy może lokatę.

            Sam PKO BP to duży bank, możesz tam spokojnie powierzyć pieniądze.

            Skomentuj


              #51
              Odp: Jak oszczędzacie na przyszłość swoich dzieci?

              W sumie te konto oszczędnościowe to całkiem ciekawy pomysł. A jak idzie wam z odkładaniem... bo kiedyś już próbowałam dla siebie odkładać pieniądze na przyszłość i kiepsko mi to szło.
              Jak człowiek się zastanowi, to czasami trwoni pieniądze na takie głupoty. Te 100 zł można by było w sumie odżałować m-c. A czy można je zdalnie założyć? Przez internet? Powiem szczerze, ze w pko zawsze u mnie w mieście są kilometrowe kolejki.

              Skomentuj


                #52
                Odp: Jak oszczędzacie na przyszłość swoich dzieci?

                emmaz wydaje mi sie że bez wizyty w banku chyba sie nie da, wiesz musisz pewnie podpisać tone papierów itd. Ja kiedyś miłam konto w Eurobanku to tam do głównego konta można było założyć ileś takich kont oszczędnościowych i to mogłam zrobic sama przez internet, ale miałam już u nich to konto główne. Myslę że jak zaczynasz od 0 to chyba zdalnie nie da rady, ale to tylko takie moje zdanie, mogę nie mieć racji.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Jak oszczędzacie na przyszłość swoich dzieci?

                  tez mi sie wydaje ze jesli nie masz tam konta to musisz zawedrowac do banku niestety bo podpisy i dane musza zapewne miec lacznie z skanem dowodu,

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Jak oszczędzacie na przyszłość swoich dzieci?

                    my z TZ mamy konto w PKO BP a tam mają konto dziecka z którym mozna oszczędzać na jego przyszłość

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Jak oszczędzacie na przyszłość swoich dzieci?

                      My też tak robimy w pko bp, że oszczędzamy dla naszego kotka. Fajna opcja to jest.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Jak oszczędzacie na przyszłość swoich dzieci?

                        Napisane przez Martunia35
                        Polisę może niekoniecznie ( nie wiem dokładnie na czym polegają ale mają bardzo złe opinie wsród ludzi) .Na lokatę to jednak trzeba mieć już jakieś pieniądze. Z kolei konto oszczędnościowe to bardzo dobry pomysł. Możesz ustalić tam przelew stały.

                        Dobrą ofertę ma obecnie bank PKO BP:
                        http://comperia.pl/konta_oszczednosciowe_pko_bp - tutaj możesz sobie poczytać. Są totalnie darmowe oraz nie musisz mieć konta aby je otworzyć.
                        Zostawiłam na tej stronie numer dzisiaj z rana i czekam . Ktoś ma się do mnie odezwać. Szczerze powiedziawszy to im więcej przeglądam te wszystkie oferty to tym większy mam mętlik w głowie.

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Jak oszczędzacie na przyszłość swoich dzieci?

                          Po prostu odkładam pieniądze na koncie. Mam lokatę, na którą co jakiś czas wpłacam pieniądze. I tak właśnie oszczędzam.
                          Klucz do sukcesu- http://maciejpodhajski.com/

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Jak oszczędzacie na przyszłość swoich dzieci?

                            Odkładam co miesiąc określoną sumę.
                            A potem staram się ją jakąś rozsądnie zainwestować. Teraz np. mam na oku monety kolekcjonerskie: xxx. Myślę, że to zdecydowanie lepsza opcja niż lokaty w banku. No i pieniądze pracują na siebie, zamiast leżeć bezczynnie.
                            Last edited by disne; 24-09-2020, 21:55. Powód: link

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Jak oszczędzacie na przyszłość swoich dzieci?

                              od początku roku co miesiąc automatycznie pobiera mi określoną sumę pieniędzy na lokatę

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Jak oszczędzacie na przyszłość swoich dzieci?

                                powiem Wam ze moj maz jakos bankom nie ufa do konca i zawsze mowi ze banki obracaja naszymi pieniedzmi i on woli je miec czy sobie my odkładamy co miesiac okreslona sume pieniedzy do koperty i taka koperta jest na czarna godzinke

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X