Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kiedy dodjemy sol do diety niemowlaka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Do mleka dodaje mu raz manną, raz z pełnego przemiału. A tak to wcina zwykłe kaszki owocowe z Nestle no i oczywiście obiadki. Czasem daje mu te ze słoiczka, bo bardzo je lubi, a nie wiem jak takiemu maluchowi zrobić lazanie czy spaghetti. Do zupek nie dodaje już żadnych kaszek. Są gęste same z siebie.
    Na śniadanie zawsze dostaje kaszkę owocową, 2x dziennie mleko zagęszczone kleikiem kukurydzianym albo manną bądź z pełnego przemiału, obiadek z dwóch dań z przerwą, deser bądź owoc świeży i na kolację znowu kaszkę. W ciągu dnia podjada chrupki Mr. Snaki, a teściowa go dokarmia ciastami drożdżowymi, chlebem, bułką, zupą z własnego talerza i czym jej wpadnie w ręce. Twierdzi, że mało je i mało tyje, wg wagi 120g na miesiąc - czworakuje od 6 miesiąca, a od miesiąca chodzi za ręce.

    A boję się glutenu, bo jak byłam w ciąży, to się osłuchałam na temat chorób z nim związanych (karmienie dziecka sondą dojelitową i inne takie).
    Po prostu się chciałam dowiedzieć, kiedy można wprowadzić zwykły chleb np. na śniadanko. Przy okazji dodam, że ekstra sobie radzi z przegryzaniem większych kawałków jedzenia, chociaż ma dopiero 6 zębów. (kiedyś nawet górnymi jedynkami 'zeskrobał' marchewkę jak zajączek )

    dzięki colleen - na Ciebie zawsze można liczyć :-)
    Last edited by zuzik_k; 18-01-2009, 12:38.
    Maksu 28.03.2008 r. godz. 17:20

    45 dni przed 1 urodzinami zacząłem chodzić - od razu po schodach

    Skomentuj

    •    
         

      przyprawy

      witajcie. wiecie moze od kiedy mozna dodawac do potraw sos sojowy?
      Jakub 19.05.2008

      Skomentuj


        słoiczki smaczniejsze....

        Witam,
        Moj synek ma 9 miesiecy. Zupki zaczelam mu podawac jak skonczyl 6. Poczatkowo jadl niewiele, ale poniewaz ciagle karmie piersia nie martwilam sie tym. Od kilku tyg. synek zjada caly sloiczek i dlatego postanowilam zaczac wprowadzac mu 'ludzkie' jedzenie i zaczelam gotowac zupki. Niestety synus tak sie przyzwyczail do smaku zupek sloikowych, ze nie chce jesc moich.
        Probowalam mieszac pol sloiczkowej pol mojej, ale to nie pomaga.
        Czy ktoras z Was Drogie Mamy miala podobny problem? A moze to kwestia konzystencji? Sama już nie wiem...

        Skomentuj


          Czym się tutaj martwić ? jasna sprawa, że maluch przyzwyczaił się do
          słoików. Bądź cierpliwa i co kilka dni zachęcaj do domowych zupek.
          Aha... spróbuj robić z tych produktów, z których robione są słoiki.
          I jeszcze jedno w jakiej konsystencji podajesz mu gotowe? Może ma
          z duże kawałki

          Skomentuj


            http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=1891

            Skomentuj


              moja Zuzka nie mogła jeść obiadków ze słoiczka była na nie uczulona

              Skomentuj


                kiedy dodjemy sol do diety niemowlaka

                mam 8 miesieczna coreczkę i nie wiem czy dawać jej juz chrupki i inne takie czy nie
                juz próbowałam, mała jest troche łapczywa i co chwila sie krztusiła bo odgryzała za duzy kęs
                co robic
                jedni mówia żeby dawac ,inni że jeszce zdązy a ja juz nie wiem
                boje się zadławienia

                Skomentuj

                •    
                     

                  ja mojej córce już dawałam ale pilnowałam ile ugryzła bądź sama jej łamałam na kawałeczki

                  Skomentuj


                    jeśli mała ma skłonności do zadławień to zacznij od chrupek kukurydzianych (najlepiej większe, albo długie, żeby dziecko nauczyło się gryźć - z doświadczenia wiem, że te malutkie chrupki dzieci wpychają w całości do buzi)
                    potem stopniowo wprowadź biszkopciki (ja dawałam te długie biszkopciki, szybciej rozpuszczają się w ustach),
                    ciastka kruche, zostawiłabym na później, bo się łamie, kruszy i łatwiej o zadławienie.

                    mój synek miał chyba 7-8 miesięcy jak dałam mu pierwszy raz chrupka, oczywiście dziecko trzeba pilnować!
                    Julek 15.o2.2oo7r



                    Skomentuj


                      dokładnie ja mojej córeczce też zaczynałam od dużych chrupek kukurydzianych,które fajnie rozpływały się w ustach,także nie krztusiła się..spokojnie możesz próbować jej dawać takie
                      ...Każda z karmiących piersi matki
                      jest ożywczym źródłem kwiatu szczęścia,
                      Błogosławionym szczęściem...

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Ja na początek też dawałam chrupki kukurydziane, bo szybko się rozpływają. Maja potrafi sobie wsadzić całą chrupcię do buzi, ale na szczęście nie ma tendencji do dławienia się. A jeśli Twoja dzicia się dławi to spróbuj tak jak pisze Itap łamać na kawałeczki, napewno sobie poradzi.
                        Ja już od jakiegoś miesiąca daję małej chlebek pokrojony na małe kawałeczki i dobrze sobie z nim radzi. A Wy kiedy dałyście pierwszy chlebek?
                        Majeczka 27 kwiecień 2008r.

                        Skomentuj


                          Sa tez fajne ciasteczka hippa nazywaja sie pierwsze ciasteczka i kosztuja ok6 zl. Onenawet jak dziecko ugryzie za duzy kawal to rozplywaja sie w ustach i maja fajny ksztalt latwy do trzymania malym raczkom

                          Skomentuj


                            U nas tez pierwsze byly ciasteczka Hippa, na prawde godne polecenia

                            Skomentuj


                              Ja od 6 miesiąca dawałam synkowi chrupki kukurydziane, a miesiąc później zaczęłam dawać biszkopty i skórki od chlebka i jakoś sobie radził, chociaż też były sytuacje kiedy wkładał sobie za duże kawałki i się krztusił.


                              http://www.wielgusiatko.naszedzieci.net
                              Karolek 27.04.2008r. ma już 11 miesięcy
                              16 stycznia 2009r. Karolek nauczył się raczkować
                              27 stycznia 2009r. Karolek powiedział pierwsze słowo "TATA"
                              20 luty 2009r. Karolek pierwszy raz sam stanął :)
                              20 luty 2009r. Karolek zrobił pierwszy kroczek :)

                              Skomentuj


                                Ja Michałkowi dają chrupki ju od 7-8 mies. ale za nimi nie przepada, bo paluszki mu sę kleją. Woli biszkopcika albo jabłuszko w kawałku. Tylko trzeba pilnować. Chlebek tez już daję.

                                Michałek 13.05.2008

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X