Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

USG główki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Witam.Ja jak dostalam skierowanie na rehabilitację to miałam wyznaczone odrazu 2 razy w tyg. pon i czwartki i tego się trzymali chyba ze mała byla chora to odwoływałam wizytę.Z tego co się orientuję taka godzina rehabilitacji kosztuje około 50zł Ja za rehabilitację nic nie płaciłam.


    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Mój synek też miał USG głowy zanim zrosło mu się ciemiączko. Były podejrzenia, że jest jakiś guzek, ale wszystko się samo rozeszło w główce. Mielismy też rehabilitacę bo miał bardzo napięte mięśnie. Byłam raz u rehabilitantki a potem robiłam ćwiczenia sama w domu, codziennie po 3-4 razy całą serię ćwiczeń. Po miesiącu napięcie zniknęło. Trzeba tylko trochę cierpliwości bo to od razu nie mija.
      Erwinek urodzony 20 kwietnia 2007

      Skomentuj


        #18
        Czesc dziewczyny,o co chodzi z tym napieciem miesniowym,jakie sa tego objawy?
        Cyprianek

        Skomentuj


          #19
          Sobi85 każdy noworodek (nawet w skali Apgar ocenia się napięcie
          mięśniowe), niemowlę jest oceniany prze napięcie mięśniowe, mówi
          o funkcjonalności dziecka. Wzmożone napięcie uniemożliwia poruszanie się i wykonywanie ruchów.Zauważ, że niemowlęta mają zaciśnięte piąstki.
          Z czasem piąstki się rozluźniają, ruchy są płynniejsze skoordynowane.
          U jednych dzieci postępuje to szybciej i szybciej zaczynają raczkować
          czy chodzić. A u innych później.
          Stąd przy wzmożonym napięciu kieruje się dziecko do poradni rehabilitacyjnej.
          Mam nadzieję, że w miarę jasno wyjaśniłam Może ktoś jeszcze coś
          dopowie

          Skomentuj


            #20
            Sobi85napięcie może być również obniżone.Maluszek wówczas np ma trudnosci z podniesieniem głowki z pozycji na brzuszku,bądz podciagany za raczki z pozycji lezacej,nie unosi jej.Głowka zostaje na poduszce.
            Objawem napiecia moze byc to ze maluch odchyla glowke do tylu,zaciska piąstki,jest wygiety w rogalik.
            Wtedy rownież kieruje sie na rehabilitacje.

            Napiecie u niemowlaka moze byc i takie,ze np. od polowy w gore napiecie moze byc obnizone a od pasa w doł wzmozone

            Dzieki tym objawom,maluch ma problemy z rozwojem ruchowym,wolniej w pozniejszym okresie bedzie siadal czy raczkował.
            Dlatego konieczna jest rehabilitacja.
            Martynka ur.11 listopada 2008
            Iga ur.3 sierpień 2012



            Skomentuj


              #21
              Swego czasu założyłam wątek "napięcie mięśniowe" poszukajcie


              Skomentuj


                #22
                Właśnie wróciłam z tego badania USG, Wyniki są prawidłowe. Mały rozwija sie bardzo dobrze. Nie ma wzmozonego napiecia mieśniowego, poprostu nózka jest skierowana łukiem. Problem jest tylko taki, ze musimy chodzić na rehabilitacje, bo inaczej mały może mieć w przyszłosci wade postawy. ufff juz jestem spokojna. Przy okazji lekarka zrobiła małemu usg brzuszka, wynik tez prawidłowy, ale po co to nie wiem.?
                Bartuś 26.06.08
                Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  kitty249 cieszę się ,że wyniki okej.Od razu jestes spokojniejsza.
                  Mam nadzieję ,że i u mnie bedą też w porzadku.
                  Czyli doktorka robiąc badanie,mowi od razu czy jest ok??
                  I po usg stwierdza tez czy jest to napiecie miesni??
                  A kto ciebie wyslal na rehab,ta lekarka co robila usg??Czy bylas u neurologa??
                  Martynka ur.11 listopada 2008
                  Iga ur.3 sierpień 2012



                  Skomentuj


                    #24
                    marzenia_n: Tak po tym badaniu, po wyniku powiedziała mi od razu o co chodzi... On mi przed zrobieniem usg powiedziała, ze ty nie chodzi o napięcie mięśniowe, po usg po potwierdziła. Na to badanie skierował mnie neurolog.
                    Bartuś 26.06.08
                    Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                    Skomentuj


                      #25
                      Acha..przed badaniem ci powiedziala ze nie chodzi o napiecie?
                      Badała malego?
                      A jak wygląda to usg,w jaki sposob je robi?
                      Martynka ur.11 listopada 2008
                      Iga ur.3 sierpień 2012



                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        On go dokładnie pooglądała zanim zaczęła go badac, takie ogólne badania i wytłumaczyła nam ze mały (bo głównie chodziło to, ze lewa nóża podaczas preżenia idzie mu łukiem)tylko jak siedzi i sie prezy to ta nóżka mu tak idzie, ale jak go postawiła to wszystko jest ok, skakał n a prosto.
                        Potem zrobiła mu usg główki i wyniki wyszły prawidłowe..."niczego" tam nie było.

                        Mały leżal na lekarskim łóżku, trzeba było go zabawiac, bo sie wyrywał, jak lekarka kładła mu żel na główke -był zimny. A no a juz nie mowie o tym jak mu tym urządzeniem po głowie jeździła (zwykly sprzet do usg taki jak w ciązy) on starsznie nie lubie jak mu sie cos z główka robi. Ile ja sie musze nameczyc zeby mu czapeczke ubrac.
                        Bartuś 26.06.08
                        Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                        Skomentuj


                          #27
                          U nas po usg też wszystko w porządeczku,nie ma powodów do obaw.
                          Niunia byla dzielna i lezala spokojnie,pod koniec tylko zaczela marudzić cos jej sie nie spodobało.
                          Martynka ur.11 listopada 2008
                          Iga ur.3 sierpień 2012



                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X