Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kolki alergie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    kolki alergie

    Witam, mam problem i może któraś ktoś pomoże , u mojego półtora miesięcznej córki którą karmię piersią stwierdzono "alergię" na mleko krowie, wykluczyłam więc całkowicie nabiał, oprócz tego lekarz zasugerował aby ograniczyć także inne produkty mogące być przyczyną reakcji alergicznych, w ten oto sposób ograniczyłam swoją dietę do minimum bojąc się że mogę mu zaszkodzić ograniczam się do warzyw marchewka, pietruszka , ziemniaki, gotowanego kurczaka indyka królika, kawy zbozowej z owoców to tylko jabłka a alergia nie znikna nadal są problemy z brzuszkiem i zielona kupa. Jak myślicie który z tych produktów może być przyczyną problemów? ja już nie wiem co mam jeść z góry dziękuję Wam za pomoc.
    Bierzemy sabsimplex na kolki i dicloflor na poprawę flory jelitowej
    POMOCY
  •    
       

    #2
    Odp: kolki alergie

    Jeżeli jest Pani już wystarczająco długo na diecie eliminacyjnej by mieć pewność, że nie spowodowała ona poprawy, to przede wszystkim proszę zastanowić się nad celowością stosowania jej nadal.
    Małgorzata Zadrożna-Karpiejczyk
    Certyfikowany Doradca Laktacyjny

    Skomentuj


      #3
      Odp: kolki alergie

      Heh mój synek też ma alergię na białka mleka krowiego przez co kiedy miał tygodnie dostawał maść sterydową. Ale wykluczyłam nabiał ze swojej diety i jest dobrze.

      Skomentuj


        #4
        Odp: kolki alergie

        Przekichane z tą alergią bo naprawde trzeba uważać, wiele produktów zawiera jajka, mleko idt . A strach zjeść coś by dziecku nie zaszkodziło.

        Skomentuj


          #5
          Odp: kolki alergie

          pewnie ze przekichane jeszcze jak małe dziecko to mama wykluczy pokarm i ok a jak większe i chce cos to ciężko wytłumaczyć ze nie może bo to mu szkodzi

          Skomentuj


            #6
            Odp: kolki alergie

            Alergia pokarmowa to rzeczywiście problem u takiego maluszka.
            U kilka miesięcy starszego dziecka można już wprowadzic
            inne produkty żywnościowe, ale u 1,5 miesięcznego to tylko mleko matki, lub specjalne mleko modyfikowane dla niemowląt.
            Może jeszcze zastanów się nad swoją dietą.
            Na http://www.tatento.pl/a/442/rodzice/...a-obalamy-mity są ciekawe porady na temat diety matek karmiących.

            Skomentuj


              #7
              Odp: kolki alergie

              Napisane przez gienkak Pokaż wiadomość
              pewnie ze przekichane jeszcze jak małe dziecko to mama wykluczy pokarm i ok a jak większe i chce cos to ciężko wytłumaczyć ze nie może bo to mu szkodzi
              Znam dzieciaczka który ma straszną alergię pokarmową i rodzice już kilka razy musieli zaczynać rozszerzanie diety od początku bo jednak coś "starego" zaczęło uczulać i o ile mały rozumie że większości rzeczy nie może jeść tak największy problem stanowi babcia która co i raz coś mu podtyka

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: kolki alergie

                u nas był podobny problem ale nam pomógł Delicol, okazało się, że moja córcia ma nietolerancje laktozy, pomaga też zmiana mleka na sojowe! Warto spróbować. A do tego Trilac na osłonę jelitową.


                W między czasie proszę o klik, dziękuje

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: kolki alergie

                  Napisane przez asol Pokaż wiadomość
                  u nas był podobny problem ale nam pomógł Delicol, okazało się, że moja córcia ma nietolerancje laktozy, pomaga też zmiana mleka na sojowe! Warto spróbować. A do tego Trilac na osłonę jelitową.


                  W między czasie proszę o klik, dziękuje

                  Też przez jakiś czas podawaliśmy synkowi delicol ale na szczęście krótko i brzuszkowe problemy odeszły w zapomnienie niestety pojawiły się kłopoty skórne A od którego miesiąca podawałaś swojemu malcowi mleko sojowe?

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: kolki alergie

                    delicol u nas stosowalismy po kuracji antybiotykowej po zachlystowym zapaleniu płuc - aby brzuszek sie zregenerował, u nas na kolki apeteczne specyfiki nie wiele dały niestety, u nas sprawdzał sie termofor z pestek wisni, albo noszenie w chuscie i kołysanie, mi strasznie bylo ciezko patrzec jak Zosia sie meczyla, u nas mleko sojowe niestety nie posamakował Zosi ;/ nad czym ubolewam strasznie

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: kolki alergie

                      wszystkim mamom które nie karmią, a mogą karmić, po prostu im się nie chce
                      dobrze radzę by chociaż spróbowały, też miałam obawy, ale się przemogłam
                      i dziecko jest super szczęśliwe, wtula się uśmiech, relaksuje,
                      nie rezygnujcie z karmienia, wcale nie boli i nie jest obleśnie
                      jak już się ładnie nauczycie

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: kolki alergie

                        U nas kolka pojawiła się na kilka dni i jakby samoistnie znikła. nie wiem czym była spowodowana, bo uważam na to co jem.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: kolki alergie

                          U synka również występowały na początku podczas karmienia różne reakcje alergiczne na pomidory, keczup ale najbardziej na winogrona. Całe szczęście synek po mału z tego wyrasta co prawda te produkty wyeliminowałam z diety bez większego bólu ale jednak...każda mama musi sama dobrać odpowiednia dla siebie i dla jej dziecka dietę, która nie będzie mu szkodzić. Karmienie piersią nie raz wiąże się z wyrzeczeniami ale warto walczyć.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: kolki alergie

                            Na szczęście moje dzieci nie miały praktycznie kolek. Unikałam ostrych przypraw, smażonych i wzdymających potraw i oczywiście fast-foodów.


                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: kolki alergie

                              Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                              Na szczęście moje dzieci nie miały praktycznie kolek. Unikałam ostrych przypraw, smażonych i wzdymających potraw i oczywiście fast-foodów.
                              To powinnaś się cieszyć kochana - nie ma nic gorszego jak alergia pokarmowa u dzieci. Niestety w tych czasach częsta przypadłość dzieci pewnie przyczynia się do tego pokarm, który spożywamy - duzo chemii w nim

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X