Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ułożenie Dzidziusia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    ułożenie Dzidziusia

    Mam takie pytanie,moze ono glupie ale ja nie wiem - mianowicie, chodzi mi o polozenie Dzidziusia pod koniec ciazy,kiedy sie juz uklada jak do porodu? Tzn. glowka do dolu. Czy wy wyczulyscie jak sie przekrecilo w brzuszku? Czy to tylko polozna ma takie zdolnosci, ze wie czy to juz czy to jeszcze nie.

    Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)
  •    
       

    #2
    Twoje pytanie wcale nie jest glupie,polozenie dzidziusia jest bardzo wazne.Moj synek ulozyl sie we wlasciwej pozycji bardzo pozno,byl duzy wiec czulam wyraznie co sie dzieje.Corka mojej kolezanki ulozona byla pupa w dol do samego konca i miala z tego powodu cesarke.Mozesz to tez zobaczyc podczas badania usg.

    Skomentuj


      #3
      chyba około 28 tygodnia dziecko powinno już zostać w pozycji do porodu, ale to nie reguła, mój synek przekręcił się główką w dół w w 35 tygodniu, a tydzień póżniej odwrócił się z powrotem pupą w dół ( co dokładnie czułam,bo było dość bolesne) i tak już został do porodu, urodziłam przez CC.

      Skomentuj


        #4
        Mój synek główką w dół ułorzył się tydzień przed porodem...NAtomiast dzidziuś mojej kuzynki obrócił sie dopier jak trafila do szpitala w dzien porodu i to tuż przed koncem.
        Bartuś 26.06.08
        Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

        Skomentuj


          #5
          Czyli najprawdopodobniej, z tego co czytam, to prawie przed samym porodem sie ulozy do pozycji startowej.

          Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

          Skomentuj


            #6
            moja corcia pod koniec sie ulozyla prawidlowo,mialam malo wod przrez co tal dlugo to trwalo i musialam codziennie wypijac 2litry czstej wody w ciagu godz

            Skomentuj


              #7
              moja odwróciła się około 30 tc, ale różnie to bywa u różnych kobiet(był już taki wątek chyba)
              można samemu mniej więcej określić, jak jest ułożone dziecko, czyli w które miejsca kopie, gdzie najbardziej czuć jak ma czkawkę

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Moja mała ułożyła się główka w dół około 30tc i tak już sobie siedzi w brzuszku a teraz jestem w 38tc

                Skomentuj


                  #9
                  Witajcie,
                  u mnie mała zmieniła pozycję w 32 tc. i tak została do końca

                  Skomentuj


                    #10
                    No i ja juz tez sie dowiedzialam co z tym ulozeniem Dzidziusia. Jak polozylam sie na kozetke u swojej gin, to Dzidzia sie przewrocila i wypiela na nia pupe haha alez sie usmialysmy, zaraz mnie zbadala i powiedziala, ze ulozyla sie glowka do dolu. Takze juz wiem No ale czy tak bedzie do konca juz, nigdy nie wiadomo.

                    Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Ja na razie nie panikuję. Moj Mały wypina pupę na świat od 22 tygodnia (jestem w 25 tyg). Jest bardzo spokojny, ale też nie jest to powód do paniki. Czasami tylko obawiam się, że małemu leniuchowi nie zechce się odwrócić. Szukałam w internecie, ale jakoś nic nie znalazłam na ten temat, a kiedyś słyszałam o pozycjach i ćwiczeniach, które mogą ułatwić Maleństwu zmianę pozycji.
                      Czy któraś z Was się z nimi spotkała? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

                      Skomentuj


                        #12
                        Dziecko układa się przeważnie główką w dół ok ósmego miesiąca.Póżniej już raczej nie zmienia swojej pozycji....
                        Kacper Łukasz ur.23.03.2009 godz.1.32 ( 3350g,52cm)

                        http://mamaczytata.pl/pokaz/7481/syn...si_czy_tatusia



                        Skomentuj


                          #13
                          moja córka obruciła się główką w dół w ósmym miesiącu.wtedy brzuch wygląda inaczej,a pozatym ja to czułam,że się przekręciła...

                          Skomentuj


                            #14
                            madzik291 i też mi się wydaje że nie zmienia swej pozycji bo jest mu ciężko i mało miejsca.ale dziewczyny piszą że później też jest to możliwe....więc nie wiem
                            jak tak piszą to widocznie tak jest...

                            Skomentuj


                              #15
                              Napisane przez Mariadna Pokaż wiadomość
                              Ja na razie nie panikuję. Moj Mały wypina pupę na świat od 22 tygodnia (jestem w 25 tyg). Jest bardzo spokojny, ale też nie jest to powód do paniki. Czasami tylko obawiam się, że małemu leniuchowi nie zechce się odwrócić. Szukałam w internecie, ale jakoś nic nie znalazłam na ten temat, a kiedyś słyszałam o pozycjach i ćwiczeniach, które mogą ułatwić Maleństwu zmianę pozycji.
                              Czy któraś z Was się z nimi spotkała? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
                              podobno klęczenie i opieranie łokci o podłogę lub poduszki pomaga i delikatne kołysanie biodrami, ale nie wolno tego robić przed 37 tyg bo może też wywołać poród... wię wszystko w rękach (główkach i pośladkach) naszych pociech i natury
                              Kacperek 11.III.2009 godz.11:00 2980g 56cm szczęścia


                              Majka 21.VIII.2012 godz.8:30 2940g 50cm słodyczy

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X