Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

czy może zwolnić po macierzyńskim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: czy może zwolnić po macierzyńskim

    Na mnie podobno czekają, z tego co wiem to dziewczyna, która mnie zastępuje nie spisuje się najlepiej. Ale tak naprawdę nigdy nic nie wiadomo, jeszcze sporo czasu zostało.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: czy może zwolnić po macierzyńskim

      No niestety prawo nie chroni mam po powrocie do pracy. Jeśli czujemy, że tak może się stać to warto pójść na urlop wychowawczy. Sama jestem ciekawa jak to będzie później.

      Skomentuj


        #18
        Odp: czy może zwolnić po macierzyńskim

        Generalnie to pracodawca nie może zwolnić po okresie urlopu macierzyńskiego. Tzn może dać wypowiedzenie, ale prawdopodobnie przegra przed sądem pracy. Ten z pewnością uzna, że przyczyną była ciąża i długa nieobecność w pracy. Pracodawca znajduje się więc na straconej pozycji.
        Czytaj o tym więcej tutaj http://www.poradnikpracownika.pl/
        Masz tam serię artykułów dotyczących praw pracowniczych.

        Skomentuj


          #19
          Odp: czy może zwolnić po macierzyńskim

          Niestety może

          Skomentuj


            #20
            Odp: czy może zwolnić po macierzyńskim

            Napisane przez jagna87 Pokaż wiadomość
            Generalnie to pracodawca nie może zwolnić po okresie urlopu macierzyńskiego. Tzn może dać wypowiedzenie, ale prawdopodobnie przegra przed sądem pracy. Ten z pewnością uzna, że przyczyną była ciąża i długa nieobecność w pracy. Pracodawca znajduje się więc na straconej pozycji.
            Czytaj o tym więcej tutaj http://www.poradnikpracownika.pl/
            Masz tam serię artykułów dotyczących praw pracowniczych.
            Teoretycznie tak, ale w praktyce po pierwsze pracodawca tak Cię zwolni, że znajdzie jakiś powód, a po drugie mało która kobieta decyduje się na walkę w sądzie. I właśnie dlatego pracodawcy robią co chcą, bo wiedzą, że szansa na proces jest niewielka.

            Skomentuj


              #21
              Odp: czy może zwolnić po macierzyńskim

              Niby pracodawca nie może zwolnić po urlopie macierzyńskim ale jak chce to potrafi znaleźć coś na pracownicę i ja zwolnić, jak nie od razu to po dwóch- tzrech miesiącach

              Skomentuj


                #22
                Odp: czy może zwolnić po macierzyńskim

                Niby pracodawca nie może zwolnić po urlopie macierzyńskim ale jak chce to potrafi znaleźć coś na pracownicę i ja zwolnić, jak nie od razu to po dwóch- tzrech miesiącach

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: czy może zwolnić po macierzyńskim

                  Sprawa dość skomplikowana, ja się na tym nie znam. Sama też nie byłam w podobnej sytuacji ponieważ pracuje sama na siebie w jednoosobowej działalności gospodarczej. Uważam, że jak Cię zwolni zaraz po powrocie to powinnaś się udać do kancelarii jstkancelaria, takimi sprawami zajmuje się Pan Tomek. Ogólnie prawo pracy i zus to jego zakres. MYślę, że to może być Twoje koło ratunkowe w tym wypadku.

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X