Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

antykoncepcja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    za tydzien w poniedzialek ide zalozyc sobie wkladke, troche sie boje czy bedzie bolalo (moze ktoras z was cos na ten temat wie), pielegniarka ktora dzwonila umowic mnie na wizyte kazala wziac wczesniej tabletki przeciwbolowe wiec wezme te ktore mialam przy skorczach porodowych, nie powinno bolec...co do tego ze nie jest to juz uwazane za srodek wczesnoporonny to czytalam wczoraj artukól na polki.pl wlasnie o tym, nie dchodzi do zaplodnienia wiec nie mozna poronic to chyba jasne ... co wiecie o spirali?czy po wyciagnieciu mozna szybko zajsc w ciaze?
    Kinia & Aminka

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Napisane przez brooke7 Pokaż wiadomość
      za tydzien w poniedzialek ide zalozyc sobie wkladke, troche sie boje czy bedzie bolalo (moze ktoras z was cos na ten temat wie), pielegniarka ktora dzwonila umowic mnie na wizyte kazala wziac wczesniej tabletki przeciwbolowe wiec wezme te ktore mialam przy skorczach porodowych, nie powinno bolec...co do tego ze nie jest to juz uwazane za srodek wczesnoporonny to czytalam wczoraj artukól na polki.pl wlasnie o tym, nie dchodzi do zaplodnienia wiec nie mozna poronic to chyba jasne ... co wiecie o spirali?czy po wyciagnieciu mozna szybko zajsc w ciaze?
      I co byłaś? bolało?

      Skomentuj


        #18
        Napisane przez brooke7 Pokaż wiadomość
        za tydzien w poniedzialek ide zalozyc sobie wkladke, troche sie boje czy bedzie bolalo (moze ktoras z was cos na ten temat wie), pielegniarka ktora dzwonila umowic mnie na wizyte kazala wziac wczesniej tabletki przeciwbolowe wiec wezme te ktore mialam przy skorczach porodowych, nie powinno bolec...co do tego ze nie jest to juz uwazane za srodek wczesnoporonny to czytalam wczoraj artukól na polki.pl wlasnie o tym, nie dchodzi do zaplodnienia wiec nie mozna poronic to chyba jasne ... co wiecie o spirali?czy po wyciagnieciu mozna szybko zajsc w ciaze?
        Ja mam wkładkę od pół roku i jestem zadowolona. Trochę szczypało i zakuło ale trwało to dosłownie kilka sekund i po krzyku. Następnego dnia bolał mnie trochę brzuch ale lekarz powiedział, że to normalne. Później już było wszystko ok. Nie ma się czego bać. A co do zachodzenia w ciążę po wyjęciu to nie pomogę, bo to jeszcze przede mną. Ale gdyby było coś nie tak to chyba nie byłaby to jedna z lepszych (moim zdaniem) metod antykoncepcji?

        Skomentuj


          #19
          ja tez biore tabletki od dwoch mies swietnie sie czuje nawet wtreszcie ubylo mi kilo takze to mit ze sie po tabletkach tyje ja tam sie czuj bez zarzutow a powiedzialabym ze nawet lepiej niz zanim zaczelam brac]
          Wikunia 04.08.2008r

          Skomentuj


            #20
            Czy biorac tabletki moge pic alkohol,wiem ze biegunki i wymioty obnizaja dzialanie ale czy bez tego jak pije to moze to cos zle zdzialac??
            Wikunia 04.08.2008r

            Skomentuj


              #21
              Napisane przez brooke7 Pokaż wiadomość
              za tydzien w poniedzialek ide zalozyc sobie wkladke, troche sie boje czy bedzie bolalo (moze ktoras z was cos na ten temat wie), pielegniarka ktora dzwonila umowic mnie na wizyte kazala wziac wczesniej tabletki przeciwbolowe wiec wezme te ktore mialam przy skorczach porodowych, nie powinno bolec...co do tego ze nie jest to juz uwazane za srodek wczesnoporonny to czytalam wczoraj artukól na polki.pl wlasnie o tym, nie dchodzi do zaplodnienia wiec nie mozna poronic to chyba jasne ... co wiecie o spirali?czy po wyciagnieciu mozna szybko zajsc w ciaze?
              Zakladanie i wyjmowanie troche boli ,ale to trwa doslownie moment. Jak wyciagalam by zajsc w ciaze dostalam na wczesniejszej wizycie od ginekologa tabletke ktora rozszerzala macice ,wowczas wyciaganie prawie wcale nie boli. Po wyjeciu zaszlam w ciaze przy pierwszej owulacji ,wiec bardzo szybko przestaje dzialac ( mialam Mirene ) ,nawet moj ginekolog byl zaskoczony Obecnie biore tabletki ale mam jeszcze zapas na m-ce i potem wracam do Mireny- bylam bardzo zadowolona

              Skomentuj


                #22
                Niunia alhohol powinien byc ograniczony. Mozesz od czasu do czasu wypic piwko, winko, ale juz np lekkie upojenie nie jest wskazane.
                Procz wymiotow i biegunke niektore leki ( w tym na biegunke wlasnie i odchudzanie ) moga niwelowac dzialanie antybocianow.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  leki to wiem ale czy alkohol sam w sobie ma cos co moze obnizyc dzialanie???
                  Wikunia 04.08.2008r

                  Skomentuj


                    #24
                    Sporadyczne spożywanie alkoholu nie wywiera bezpośredniego wpływu na skuteczność działania tabletki. Problemy mogą się pojawiać wtedy, gdy będziesz piła na tyle dużo alkoholu, że wywoła on wymioty w ciągu pierwszych godzin po przyjęciu tabletki. W takim przypadku wydalisz tabletkę z organizmu i nie będzie ona mogła zadziałać. Abyś dalej była zabezpieczona przed niepożądaną ciążą, powinnaś natychmiast przyjąć nową tabletkę. To, ile czasu musi upłynąć między przyjęciem tabletki i wymiotami, aby lek mimo wszystko zadziałał, zależy od wielu czynników. Twój ginekolog może udzielić Ci dokładniejszych informacji.
                    Last edited by Goplana; 14-12-2008, 18:47.

                    Skomentuj


                      #25
                      Napisane przez mami Pokaż wiadomość
                      tak spirala to już nie jest środek zapobiegający ale zabijający
                      no właśnie, smutne tylko to, że niektóre kobiety nie przyjmują tego do wiadomości...

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Napisane przez Aninka Pokaż wiadomość
                        no właśnie, smutne tylko to, że niektóre kobiety nie przyjmują tego do wiadomości...
                        Sorry ale co zabija wkladka skoro nie dochodzi do zaplodnienia

                        Pod wpływem hormonu następuje zagęszczenie śluzu w kanale szyjkowym, więc nasienie nie może się dostać do macicy, aby zapłodnić komórkę jajową. Zmniejsza się też ruchliwość plemników. U niektórych kobiet zostaje zahamowana owulacja
                        Last edited by iwona_be; 15-12-2008, 09:54.

                        Skomentuj


                          #27
                          Ty piszesz o konkretnej wkładce która zawiera hormon, hamujący owulację, spowalniający plemniki i zagęszczający śluz(najdroższa i chyba najmniej popularna)
                          reszta wkładek nie zawiera tego hormonu, ich działanie polega na niedopuszczeniu do zagnieżdżenia zarodka poprzez wywołanie lekkiego, aseptycznego stanu zapalnego błony śluzowej w ścianie macicy

                          Skomentuj


                            #28
                            antykoncepcja

                            urodziłam 4 miesiące temu synka i chciała bym się zabezpieczyć przed ciążą ale mam parę pytań czy po kazdej antykoncepcji się tyje bo niestety mam zdolności do tycia a 15 kilogramów więcej po porodzie mi wystarczy i jaka waszym zdaniem antykoncepcja jest najlepsza bo słyszałam o wielu za pomoc bardzo dziękuję

                            Skomentuj


                              #29
                              Zapraszam tutaj
                              http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=262

                              Temat zgloszony do zamkniecia. Wypowiadajcie sie w temacie z linku.

                              Skomentuj


                                #30
                                Witam!!!
                                Ja jestem zwolenniczką tabletek tylko zauwazyłam, że te które biore wywoluja u mnie ból głowy (a zażyam takie że mogę karmić piersią) i narazie nie mogę zmienić .
                                Myslalam kiedyś nad wkładka ale mam jakieś obawy co do bólu, jak narazie musze codziennie myśleć o tabletkach żeby nie zapomnic zażyć a przy wkladce miałabym spokój
                                Pozdrawiam

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X