Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

aparat ortodontyczny po 30

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: aparat ortodontyczny po 30

    Lepiej jest założyć sobie moim zdaniem aparat później niż wcale. O zęby trzeba dbać. Nieprawidłowy zgryz to nie tylko wada kosmetyczna.Ale również dotyczy to naszego zdrowia. Zęby takie sa o wiele bardziej narażone na choroby oraz ścieranie się.
    Last edited by gagatka; 22-07-2020, 12:59. Powód: link
    http://forum.mamotoja.pl/

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: aparat ortodontyczny po 30

      Jeszcze kilka lat temu wady zgryzu leczone były tylko u dzieci. Teraz możliwe jest leczenie także osób dorosłych. Ja też uważam, że skoro jest taka możliwość - to warto z niej skorzystać. A gabinetów, które zajmują się ortodoncją, jest sporo.
      Last edited by gagatka; 22-07-2020, 13:00. Powód: link

      Skomentuj


        #33
        Odp: aparat ortodontyczny po 30

        ja ostatnio widziałam film, jak dziewczyna pokazywała takie przezroczyste nakładki na żeby i to się nosi przez pól roku

        Skomentuj


          #34
          Odp: aparat ortodontyczny po 30

          Przeźroczyste nakładki? Ale masz na myśli aparat stały czy zdejmowany? Zdejmowany aligner to chyba jednak raczej opcja dla bardzo niewielkich wad i to raczej w młodym wieku, kiedy leczenie jest prostsze. Wątpię, żeby po trzydziestce i poważniejszej wadzie zgryzu taki aparat dał radę. Moim zdaniem w tym wieku wchodzą w grę tylko aparaty stałe, i to najlepiej lingwalne (mocowane od wewnętrznej strony zębów, działają z większą siłą więc będą skuteczniejsze).
          Last edited by gagatka; 22-07-2020, 13:01. Powód: link

          Skomentuj


            #35
            Odp: aparat ortodontyczny po 30

            Aparaty można zakładać przecież niezależnie od wieku, tylko będzie korekcja trwała trochę dłużej i może w pewnych wypadkach nie być aż tak dobrego efektu jak u dzieci, ale zawsze warto. Mi ortodonta zaproponował lingwalny aparat, czyli wszystkie druty od strony języka więc niewidoczne dla innych. To było jakieś półtora roku temu, teraz mam proste ząbki, naturalnie je sobie wybielam i naprawdę uśmiecham się teraz znacznie częściej - dodaje bardzo pewności siebie posiadanie ładnych zębów. Mam 29 lat tak dla informacji.
            Last edited by gagatka; 22-07-2020, 13:02. Powód: link

            Skomentuj


              #36
              Odp: aparat ortodontyczny po 30

              a czy w wieku 30 lat w opcje wchodzi tylko aparat na stałe? czy takie zakładane tylko na noc tez?

              Skomentuj


                #37
                Odp: aparat ortodontyczny po 30

                Z aparatem to jest tak, w każdym wieku jest dobry jeżeli chcemy mieć proste ząbki. Lepiej późno niż wcale tak ? No jasne że tak! Tylko przy aparacie chodzi taka otoczka wstydu. Jeżeli chcesz mieć prosty zgryz a masz 30 czy 40 lat tak samo możesz go nosić, w niczym nie przeszkadza, chyba że wstydzisz się że czasem przypadkiem inni będą się śmiać z Ciebie ? Bo jak tak to nie zakłądaj, bo będziesz się czuć nie komfortowo! Nie no żartowałem z tym wstydem. Zakładaj i nie marudź.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: aparat ortodontyczny po 30

                  mnie się nie wydaje żeby to miało jakieś znaczenie, mój tata miał aparat długo po 30 i w niczym to nie przeszkadzało.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: aparat ortodontyczny po 30

                    Myślę, że na taki aparat to nigdy nie jest za późno. Szczególnie po 30 jak wchodzimy w drugą młodość Na pewno nie ma co się tego bać. Ja znam kilka osób, które noszą taki aparat, a młodość mają już za sobą. Dobry ortodonta na pewno sprawi, że nasze żeby szybko się naprostują. Mi znajomi odradzali dentalux, że podobno tam się na tym wgl nie znają.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: aparat ortodontyczny po 30

                      Wydaje mi się, że warto w tym temacie popytać znajomych. To jest zaskakujące dobre źródło informacji
                      księżyc jest po prostu zwyczajną lampą, gdy nie ma z kim cieszyć się jego urokiem.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: aparat ortodontyczny po 30

                        Moja teściowe założyła sobie aparat ortodontyczny w wieku 52 lat, już został zdjęty, zęby są proste, a teściowa bardzo zadowolona. Nigdy nie jest za późno na to, by o siebie zadbać, a kobieta w każdym wieku chce czuć się atrakcyjna, więc czemu nie?

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: aparat ortodontyczny po 30

                          w każdym wieku można mieć aparat ale chyba bezpieczniej będzie to skonsultować z odpowiednim specjalistą.

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: aparat ortodontyczny po 30

                            Gdy miałam 28 lat to założono mi aparat ortodontyczny stały, gdyż w przeciwieństwie do ruchomego nie jest przeznaczony dla dzieci. Mocowane są na cały okres leczenia, jest zakładany , jak i również zdejmowany przez ortodontę. Moja wada zgryzu została w zupełności wyleczona, a to wszystko dzięki skutecznej pomocy
                            Last edited by gagatka; 22-07-2020, 12:57. Powód: link

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: aparat ortodontyczny po 30

                              Ja bardzo długo zastanawiałam się nad założeniem aparatu ale zniechęcało mnie to, że będę musiała chodzić kilka lat z drutami w buzi. Jak się dowiedziałam, że jest metoda invisalign, która nie dość, że jest niewidoczna, to jeszcze leczenie trwa krócej-zostało tylko zbieranie pieniędzy (niestety spory wydatek). Certyfikowanego ortodonty w danym mieście warto poszukać przez stronę invisalign. W Warszawie polecam dr Romanik

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: aparat ortodontyczny po 30

                                Musisz wziąć pod uwagę, że aparat w tak późnym wieku wiąże się z postawieniem na stały model. Niestety, sama śmigałam z takim aparatem i muszę Ci powiedzieć, że mamy znacznie trudniej niż dzieciaki - 2 lata bez przerwy z aparatem na zęby. Jednakże, zdecydowanie warto! po długim czasie oczekiwania moge pochawlić się doskonałą robotą i super uzębieniem.
                                Last edited by gagatka; 22-07-2020, 12:56. Powód: link

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X