Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Znieczulenie czy nie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Znieczulenie czy nie

    jednak obstawiam znieczulenie, chociaż zalezy os sposobu rodzenia w dużej mierze

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Znieczulenie czy nie

      Czasami znieczulenie zewnątrzoponowe nie jest zalecane. Moja siostra rodziła naturalnie bliźniaki jednojajowe, które dzieliły ze sobą jedno łożysko. Lekarz odradził jej znieczulenie bo przy ciąży mnogiej trzeba mieć większą kontrolę nad swoim ciałem.


      Skomentuj


        Odp: Znieczulenie czy nie

        Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
        Czasami znieczulenie zewnątrzoponowe nie jest zalecane. Moja siostra rodziła naturalnie bliźniaki jednojajowe, które dzieliły ze sobą jedno łożysko. Lekarz odradził jej znieczulenie bo przy ciąży mnogiej trzeba mieć większą kontrolę nad swoim ciałem.
        Dokładnie. Moja położna opowiadała wiele podobnych przykadów.
        Warto zaufać personelowi, położnej i lekarzowi, którzy prowadzą poród. Nie nastawiać się: ja muszę mieć znieczulenie!!!

        Skomentuj


          Odp: Znieczulenie czy nie

          no, ale znieczulenie równiez przechodzi do krwii dziecka, prawda? dlatego kobiety często boją sie brac znieczulenie

          Skomentuj


            Odp: Znieczulenie czy nie

            Napisane przez balino_szka Pokaż wiadomość
            no, ale znieczulenie równiez przechodzi do krwii dziecka, prawda? dlatego kobiety często boją sie brac znieczulenie
            Balino_szka, znieczulenie zewnątrzoponowe jest całkowicie bezpieczne dla dziecka. Znieczulenie obniża ciśnienie matki i może powodować jedynie zaburzenia tętna u dziecka. Ja miałam znieczulenie podawane 2 razy i w moim przypadku nie było żadnych powikłań Pewne badania nawet dowodzą, że znieczulenie działa pozytywnie na przebieg porodu, dziecko jest bardziej dotlenione bo mama koncentruje się na oddychaniu


            Skomentuj


              Odp: Znieczulenie czy nie

              Dla zastanawiających się czym w ogóle jest znieczulenie zewnątrzoponowe, czy jest bezpieczne dla matki i dziecka polecam znaleziony niedawno w sieci artykuł: http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-...ity_35778.html

              Skomentuj


                Odp: Znieczulenie czy nie

                bardzo fajnie jest opisane to znieczulenie w poniższym linku, warto się skusić i zerknąć aby zaczerpnąć informacji

                https://parenting.pl/portal/znieczul...ewnatrzoponowe

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Znieczulenie czy nie

                  Ja niestety mam wśród znajomych przykład że znieczulenie zamias pójść kobiecie od pasa w dół poszło od pasa w górę. Zmajoma ledow uszła z życiem ;(

                  Skomentuj


                    Odp: Znieczulenie czy nie

                    są przypadki niezwykłe ujmę to w ten sposób dlatego bardzo się obawiałam drugiego porodu zwłaszcza gdy obejrzałam w tv program w którym kobiety wypowiadały sie ze pomimo znieczulenia czuły ból troszke mnie to przeraziło

                    Skomentuj


                      Odp: Znieczulenie czy nie

                      Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                      Ja niestety mam wśród znajomych przykład że znieczulenie zamias pójść kobiecie od pasa w dół poszło od pasa w górę. Zmajoma ledow uszła z życiem ;(
                      Mikaa997, może podał je jakiś niedoświadczony anestezjolog? Może podał je w niewłaściwe miejsce? Takie przypadki to rzadkość.


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Znieczulenie czy nie

                        Jestem za znieczuleniem, jeśli mamy taką możliwość to trzeba korzystać, po co się męczyć. Powikłania są raczej rzadkością. W moim kręgu nie spotkałam się z nimi.

                        Skomentuj


                          Odp: Znieczulenie czy nie

                          Ja też nie spotkałam się z żadnymi powikłaniami. Mamy XXI wiek, medycyna jest bardzo dobrze rozwinięta. Jeżeli jest możliwość złagodzenia bólu to po co się męczyć


                          Skomentuj


                            Odp: Znieczulenie czy nie

                            Rodziłam dwa razy bez znieczulenia i powiem szczerze że gdybym miała rodzić jeszcze az również bym się nie zdecydowała. Boje się przede wszystkim tego że nie wiedziałabym kiedy przeć i wogole to jakieś nie dla mnie. Bardziej boje się chyba tej strzykawki...

                            Skomentuj


                              Odp: Znieczulenie czy nie

                              No właśnie, po co się męczyć.
                              Znieczulenia nie można podać w każdym momencie, czasami jest już za późno. Iwonka, uwierz wiedziałbyś kiedy

                              Skomentuj


                                Odp: Znieczulenie czy nie

                                Może faktycznie bym wiedziała jednak jakoś miałam świadomość że czy tak czy tak muszę urodzić a boje się dodatkowych wspomagaczy typu znieczulenie.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X