Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Rozrywka, pogaduchy
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Rozrywka, pogaduchy Humor, zabawy, codzienne sprawy...

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 16-10-2014, 08:28
markietanka's Avatar
markietanka markietanka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
markietanka.polki.pl

Domyślnie Bezpieczny samochód

W związku ze zbliżającym się rozwiązaniem, pomyślałam sobie, że warto by zmienić także samochód na coś bezpiecznego, co ma jakieś poduszki powietrza. Wolę nie wyobrażać sobie, co by było gdyby podczas podróży z maluszkiem naszym starym fordem, zdarzyła się jakaś stłuczka. I tu mam pytanie do was, czy sądzicie, że ten samochód: http://moto.gratka.pl/tresc/renault-...4fb7c2ff5005,1 byłby wystarczająco dobry, by zapewnić jakąś ochronę podczas podróży?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-10-2014, 08:35
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81
Domyślnie Odp: Bezpieczny samochód

Cytat:
Napisał markietanka Zobacz post
W związku ze zbliżającym się rozwiązaniem, pomyślałam sobie, że warto by zmienić także samochód na coś bezpiecznego, co ma jakieś poduszki powietrza. Wolę nie wyobrażać sobie, co by było gdyby podczas podróży z maluszkiem naszym starym fordem, zdarzyła się jakaś stłuczka. I tu mam pytanie do was, czy sądzicie, że ten samochód: http://moto.gratka.pl/tresc/renault-...4fb7c2ff5005,1 byłby wystarczająco dobry, by zapewnić jakąś ochronę podczas podróży?
samochód jak samochód na jego plus idzie, że jest podwyższany według mnie - ja bardzie jw kwestii bezpieczeństwa postawiła bym na bezpieczny fotelik samochodowy z baza i jeśli dziecko nawet do 4 roku życia jest wożone tyłem do kierunku jazdy ponoć jest bardziej bezpieczne
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-10-2014, 12:46
markietanka's Avatar
markietanka markietanka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
markietanka.polki.pl

Tyłem do kierunku jazdy to znaczy na przednim siedzeniu? A jak wtedy z poduszką powietrzną, wymontować? Bo ten ma akurat aż 6 poduszek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-10-2014, 12:54
27otsifem's Avatar
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Cytat:
Napisał markietanka Zobacz post
Tyłem do kierunku jazdy to znaczy na przednim siedzeniu? A jak wtedy z poduszką powietrzną, wymontować? Bo ten ma akurat aż 6 poduszek.
na tylnim tak jak przewozisz niemowlaka - dzieciaki starsze też tak można i ponoc tak jest dużo bezpieczniej, a przypadkiem teraz nie ma jakiejś ustawy, że wogole dzieci nawet w fotelikach nie mogą jeździć z przodu ??? sprawdze z ciekawości jak Zosia zasnie i dam znac
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-10-2014, 13:20
poprostujustyna poprostujustyna jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
poprostujustyna.polki.pl

Ten Renault jest dość fajny i pakowny, choć musiałabyć się dowiedzieć jak z użytkowaniem, bo wiele się mówi że francuskie samochody to różnie mają z awaryjnością. No i wszystko zależy jaka kwota wchodzi tutaj w grę przy zakupie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-10-2014, 13:34
27otsifem's Avatar
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

przewożenie dzieci tyłem od kierunku jazdy jest bezpieczniejsze bo istnieje dużo mniejsze ryzyko zerwania kręgów szyjnych - tutaj możesz zobaczyć jak zachwouje się ciało dziecka przewozonego tyłem i przodem do kierunku jazdy https://www.youtube.com/watch?v=fKIeExpDLDA i tutaj wypowiedź kogoś kto się zna na fotelikach RWF - fotelik montowanym tyłem do kierunku jazdy
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-12-2015, 16:01
aros's Avatar
aros aros jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
aros.polki.pl

Miasto: Warszawa

Moim zdaniem kluczem jest bardzo dobry fotelik.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-12-2015, 14:23
dynamical123 dynamical123 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dynamical123.polki.pl

Ja na twoim miejscu, jeśli decydujesz się na jeżdzenie samochodem zdecydowała się na jakieś dobre ubezpieczenie, wiem, że jest taka firma co ma dobre i tanie oc w Krakowie http://fides-kancelaria.pl/jak-wybrac-dobre-oc bezpieczeństwo jest bardzo ważne, ale warto też dmuchac na zimne i wykupić autocasco też. Ale to tylko moja rada
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-12-2015, 08:29
dynamical123 dynamical123 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dynamical123.polki.pl

A, muszę się z Wami podzielić co ostatnio odkryłam. Niestety, miałam stłuczkę, na szczęście nie z mojej winy. No i myślę sobie, że jestem uziemiona i w ogóle będzie problem, ale koleżanka poleciła mi naprawy bezgotówkowe w Zabrzu jest taka firma http://szkodypowypadkowe.pl/naprawy wszystkim zajęli się za mnie i jeszcze miałam auto zastępcze na ten czas. No kto by pomyślał, prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-01-2016, 17:35
rtcars rtcars jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
rtcars.polki.pl

Po kolizji można wypożyczyć samochód zastępczy z oc sprawcy, wynajem samochodu jest wtedy darmowy bo zapłaci za niego towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy wypadku

Ostatnio edytowane przez perpetua88 : 01-01-2016 o 21:54. Powód: reklama
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania