Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

odwracanie główki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    odwracanie główki

    Moja dwumiesięczna córka od samego początku częściej odwracała głowę w prawą stronę (jej lewe oczko od urodzenia jest troszkę mniejsze), ogólnie rozwija się bardzo dobrze, nawiązuje kontakt wzrokowy z nami, głuży, szuka wzrokiem. Leżąc na pleckach gdy zasypia automatycznie odwraca głowę w prawą stronę do takiego stopnia że leży policzkiem na materacyku, a dzisiaj zauważyłam że leżąc na wznak podczas zabaw odwraca głowę w lewo do pewnego momentu,gdy jej próbowałam pomóc aby ją odwróciła bardziej to ciągnie za sobą całe ciało (czy to świadczy o przykurczu mięśni?). Uwielbia być noszona na moim lewym ramieniu ponieważ swobodnie kładzie sobie na nim policzek i ma odwróconą główkę w prawą stronę, denerwuje się po przełożeniu na drugie ramie. Zakupiliśmy specjalny zagłówek w kształcie motylka, który powoduje ze ma wyprostowaną główkę i nie może jej tak mocno odwrócić w prawą stronę.Staramy się zachęcać ją do odwracania w lewą stronę ale gdy chwile tak popatrzy zaraz odskakuje główką w prawo. Co mamy robić?
  •    
       

    #2
    Odp: odwracanie główki

    Niestety sytuacja wymaga dużo cierplowości i konsekwencji. Proszę się nie zrażać, bo efekty Państwa pracy będą być może widoczne dopiero po kilku miesiącach. Warto też odginając główkę dziecka masować szyję i główkę, nosić dziecko i przytulać tak, by delikatnie korygować położenie główki. Nie korygujemy zwykle "na siłę" , bo powodując ból możemy zwiększać napięcie przykurczonego mięśnia. Dlatego postępowanie powinno być łagodne ale i konsekwentne. Uzyskiwany zakres ruchów główki powinien się stopniowo zwiększać.
    Życzę dużo cierpliwości, która na pewno zapewni sukces Państwa działań.
    Pozdrawiam.
    prof. dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

    Skomentuj


      #3
      Odp: odwracanie główki

      Zgodzę się, że cierpliwość dużo daje. U nas również w pewnym momencie był podobny problem, teraz jest już ok.

      Skomentuj


        #4
        Odp: odwracanie główki

        U nas też tak było, ze synek częściej odwracał główke tylko na jedna stronę. Na początku troche sie martwiłam, ale zawsze dbałam o to, aby odkładać go też na drugą stronę. Tu potrzebana sie faktycznie cierpliwość rodzica, ale jak zaczynamy sie martwić to warto udać sie do lekarza na wizytę kontrolną.

        Skomentuj


          #5
          Odp: odwracanie główki

          ja miałam ten problem z córką, teraz z synkiem często układałam go na przemian raz na jedną, raz na druga stronę i jest dobrze. Nie ma ulubionej strony.

          Skomentuj

                 
          Working...
          X